Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99836)

mayak 30-11-2015 14:33

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
ten silnik (tzw. DW10F) wszedł do produkcji ok. rok temu, więc dlaczego go nazywasz starym i sugerujesz, że już zaraz będzie czymś zastąpiony?

BTW, czy ktoś z forum ma już Kugę2 z 2.0tdci 150 lub 180?

tomaszjan31 30-11-2015 18:15

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
[QUOTE=mayak;2491893]ten silnik (tzw. DW10F)

Przymierzam sie do nowego modelu kugi, jak byłem w salonie na jeździe próbnej sprzedawca wspominał o istniejącej juz nowej jednostce opracowanej przez forda w wersji testowej/euro 6/. Osobiście wolałbym zakupić jednostkę juz sprawdzoną.

boncio 01-12-2015 14:03

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Wszystkie aktualne silniki (w tym DW10F 150/180) spełniją Euro 6.

tomaszjan31 01-12-2015 19:09

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2492402)
Wszystkie aktualne silniki (w tym DW10F 150/180) spełniją Euro 6.

Jezeli dobrze pamiętam to chodzi o silnik 2,0TDCI-Bi Turbo osiągający moc nawet 240KM
Mam nadzieje, ze nic nie pomieszałem

mayak 02-12-2015 08:40

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
bi-turbo 210KM to jedna z wersji DW10F - jest już dostępna w Mondeo5/Smax2/Gal i ma być także w Edge, więc myślę, że w Kudze nie będą montować tego silnika (pozycjonowanie produktu względem Edge)

tomaszjan31 07-12-2015 23:42

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2492820)
bi-turbo 210KM to jedna z wersji DW10F - jest już dostępna w Mondeo5/Smax2/Gal i ma być także w Edge, więc myślę, że w Kudze nie będą montować tego silnika (pozycjonowanie produktu względem Edge)

Chodziło mi o całkiem nowy silnik... Użytkownik wojtekjanus wykopał ten silnik,
o którym wspominałem wcześniej , cytat :

Ford planuje uruchomienie zupełnie nowej rodziny silników, rodzina tych silników będzie miała kodową nazwę Panther. Ponieważ fordowskie silniki produkowane są w Europie w brytyjskiej fabryce w Dagenham, to mocno w to zaangażował się także brytyjski rząd. Bo to jest olbrzymia inwestycja o wartości - uwaga! - 0,5 mld funtów.
Silniki te będą montowane i w samochodach osobowych i także w komercyjnych vanach.
W doniesieniach internetowych mówi się, że zaczną je montować w 2016 roku, moce mają wynosić od 100 do 230 KM, docelowo ma powstawać 1 mln silników rocznie, montowanych w modelach Focus, Kuga, Mondeo, C-Max, Transit, Galaxy, S-Max i Ranger.
To jest największy fordowski program rozwojowy w ciągu ostatnich 20 lat. Stopniowo Panther stanie się fordowskim silnikiem światowym, produkowanym w wielu krajach.

Pod linkiem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] właśnie wyczytałem, że w sierpniu tego roku zaczęły się testy wczesnoprodukcyjnej serii silników Panther. No i jestem zaskoczony, że tak mało czasu przeznacza się na testy tak ważnego dla Forda produktu - bo przecież na początku 2016 roku mają już być oferowane pierwsze auta z tymi silnikami. Wiadomo, że prototypy już dużo wcześniej były testowane, ale sprzedawane będą nie prototypy, lecz silniki produkcyjne.
Coś czuję, że znowu rzeczywiste testy wykonają... klienci.

mayak 08-12-2015 08:16

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
poprawny link:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i w kwestii dat:
"The first installation in Ford cars is planned for 2018."

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - ale tu piszą o 2016

a żeby było śmieszniej, to tu jest nowa że to będzie silnik tylko do dostawczych:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Audi'ofil 15-12-2015 15:32

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
A co powiecie na to?


Przemeq 20-12-2015 22:49

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Zobaczcie na wersje, która będzie po nadchodzącim lifcie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

I znowu kuga będzie się podobać, na szczęście, bo niestety obecny model (gen2) nie grzeszy pięknością :/

Yakac 21-12-2015 00:48

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Wszystko jest względne. Mnie się właśnie druga generacja bardzo podoba, ta nadchodząca trzecia jakoś mnie nie przekonuje. Pierwsza też była ciekawa, tylko to wnętrze... już trąciło myszką.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.