Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Stuki z maglownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=327908)

damianwwl 23-03-2022 19:16

Stuki z maglownicy
 
Witam pojawily sie u mnie stuki z maglownicy czytalem na forum ze mozna wyregulowac luz plastikowa srubka ale nie moge sie do niej dostac.. mechanicy wcale nie chca tam zagladac tylko proponuja wymiane magla jest ktos z Warszawy lub okolic kto by mi to podkrecil?

luckyboy 23-03-2022 19:27

Odp: Stuki z maglownicy
 
Luz może być na wyjściu listwy z magla, niekoniecznie na zębatce.

bleekm 24-03-2022 07:23

Odp: Stuki z maglownicy
 
Jak ruszysz tą plastikową śrubę to masz 80% szans że uwalisz docisk listy. Ta śruba jest z go... plastiku, jego gwint się degratuje przez lata. Jak za mocno dokręcisz to uszkodzisz ślizg który dociska listwę i już nie odkręcisz śruby bo się zablokuje gdyż momentalnie gwint się wyrobi na niej. Na tą plastikową zieloną śrubę nałożony powinien być czerwony kołnierz zabezpieczający który jest w dwóch miejscach zgrzany z tą śrubą. Do tej śruby trzeba odkręcić taką blachę na 4 śruby, mieć małe ręce i krótki klucz plaski najlepiej gięty. Jedyna rada to wyjąć magiel, dać do regeneracji i przy okazji wymienią*ci tą śrubę na normalną. Jak tą śrubę ruszysz będziesz się wk.... że kierownica ci nie odbija a już jej nie dasz rady poluzować z powrotem (chyba że będziesz w 20% ludzi z forum którym to się udaje). Przemyśl to dobrze bo regeneracja droga nie jest.

wkg 24-03-2022 08:06

Odp: Stuki z maglownicy
 
Cytat:

Napisał bleekm (Post 3402869)
Przemyśl to dobrze bo regeneracja droga nie jest.

No właśnie. Mam podobny problem w Mondeo mk4. luz jest poprzeczny (góra - dół) na jednym drążku.

Pytanie: znasz w Warszawie kogoś, kto to umie dobrze zrobić i jaka by była cena ? Mi krzyknęli za wymonotwanie, regeneracje i wmontowanie 1700 - nie wiem czy to dużo czy mało. Do tego pewnie dochodzi geometria ...

bleekm 24-03-2022 10:11

Odp: Stuki z maglownicy
 
Co znaczy na jednym drazku? W sensie jestes pewny ze luz jest na listwie maglownicy czy na drazku? Zeby sprawdzic gdzie jest luz trzeba zdjac oslone gumowa z maglownicy i dopiero bedzie widac.

Ja regenerowalem magla bo mi sie ta sruba uwalila koniec koncow, ale nie pamietam ile placilem ale na pewno nie wiecej niz 1000zl z regeneracja, demontazem, montazem, ale do tego doszly koszty drazkow kierowniczych nowych i koncowek. Magiel byl gdzies do raszyna wysylany, na Goclawiu lub Grochowie (nie pamietam juz) jest taki punkt gdzie oddajesz swoja maglownice i gosc je zbiera i na koniec dnia zawozi do Raszyna, na nastepny dzien jest regeneracja i potem przywozi wiec sam proces to ok 2-3 dni trwa i odbierasz z powrotem ja z tego punktu. Koszt w zaleznosci od uszkodzen.

Natomiast obecnie nie polece Ci nikogo z Wawy kto ci to za rozsadne pieniadze zdemontuje i zamontuje.

wkg 24-03-2022 10:40

Odp: Stuki z maglownicy
 
Luz jest na maglownicy - napisałem "na jednym drążku" a powinienem "z jednej strony", sorki.

Juzek 24-03-2022 10:42

Odp: Stuki z maglownicy
 
Aktualnie przechodzę przez to samo. 138 tys km temu wymieniałem magiel na regenerowany. Tym razem do stukania doszedł wyciek :-)

Czas się ponownie rozejrzeć za regeneracją

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

bleekm 24-03-2022 11:09

Odp: Stuki z maglownicy
 
Tutaj jest filmik:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pod koniec filmiku jest ta sruba zielona pokazana, obejrzyjcie, zobaczycie jaka ta przekladnia jest delikatna.

Juzek 24-03-2022 12:27

Odp: Stuki z maglownicy
 
Fakt... Wyrób jest skandalicznie tragiczny :-)

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

karloss 25-03-2022 21:29

Odp: Stuki z maglownicy
 
Mialem delikatny stuk przy kreceniu kierownica. Ta plastikowa śrubę skrecilem o jakieś 45 stopni i od ponad 3 lat spokój. Trzeba to robić z głową. Jak luz jest zbyt duży to kręcenie śruba nic nie da, no może na chwilę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.