Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] 1.6 TDCI Zgasł podczas jazdy i nie odpala. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338344)

Parysarab31 02-11-2019 18:09

Zgasł , Nie chce odpalic 1.6TDCI
 
Witam wszystkich szanownych forumowiczów

Mam problemik ze swoim Cmaxem z silnikiem 1,6 TDCI 109ps 2004, podczas jazdy silnik zgasł, kreci ale nie moze odpalic.

Paliwo na wtryskach jest, sika jak kreci sie rozrusznikiem. Komp wskazał problem z czujnikiem wału, po wymianie nie odpala ale kopci nie spalona ropa. Próba na plaku - nie odpalił , brak reakcji na pedał przyspieszenia.

PO ponownym zczytaniu niby problem z zaworem odcinajacym paliwo P0006 oraz drugi bład P0015 nib czujnikiem wałka rozrzadu.

Macie jakies pomysły gdzie szukac bo auto jest pilnie potrzebne a zona sobi echwali to autko

W poniedziałek wymieniam jeszcze filtr paliwa bo doczytałem ze jeszcze to moze robic problemy.

lucas4891 02-11-2019 18:17

Odp: problem z odpaleniem
 
Paliwo na wtryskach moze jest. Pytanie czy cisnienie jest wystarczajaco wysokie

Parysarab31 02-11-2019 19:48

Odp: problem z odpaleniem
 
Czyli w poniedziałek zamówie filtr , wymienie i odpowietrze i zobaczymy czy zagada

madamsz 02-11-2019 20:39

Odp: Zgasł , Nie chce odpalic
 
Ja jest problem z czujnikiem wałka to też go nie uruchomisz, a lubiły w starszych wersjach uszkadzać się w różny sposób.

Tvvardy 03-11-2019 05:57

Odp: Zgasł , Nie chce odpalic
 
Gdy nie ma sygnału z CMP i nie będzie synchronizacji CKP to ECU nie wyda pozwolenia start.

Parysarab31 03-11-2019 19:52

Odp: Zgasł , Nie chce odpalic
 
Dzis po przeczytaniu wielu watków na forum, rozebrałem podszybie i dobrałem sie do zaworu EGR.

Po odkreceniu trzech srubek okazało sie ze ma takie luzy i nie zawsze wraca grzybek . Po wyczyszczeniu i załozeniu ponownie silnik dzisiaj zagadał choc nie do konca tak jakbym chciał ale juz gadał.

Teraz pytanie:

1. zaslepiac

2 kupic drugi ale sa dwa , jeden z przewodem wyhodzacym z elektromagnesu, i drugi z wtyczka przy elektromagnesie i dopiero podpinamy kabel. Który kupowac czy oba sa takie same.

gibaj 03-11-2019 19:55

Odp: Zgasł , Nie chce odpalic
 
zaślepić i usunąć z kompa

Parysarab31 03-11-2019 20:58

Odp: Zgasł , Nie chce odpalic
 
Dobra a jak chce kupic drugi EGR to obojetnie jaki?

krzys1968 03-11-2019 22:18

Odp: Zgasł , Nie chce odpalic
 
Cytat:

Napisał Parysarab31 (Post 3189575)
Dobra a jak chce kupic drugi EGR to obojetnie jaki?

Musisz kupic nowy taki sam jaki masz zamontowany . Jezeli u ciebie jest z kablem wychodzacym z kopulki ERG to taki kup , jezeli kupisz z wtyczka w kopulce to musisz jeszcze kabel redukcyjny dokupic chyba ze masz wtyczke w kopulce to nie musisz

Parysarab31 05-11-2019 08:29

Odp: Zgasł , Nie chce odpalic
 
witam ponownie

Rozebrałem egr i mam pytanie, oprócz luzów na osce od grzybka poprzecznego precika który porusza sie w dwóch rowkach, to czy uchwyt wychodzacy z elektromagnesu egr ma sie obracac płynie czy tez skokowo nierównomiernie. bo u mnie obraca sie skokowo ale nie ma płynnosci.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.