Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Lampka ostrzegawcza silnika zapala się podczas rozruchu i po chwili (2-3 sek.) gaśnie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100027)

pkuzniarz 10-05-2010 21:44

Lampka ostrzegawcza silnika zapala się podczas rozruchu i po chwili (2-3 sek.) gaśnie
 
Witam,
mam Forda Focusa C-Maxa, 2.0 TDCi, 136km, przebieg 155tys.
Po włączeniu stacyjki mam test kontrolek i wszystko jest ok.
W trakcie uruchamiania silnika zapala się Lampka ostrzegawcza silnika i po chwili gaśnie - jakieś 2-3 sekundy po uruchomieniu silnika.
Podczas jazdy lampka ta nie świeci, nie pulsuje, jest tak jak powinno być.
Nie ma utraty mocy, nic z niego nie dymi, wszystko gra.

Nadmienię też, że zalałem ostatnio środek STP do czyszczenia wtrysków w turbodieslach na cały zbiornik oleju nap.

Proszę o pomoc, co to może oznaczać??
Czy to normalne, że ta lampka zapala się na chwilę podczas rozruchu?? A może to sygnalizuje zbliżający się czas wymiany oleju w silniku??

maureliusz 10-05-2010 22:13

Odp: Lampka ostrzegawcza silnika zapala się podczas rozruchu i po chwili (2-3 sek.) g
 
W temacie to ciężko powiedzieć. Najlepiej podpiąć pod komputer i zobaczyć co wywala.
Ale tak z ciekawości czystej, to co Cię skusiło, aby lać to cudo do baku...?

pkuzniarz 11-05-2010 21:38

Odp: Lampka ostrzegawcza silnika zapala się podczas rozruchu i po chwili (2-3 sek.) g
 
kolega ma seata toledo z 2004r, 2.0L, 140 koników, leje to STP i jest ok.
wiec też zalałem ;]]

mam nadzieje że pompowtryskiwacze delphi (wspaniały wynalazek ;/) nie zgłoszą awarii, bo mnie kieszeń zaboli ;]]

ps.
jutro jadę na diagnostykę kompa, zrobię mu reset i zobaczę, co on na to ;]]
może zaśnie ;]]

-waldi- 11-05-2010 22:02

Odp: Lampka ostrzegawcza silnika zapala się podczas rozruchu i po chwili (2-3 sek.) g
 
a doładuj jeszcze akumulator, może za bardzo "siada" Ci napięcie

smook 12-05-2010 09:58

Odp: Lampka ostrzegawcza silnika zapala się podczas rozruchu i po chwili (2-3 sek.) g
 
Cytat:

Napisał pkuzniarz (Post 1434224)
mam nadzieje że pompowtryskiwacze delphi (wspaniały wynalazek ;/) nie zgłoszą awarii, bo mnie kieszeń zaboli ;]]

W którym miejscu silnika z common rail zamontowano Ci te pompowtryskiwacze? :| Jakby kolega do TDI lał olej rzepakowy, to też byś wlewał?

pkuzniarz 14-05-2010 23:02

Odp: Lampka ostrzegawcza silnika zapala się podczas rozruchu i po chwili (2-3 sek.) g
 
Cytat:

Napisał smook (Post 1434531)
W którym miejscu silnika z common rail zamontowano Ci te pompowtryskiwacze? :| Jakby kolega do TDI lał olej rzepakowy, to też byś wlewał?

nie jestem mechanikiem ;)) a ktoś mi poprostu powiedzial ze sa tam wtryski delphi

cezarg1410 14-05-2010 23:07

Odp: Lampka ostrzegawcza silnika zapala się podczas rozruchu i po chwili (2-3 sek.) g
 
Bo są od Delphi ale nie są to Pompowtryskiwacze tylko wtryskiwacze CR a to duża różnica.

Poza tym po co szukać dziury w całym?? Jak wszystko gra to jeździj i nie zwracaj uwagi.

pkuzniarz 14-05-2010 23:07

Odp: Lampka ostrzegawcza silnika zapala się podczas rozruchu i po chwili (2-3 sek.) g
 
podłączyłem pod kompa i wywala błąd zaworu ERG ;/

- w autoryzowanym fordowskim serwisie 1200zł + robocizna 300zł
- w aso jeszcze drożej
- no ale znalazł się chętny co wyczyści EGRa za około 300zł ;)

pkuzniarz 19-05-2010 20:16

Odp: Lampka ostrzegawcza silnika zapala się podczas rozruchu i po chwili (2-3 sek.) g
 
nie udało się wyczyścić, sadza za bardzo zapieczona była :/
wymiana ERG na używkę,
koszt 500zł + 250zł robocizna
3 miesięczna gwarancja


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.