Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Awaria układu kierowniczego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=340561)

pawel1984s 04-06-2019 17:53

Usterka układu kierowania,
 
Witam, od paru dni na conversie wywala mi komunikat usterka układu kierowania. Wspomaganie działa normalnie. Czasami mam problemy ze zgaszenism auta i zapaleniem, przycisk wogole nie reaguje, do tego dochodzi czasami problem z otwarciem i zamknięciem auta. Po odpiecie aku ustarka ginie i się nie zapala, zapala się dopiero jak auto stoi zgaszone i zamknięte. Problemy zaczęły się po naprawie skrzyni biegów. Raz na jakiś czas usterka się zapalala i gasła po odpieciu aku. W tej chwili wogole nie gaśnie.

lucas4891 04-06-2019 20:05

Odp: Usterka układu kierowania,
 
Trzeba podpiąć auto pod komputer

Hovman 30-04-2024 19:22

Awaria układu kierowniczego
 
Witam serdecznie. Od jakiegoś miesiąca mam problem z fordem.
Co jakiś czas wyskakuje mi błąd: Awaria układu kierowniczego, wspomaganie działa normalnie, nic nie zauważyłem aby coś się "złego" działo.
Błąd ciągle się świeci na ekranie, nawet po zamknięciu auta.
Przez noc tak jakby się resetował i auto nie odpowiada z kluczyka, otworzę go grotem i brak zapłonu, dopiero po jakimś czasie i klikaniu przycisku start oraz "chyba" po włożeniu kluczyka do otworu na pilot pod zaślepką zaczyna działąć zapłon, auto odpali i błędu brak. Podpinany był pod komputer i nic nie pokazuje.

Po raz pierwszy błąd ten był połączony z uszkodzeniem modułu komfortu. Auto zdechło całkowicie i musiałem na lawecie zawozić auto do Elektromechanika, gdzie wymienili właśnie moduł komfortu.Oddali auto i przez 2 dni był spokój, potem znow to samo czyli błąd wyskoczył, ale zapłon był. Oddałem ponownie auto na 3 tyg gdzie posprawdzali wszystkie moduły i do niczego nie doszli. Błąd sie skasował i po paru dniach znow to samo.

Dajcie pomysł co może być nie tak.?

Pzepraszam za chaotyczne pisanie ale już nie mam nerwów na to....

Hovman 30-04-2024 22:16

Odp: Usterka układu kierowania,
 
Cytat:

Napisał lucas4891 (Post 3139175)
Trzeba podpiąć auto pod komputer

Napisałem w poście, że był podpinany pod komputer, i nic nie wykryto....

Bump:
Cytat:

Napisał pawel1984s (Post 3139101)
Witam, od paru dni na conversie wywala mi komunikat usterka układu kierowania. Wspomaganie działa normalnie. Czasami mam problemy ze zgaszenism auta i zapaleniem, przycisk wogole nie reaguje, do tego dochodzi czasami problem z otwarciem i zamknięciem auta. Po odpiecie aku ustarka ginie i się nie zapala, zapala się dopiero jak auto stoi zgaszone i zamknięte. Problemy zaczęły się po naprawie skrzyni biegów. Raz na jakiś czas usterka się zapalala i gasła po odpieciu aku. W tej chwili wogole nie gaśnie.

Sporo podobnych zdarzeń miałem jak u Ciebie.
Raz auto też nie chciało się zgasić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.