Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Odcięcie turbiny i tryb awaryjny silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96530)

mariuszmuda 02-04-2010 19:39

Odcięcie turbiny i tryb awaryjny silnika
 
Witam mam pytanie kiedy podczas jazdy przekraczam obroty ponad 2,5-3 tyś to wyskakuje mi tryb awaryjny i auto traci moc. Pewien mechanik powiedział mi że to wina jakiegoś silniczka turbiny tylko nie pamiętam jakiego czy może wie ktoś i jaki chodzi proszę o pomoc.

Kapsel_lg 03-04-2010 01:33

Odp: Odcięcie turbiny i tryb awaryjny silnika
 
kolego jedyną pomoca jaką możesz tu dostać to jest:
Jedź na diagnostyke komputerową i niech ci powiedzą jakie błedy masz w ECU!

Od tego trzeba zacząć swoją przygodę z usterkami każdego nowoczesnego auta :)

PL_posta 03-04-2010 13:00

Odp: Odcięcie turbiny i tryb awaryjny silnika
 
Jeśli wszystkie wtryski są OK, to najprawdopodobniej konieczna jest korekta geometrii łopatek turbiny, silnik krokowy to pochodna, ale zczynaj od komputerowego odczytania błędów.

jendrekmak 03-04-2010 13:13

Odp: Odcięcie turbiny i tryb awaryjny silnika
 
Cytat:

Napisał PL_posta (Post 1404469)
Jeśli wszystkie wtryski są OK, to najprawdopodobniej konieczna jest korekta geometrii łopatek turbiny, silnik krokowy to pochodna, ale zczynaj od komputerowego odczytania błędów.

silnik krokowy? w dieslu brak. chyba, że piszesz o elektrycznym sterowniku/siłowniku łopatek turbiny.
A co do tematu "Odcięcie turbiny..." to żadnej turbiny nie odcina bo silnik by się zadławił gdyby turbina nie działała gdyż jest integralną częścią układu wydechowego i zasilania w powietrze silnika. tryb awaryjny jest to po prostu inny program sterowania silnikiem przez komputer, który pozwala kontynuować jazdę ale z ograniczeniami aby oszczędzać silnik podczas awarii.

Kapsel_lg 03-04-2010 13:44

Odp: Odcięcie turbiny i tryb awaryjny silnika
 
jest jak napisał jenderkmak, krokowce to nie dieslu i turbina działa zawsze.

chaczyk1 03-04-2010 17:48

Odp: Odcięcie turbiny i tryb awaryjny silnika
 
witam, może to być sterownik turbiny.

wiciu__ 07-04-2010 09:20

Odp: Odcięcie turbiny i tryb awaryjny silnika
 
Hej,
i jak tam kolego mariuszmuda, udało się już rozwiązać problem z trybem awaryjnym w twoim przypadku??

Ofaniel 07-04-2010 10:38

Odp: Odcięcie turbiny i tryb awaryjny silnika
 
Panowie przede wszystkim po co gdybac i wymieniac poł osprzetu jak za paredziesiat zlotych mozna podjechac na diagnoze i bardzo radze NIE JEZDZIC do mechaników ktorzy twierdza, ze turbina ma jakis silniczek :)))

i tak jak koledzy wyzej mozemy ci podac pare jak nie parenascie powodów dla, ktorych komputer przełacza sie w tryb "serwisowy" typowy notlauf. Zycia, by zabraklo, zeby znalezc prawdziwa przyczyne niestety :/

Wojtek 07-04-2010 11:09

Odp: Odcięcie turbiny i tryb awaryjny silnika
 
Temat przeniosłem do odpowiedniego działu.

mariuszmuda 07-04-2010 12:43

Odp: Odcięcie turbiny i tryb awaryjny silnika
 
Witam
poczytałem na forum i wyczyściłem zawór EGR oraz kolektor. Przy tym że jak rozbierałem kolektor na tych uszczelkach które znajdują się miedzy kolektorem a silnikiem widać było że nie uszczelniały za bardzo. Uszczelniłem to wyczyściłem no i parę razy przeciągnąłem auto i jest ok.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.