Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Wycieraczki przednie nie wracają po wyłączeniu zapłonu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=310214)

p.saw 18-06-2020 23:46

Wycieraczki przednie nie wracają po wyłączeniu zapłonu
 
Wycieraczki przednie po wyłączeniu zapłonu zatrzymują się i nie wracają do pozycji spoczynkowej. To chyba nie jest normalne? Czy ktoś ma podobny problem? Czy ten temat był poruszany na forum?
Zdarzyło mi się to jakiś czas temu i myślałem, że to "wypadek przy pracy" ale dzisiaj sprawdziłem to kilkakrotnie i jestem zdziwiony.
Podczas pracy wycieraczek wyłączyłem zapłon i zatrzymały się w połowie szyby. Same nie wróciły już do położenia spoczynkowego. Dopiero ponowne włączenie zapłonu spowodowało ich powrót.
Ostatni raz taką przypadłość miałem jeżdżąc Fiatem 125p. :)

lsulima 19-06-2020 03:54

Odp: Wycieraczki przednie nie wracają po wyłączeniu zapłonu
 
To normalne zachowanie.

Dizelek 19-06-2020 07:03

Odp: Wycieraczki przednie nie wracają po wyłączeniu zapłonu
 
W mk4 przynajmniej u Mnie wracaja na miejsce po wylaczeniu zaplonu, wiec w nowyszm modelu raczej tez tak powinno byc :)

Matych 19-06-2020 07:39

Odp: Wycieraczki przednie nie wracają po wyłączeniu zapłonu
 
Jeśli traficie z wyłączeniem zapłonu w moment zdjęcia napięcia z zasilania silników wycieraczek a one wykonują akurat ruch to zostaną tam gdzie są w tym momencie -czego nie rozumiecie? W większości samochodów na świecie,którymi jeżdziłem-tak jest.

zenq 19-06-2020 08:05

Odp: Wycieraczki przednie nie wracają po wyłączeniu zapłonu
 
dokladnie, wielokrotnie w wielu autach specjalnie wylaczalem zaplon w trakcie pracy aby wycieraczki zostawic "na srodku" w celu podtrzymania zaslonki szyby w zimie ;)

tedi_k 19-06-2020 08:13

Odp: Wycieraczki przednie nie wracają po wyłączeniu zapłonu
 
Cytat:

Napisał zenq (Post 3259647)
dokladnie...

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Są auta (Forda też) "parkujące" wycieraczki po wyłączeniu zapłonu - na przykład C-max MK2/ Grand C-max (jaki mam) "parkuje wycieraczki". W takiej sytuacji "dla podtrzymania zasłonki przeciwsłonecznej" wycieraczki mają "tryb serwisowy" (ustawiają ramiona wycieraczek tak na 45st.). Opisane jest to w instrukcji obsługi.
Mondeo MK5 (oraz Fusion USA) nie wiedzieć czemu nie mają tej właściwości i zostawiają wycieraczki po wyłączeniu zapłonu "byle gdzie".

Fiesta Mk8 ST Line 19-06-2020 08:15

Odp: Wycieraczki przednie nie wracają po wyłączeniu zapłonu
 
W innych autach jest do tego specjalny tryb, na wyłączonym zapłonie klikasz raz wycieraczki i one wędrują w skrajne położenie. Tutaj faktycznie wygląda to słabo...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Pulse 19-06-2020 08:38

Odp: Wycieraczki przednie nie wracają po wyłączeniu zapłonu
 
W mk 5 nie wracają. Wiadomo to już przynajmniej od pięciu lat.

p.saw 19-06-2020 10:24

Odp: Wycieraczki przednie nie wracają po wyłączeniu zapłonu
 
Być może wiadomo od pięciu lat. Ja nie wiedziałem i to rozwiązanie to jakaś wtopa i nie ma co sobie szyć scenariuszy, że jest to do czegoś przydatne.
W MK4 parkowały i w każdym fordzie, które miałem na przestrzeni ostatnich 23 lat.
Tu się ford nie popisał. A szczególnie gdyby przyjąć taki scenariusz, że zostają w połowie szyby i na następny dzień kiedy przychodzę i odpalam samochód to one dopiero parkują a na szybie jest na przykład pełno piachu i pyłu bo była np. wichura. Wtedy pióra robią ruch po szybie kiedy ja tego nie chcę i ją rysują.

Dla mnie jakaś masakra.

Może się czepiam i za chwilę będziecie mnie przekonywać, że wymyślam ale bardzo mi się to nie podoba i jest to mój pierwszy z fordów, który ma takie dupowate rozwiązanie.

Mimo wszystko będę drążył temat u kolegi z ASO nawet jeśli dowiem się, że ten typ tak ma i nie da się....

tedi_k 19-06-2020 10:31

Odp: Wycieraczki przednie nie wracają po wyłączeniu zapłonu
 
Cytat:

Napisał p.saw (Post 3259691)
....Mimo wszystko będę drążył temat u kolegi z ASO ...

Ale co ten "kolega z ASO" miałby zrobić????:roll::shock:
Przecież jak piszemy, że "tak jest" to oznacza, ze nie da się tego zmienić...:568:
Tylko się sfrustruje, ze nie rozumie o co go nagabują...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.