Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] 2.0 TDCI Brak mocy od 3000tyś obr (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=104142)

jpiotr77 01-07-2010 12:25

2.0 TDCI Brak mocy od 3000tyś obr
 
Witam, postanowiłem przenieść temat do mondeo ponieważ jest tu o wiele więcej przeglądających. Mój problem polega na tym iż w s-maxe przy wyższych obrotach oraz wyższych biegach auto traci moc, z dołu zbiera się normalnie 1,2,3 bieg do max3000tyś obr potem 4,5,6 od 3000to już katastrofa, auto pali, pracuje równo, nie kopci. Był już u mechanika (wydaje mi się dobrego zakład który regeneruje turbiny, wtryski itp) wywala błąd na komputerze iż jest zbyt niskie ciśnienie turbosprężarki i problem jakiejś klapki. Twierdzą że turbina działa, posprawdzali szczelność i nie wiedzą co to jest mówią że prawdopodobnie któryś z czujników lecz jest ich tyle iż nie wiedzą który to może być. Może ktoś słyszał już coś na ten temat bardzo proszę o rady. Swoją drogą kierują mnie do aso lecz po przejściach i doświedczeniach z nimi nie uśmiecha mi się do nich jechać.

keisim 01-07-2010 21:02

Odp: Brak mocy od 3000tyś obr 2.0tdci
 
Guru w tym temacie nie jestem ale jeżeli czujniki będą OK to warto przyglądnąć się pompie podciśnienia i całemu obwodowi podciśnienia - są tam m.in. 2 zawory sterowane elektrycznie przez sterownik silnika (PCM). Jeden z nich odpowiada za zmienną geometrię turbiny (zasila siłownik sterujący łopatkami), drugi AFAIK porusza przepustnicą.

jpiotr77 01-07-2010 22:35

Odp: Brak mocy od 3000tyś obr 2.0tdci
 
Witam mogę dodać iż numer błędu to:
P0299-stan zbyt niskiego ciśnienia turbosprężarki

Jeszcze jedno poprawiono szczelność przewodu przy intercoolerze i auto napewno się ożywiło, ale to nie jest to co było.

keisim 02-07-2010 01:31

Odp: Brak mocy od 3000tyś obr 2.0tdci
 
A jak odgłosy spod maski w porównaniu do stanu sprzed awarii? Żadnych świstów, gwizdów, etc. przy przyspieszaniu ?

munruthel 02-07-2010 03:36

Odp: Brak mocy od 3000tyś obr 2.0tdci
 
Witam,

Jak odbierałem swojego drugiego MK4 to geniusze z serwisu skompromitowali się do kwadratu. Podczas montowania alarmu zapomnieli podłączyć turbo. Jakież było moje zdziwienie jak auto gasło mi na każdym skrzyżowaniu po wciśnięciu gazu. Auto wróciło do serwisu dzień po wyjazdu z salonu. Jeżeli chodzi o wyłączone (uszkodzone) turbo - auto strasznie szarpie, nie ma przyśpieszenia i gaśnie przy najbliższej okazji. Opisana przez Ciebie sytuacja może jest podobna, ale ja nie miałem mocy na każdym biegu! Przy rozpędzaniu szarpało na każdym biegu i sytuacja stabilizowała się jedynie gdy jazda była po za zakresem "działania turbo".

jpiotr77 02-07-2010 06:40

Odp: Brak mocy od 3000tyś obr 2.0tdci
 
Cytat:

Napisał keisim (Post 1467244)
A jak odgłosy spod maski w porównaniu do stanu sprzed awarii? Żadnych świstów, gwizdów, etc. przy przyspieszaniu ?

Wszystko cichutko bez żadnych szmerów, gwizdów, szumów, a i jeszcze jedno błąd ze zbyt niskim ciśnieniem doładowania wywala dopiero przy lub ponad 4000tyś obr

jpiotr77 03-07-2010 11:32

Odp: Brak mocy od 3000tyś obr 2.0tdci
 
Wszystko cichutko bez żadnych szmerów, gwizdów, szumów, a i jeszcze jedno błąd ze zbyt niskim ciśnieniem doładowania wywala dopiero przy lub ponad 4000tyś obr

odświeżam

sebapl01 03-07-2010 11:50

Odp: Brak mocy od 3000tyś obr 2.0tdci
 
Zacznij może od takiej podstawy jak sprawdzenie i wymiana filtra powietrza.

jpiotr77 04-07-2010 11:58

Odp: Brak mocy od 3000tyś obr 2.0tdci
 
Witam ponownie w związku z tym iż problem się utrzymuje chcę się wybrać do wawy i odwiedzić aso. Ile kosztuje diagnostyka auta w aso i które polecacie nie chcę być naciągany na koszty i twierdzenie wymienimy jedno jak nie zadziała to drugie, trzecie itd

danielr 05-07-2010 17:53

Odp: Brak mocy od 3000tyś obr 2.0tdci
 
sprawdz zawor sterujacy podawaniem powietrza na turbine.
Akurat jestem na biezaco z tym problemem. U mnie byl bardzo podobny objaw i wymiana tego zaworu oraz rurki ktora podcisnieniowo nim steruje sprawily ze problem zniknal.
Jezeli ten zawor sie nie otwiera do konca bo np. jest zawalony brudem to wymiana powinna sporo pomoc i samochod zacznie normalnie oddychac.
Dodatkowo nie cwiczylbym do czasu naprawy jezdzenia na wysokich obrotach, bo jak turbina nie dostaje odpowiedniej ilosci powietrza to sie bardzo grzeje a to ja szybko wykancza.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.