Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 1989-1996] Wycieraczki hałasują (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121910)

diablusia 04-02-2011 21:06

Wycieraczki hałasują
 
mam problem z przednimi wycieraczkami, strasznie hałasują dźwięk wydobywa się jakby ze środka maski domniemam że jest ro silniczek hałas jest straszny denerwujący i na prawdę głośny spróbowałam psikać od środka silniczek wd40 .. ale niestety żadnego efektu:( jak nie urok to... jeden problem sie konczy nowy się pojawia...
czy konieczna będzie wymiana silniczka czy być może jest to problem do rozwiązania może dostał się jakiś brud??

kapsel448 05-02-2011 08:52

Odp: Wycieraczki hałasują
 
Jeżeli dźwięk dochodzi z silniczka, a nie np. guma od wycieraczki jest ustawiona nierównolegle do szyby i hałasuje, to nie ma innego winowajcy jak silniczek.
Skoro hałasuje to i tak go będziesz musiała zmienić, więc warto, żebyś spróbowała go wyciągnąć, rozebrać i ewentualnie jeżeli Ci się uda przeczyścić. Nic nie stracisz, a nóż widelec uda Ci się go podratować.

diablusia 05-02-2011 09:57

Odp: Wycieraczki hałasują
 
no niestety dźwięk na pewno pochodzi z silniczka... w takim razie spróbuje go wymontować i być może uda się coś z tym zrobić :)

skola 05-02-2011 13:33

Odp: Wycieraczki hałasują
 
Cytat:

Napisał diablusia (Post 1592228)
spróbowałam psikać od środka silniczek wd40

raczej on jest zabudowany w taki sposób aby tam się do środka nic nie dostało wiec raczej ten wd poleciał tylko po obudowie :) , Posmaruj smarem a nie WD (on wypłukuje smar) wszystkie części ruchome może gdzieś się zatarł. Włacz wycieraczki na zgaszonym silniku (pozycja 2 na stacyjce) i otwórz maskę spróbuj ocenić czy to silniczek (tak jak pisałem on raczej nie powinien być zatarty) czy na zgięciach gdzieś

subratri 07-02-2011 00:16

Odp: Wycieraczki hałasują
 
nie no... spokojnie, To, ze myślisz, że z silniczka wcale nie znaczy, że stamtąd ten dźwięk. Najprawdopodobniej są suche "przeguby". niestety ja nie miałem takiego problemu więc nie wiem czy można je nasmarować tak jak "się powinno" Ale zamiast WD40 - środek dla idiotów co wierzą w cuda - można na ruchome części napsikać smaru do łańcuchów, bądź innego w spray'u. Jak będzie ciepło to on "wsiąknie" w miejsca które się ruszają i powinno ucichnąć. A na auto nie narzekaj bo mije 2 lata starsze a i tak bezkonkurencyjne :D

Majda1990 07-02-2011 07:29

Odp: Wycieraczki hałasują
 
Tez mi sie wydaje że to może ie być silniczek tylko przeguby łacziki wycieraczek.
Silniczek raczej jest szczelnie zrobiony a fabrycznie powinien byc jeszcze osłonięty plastikiem

diablusia 07-02-2011 08:36

Odp: Wycieraczki hałasują
 
jak przestanie lać ten cholerski deszcz to zajrzę tam i zobaczymy :)

skola 07-02-2011 16:28

Odp: Wycieraczki hałasują
 
podjedź sobie do jakiegoś marketu z parkingiem podziemnym i tam sobie przesmaruj bo jak się zatrze tak porządnie to będzie lał cholerny deszcz a wycieraczki się nie ruszą :)

diablusia 07-02-2011 17:48

Odp: Wycieraczki hałasują
 
No właśnie dziś próbowałam to odkręcić... No i jest problem bo nie mogę się dostać do jednej ze śrub.. w ogóle ciężko było to rozkręcić... wywnioskowałam że najpierw musze wymątować tą czarną blachę? do czego czego przymątowany jest czujnik położenia przepustnicy:)
różne przewody itp. próbowałam to wykręcić i coś nie mogłam być może nie znalazlam wszystkich śrub??
I poza tym ciężko było mi dostać się do śruby (po stronie kierowcy) w samym rogu.. nie mam niestety takiego klucza bo musiałoby być chyba przedłużka i jakaś głębsza nasadka.. bo strasznie długa śruba tam wystaje i zwykłą grzechotką nie mogłam się za cholerke do niej dostać
pomocy!

subratri 07-02-2011 20:01

Odp: Wycieraczki hałasują
 
ale nic nie rozkręcaj ;) smar w spray'u tylko nie wd40 łańcuchowy jakiś najlepiej. i psiknij tam gdzie widać ;) O ile dobrze pamiętam to można tam nalać smaru bez zdejmowania czegokolwiek. Chyba, że coś źle pamiętam...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.