Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Zima zawitała -trudności z odpalaniem :/ (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=171228)

botubar 09-12-2012 13:25

Zima zawitała -trudności z odpalaniem :/
 
I stało się ...
Przez 4 lata od nowości nie było problemu z samochodem aż do teraz.
Wczoraj rano nie odpaliłem. Kręcił długo, prychał ale nie chciał zapalić aż w końcu zdechł aku.
Z racji konieczności wyjazdu szybka akcja - farela pod maskę i szybkie ładowanie. Po 30 minutach postękał i odpalił.
Dzisiaj rano bez ponownego ładowania (tylko to wczoraj i jazda ok 40min.) kręcił długo, prychał ale ... wreszcie odpalił :). Sporo dymu o zapachu ropy.
Wczoraj obstawiałem akumulator ale jak dzisiaj odpalił to mam wątpliwości.
Możliwe opcje dodatkowe ;) to kiepska ropa (BP), filtr paliwa, podgrzewacze i najgorsze - wtryski.
Przetestuję podładowanie aku dzisiaj w nocy. Później wleję ULTIMATE bo już rezerwa. Jak nie pomoże to działam z filtrem i podgrzewaczami.
Samochód ma ok 120 tyś.km przebiegu.
Jeżeli ktoś miał podobne przygody lub wie coś na ten temat to proszę o dorzucenie kilku swoich groszy do tematu ;)

Rafał A.(antek) 09-12-2012 13:40

Odp: Zima zawitała -trudności z odpalaniem :/
 
swiece zarowe, zamarzniete paliwo :)

kapciocha99 09-12-2012 13:53

Odp: Zima zawitała -trudności z odpalaniem :/
 
Witam
Mam ten sam problem, rano nie chce zapalić, pochodzi i potem cyka za każdym razem. Co robić?

botubar 09-12-2012 13:56

Odp: Zima zawitała -trudności z odpalaniem :/
 
Dzięki za odpowiedź.
Dodam jeszcze że jak dzisiaj odpalił to od razu go zgasiłem żeby sprawdzić co będzie. Kolejne odpalenie od strzała :/

arturo299 09-12-2012 19:02

Odp: Zima zawitała -trudności z odpalaniem :/
 
Witam
mam autko od roku kupiłem go zeszłej zimy,niestety przestał całą z powodu odpalania.W tym roku to samo ,sprawdzone świece ok,wymieniony filtr ,nowy aku,sprawdzone ciśnienie na pompie ok, do temperatury -10 pali na dotyk,do temperatury -13 kręci prychnie kilka razy i odpali a powyżej -14 ani drgnie,kręci i nic.Może miał ktoś taką przypadłość i się z tym uporał ??

Radek3571 09-12-2012 20:00

Odp: Zima zawitała -trudności z odpalaniem :/
 
Witam ,mój max rano też nie odpalil ale mam padnieta jedną świece więc to pewnie powód . Natomiast jak go trochę rano pokrecilem to aku padł i włączył się " immobilazer aktywny" . I już nic się nie dało zrobić. Wie ktoś może dlaczego się włączył i jak go wyłączyć ,bo w instrukcji o tym mało opisane ( czytaj ,wizyta w aso : D) pozdrawiam

liosty 09-12-2012 20:59

Odp: Zima zawitała -trudności z odpalaniem :/
 
A u mnie dzisiaj rano nie udało się otworzyć maski :( Auto stało ponad dobę nie jeżdżone, chciałem dolać płynu do spryskiwaczy, pociągam lekko za dzwignię, a tu zong. Nie ciągnąłem już na siłę, żeby linki nie urwać. Jak go rozgrzeje to spróbuje znowu ....

NIUTEK74 09-12-2012 21:57

Odp: Zima zawitała -trudności z odpalaniem :/
 
Cytat:

Napisał Radek3571 (Post 1918673)
Witam ,mój max rano też nie odpalil ale mam padnieta jedną świece więc to pewnie powód . Natomiast jak go trochę rano pokrecilem to aku padł i włączył się " immobilazer aktywny" .

Naładuj akumulator to " immobilazer aktywny" się wyłączy miałem tak samo, jak rozładowałem akumulator po naładowaniu odpalił bez problemu

botubar 10-12-2012 08:42

Odp: Zima zawitała -trudności z odpalaniem :/
 
Cytat:

Napisał liosty (Post 1918729)
A u mnie dzisiaj rano nie udało się otworzyć maski :( Auto stało ponad dobę nie jeżdżone, chciałem dolać płynu do spryskiwaczy, pociągam lekko za dzwignię, a tu zong. Nie ciągnąłem już na siłę, żeby linki nie urwać. Jak go rozgrzeje to spróbuje znowu ....

No to dołączyłeś do grona osób zmuszonych do wymiany linki :)
Jeżeli za mocno ciągnąłeś to zepsułeś też dźwignię.
Jak się zagrzeje to puści ale będzie już tak zawsze.

liosty 10-12-2012 11:02

Odp: Zima zawitała -trudności z odpalaniem :/
 
No właśnie nie ciągnąłem ... Mam nadzieje że jak sie rozmrozi to zadziała ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.