Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] stuki przy skręcaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=209595)

Asphyx 02-01-2010 20:41

Stuki prawe zawieszenie przód
 
Dzis ruszyłem z parkingu koła skrecone miałem w lewo i nagle jebudu cos strzeliło. Po tym zdarzeniu przy skręcaniu kołami w lewo czy to w prawo, podczas jazdy i na postoju słychac stukot (chodzi o prawe kolo przod) ale nieregularny tak jak by sie cos naprężalo i jebudu stuk. Do tego znosi samochów w prawo podczas jazdy na wprost. co to moze byc ? tulejka, czy przegub? czy cos innego....

korek007 03-01-2010 12:50

Odp: Stuki prawe zawieszenie przód
 
Cytat:

Napisał Asphyx (Post 1322592)
....tak jak by sie cos naprężalo i jebudu stuk.....

Witam
Takie objawy, na mój stan wiedzy, daje walnięta poduszka mocowania amortyzatora.

MartaM 03-01-2010 18:57

Odp: Stuki prawe zawieszenie przód
 
jak słychać takie chrupotanie to poszedł ci krzyżak na przegubie nara;)

kozik77 03-01-2010 19:01

Odp: Stuki prawe zawieszenie przód
 
kolego mnie się to stało wczoraj w czasie jazdy..., pojechałem do mecha i okazało się że mi pękła sprężyna, na górze na 1 zwoju, strzyla fajnie , ściąga w prawo , więc popatrz na swoją...

Asphyx 04-01-2010 10:58

Odp: Stuki prawe zawieszenie przód
 
zgadza sie kolego pękła spręzyna dzieki za odpowiedzi :) dzisiaj bede wymieniał na nowa :)

Jester 04-01-2010 11:02

Odp: Stuki prawe zawieszenie przód
 
Wymień obie. Zaoszczędzisz czas i nerwy. Sprężyny zazwyczaj pękają w krótkim odstępie czasu.

krilanos 12-08-2014 18:55

stuki przy skręcaniu
 
Witam wszystkich forumowiczów,

tym razem to ja potrzebuje porady. Mianowicie mam problem z... no właśnie nie wiem do końca z czym dlatego piszę tutaj. Objawy mojego problemu:

przy skręcaniu w lewo czy też w prawo słychać stuki, a właściwie to tak jakby metalurgiczne tarcia. Dodam, że stuki ustają po zdjęciu nogi z pedału gazu. Bardziej słyszalne są jednak te stuki podczas skręcania w lewo i nie mówię tu o pełnym skręcie tylko o np. skręcaniu na łuku drogi.

Zapewne ma to jakiś związek z przegubem wewnętrznym który powoduje u mnie drgania przy przyśpieszaniu...? Czy się mylę? Ale czy to tylko przegub czy coś jeszcze innego?

RedFord 12-08-2014 19:13

Odp: stuki przy skręcaniu
 
Witaj,
i żaden z tematów już opisywanych nie jest podobny do twojego? Nie znalazłeś wskazówki? Lektury na cały wieczór.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

krilanos 12-08-2014 19:30

Odp: stuki przy skręcaniu
 
temat nr1 => na postoju nie ma problemów, tylko podczas jazdy, tak powyżej 50km/h słychać jakby tarcie...

temat nr2 => miesiąc temu wymieniane były drążki stabilizatora, stukało mi na nierównościach (jadąc prosto) i lekko drgała kierownica. Co prawda kierownica już nie drga ale problem pozostał. Sprawdziłem przed chwilą na polnej drodze i dalej są jakieś metalurgiczne stuki. <załamany>

temat nr3 => dwumasa raczej sprawna


u mnie problem występuje przy skręcaniu podczas jazdy, niepokoi mnie to tym bardziej że nie jestem mechanikiem, nie mam miejsca żeby to sprawdzić no i dopiero za 2 miesiące wracam do kraju.

PS

czyli do problemu powyżej dodać można stuki na dużych nierównościach. O dziwo na asfalcie cisza, nawet jak wjadę w dziurę...

PS2

bujnąłem się lokalną obwodnicą i ewidentnie coś mi harczy przy skręcaniu (prędkość około 90-100km/h)

krilanos 14-08-2014 20:10

Odp: stuki przy skręcaniu
 
nikt nie jest w stanie nic poradzić?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.