Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] ABS - analiza kodu usterki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=179593)

stmartin 06-04-2013 10:52

ABS - analiza kodu usterki
 
Witam, od jakiegoś czasu świeci się mi kontrolka (ABS) , no i oczywiście ABS nie działa, koła się blokują.
Podpiąłem samochód (Ford Mondeo benz. 1.8, 110KM, 2001r.) pod komputer i dostałem na wydruku takie informacje.
"Hamulec (ABS (Układ przeciwpoślizgowy) - Bosch 5.7))"
Kod: C1175
Opis: -Czujnik prędkości koła lewego tylnego - usterka w obwodzie.

I moje pytanie,
1. czy czujnik prędkości == czujnik ABS
2. czy opis "usterka w obwodzie" wskazuję na uszkodzony czujnik czy może przewodu, czegoś innego, co jeszcze sprawdzić? czy wymiana czujnika wystarczy ?
Znalazłem coś takiego
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
czy to właściwa część którą trzeba wymienić ? czy coś innego też trzeba wymienić ?

juri2069 06-04-2013 11:07

Odp: ABS - analiza kodu usterki
 
Ja mialem to samo i tez swiecilo po wymianie lozyska z piasta( wiadomo rowniez z czujnikiem)
Wymienilem ten wlasnie czujnik na stary ( ze starej piasty) i gra gitara

darmodziej 06-04-2013 11:25

Odp: ABS - analiza kodu usterki
 
Cytat:

Napisał stmartin (Post 1990867)
czy opis "usterka w obwodzie" wskazuję na uszkodzony czujnik czy może przewodu

Dla mnie, usterka w obwodzie, oznacza usterkę w przewodach prowadzących do czujnika, lub samego czujnika. Po Twoim wpisie nie można stwierdzić, co naprawdę jest uszkodzone, i to, że ktoś miał podobnie i wymienił czujnik, i to pomogło, nie oznacza, że u Ciebie też na pewno pomoże. Ja bym zaczął od sprawdzenia przewodów prowadzących do czujnika, bo wymiana czujnika, gdy powodem są przewody, to strata pieniędzy.

juri2069 06-04-2013 11:31

Odp: ABS - analiza kodu usterki
 
u mnie tez pisalo usterka w obwodzie i byl to czujnik. Ale wiadomo kazdy przypadek jest inny, od czujnika trzeba zaczac potem szukac po przewodach to jest moje zdanie.
Wystarczy od kolegi odpiac czujnik i wpiac do swojego, malo roboty tylko sciagniecie kola.
Czujnik 20 zl na allegro
Oczywiscie nie jestem mechanikiem to tylko moje zdanie :)

zaku75 06-04-2013 11:43

Odp: ABS - analiza kodu usterki
 
miernik podłącz sprawdź czy masz napiecie na wtyczce porównaj z drugiej strony

darmodziej 06-04-2013 11:46

Odp: ABS - analiza kodu usterki
 
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 1990886)
od czujnika trzeba zaczac potem szukac po przewodach

Nawet, jeżeli czujnik kosztowałby tylko 20 zł (pytanie, czy używany czujnik kupiony na allegro, jest na pewno sprawny), a okazało by się, że przewody są winne, to 20 zł wydane niepotrzebnie. Moim zdaniem naprawę należy zacząć od stwierdzenia, czy przewody są sprawne. Wystarczy wziąć omomierz i sprawdzić, czy w przewodach nie ma przerwy, lub zwarcia.
Ja nie wyjmowałem czujnika, ale nieraz na forum czytałem, że te czujniki trudno jest wymontować, i często kończy się to jego mechanicznym uszkodzeniem.

juri2069 06-04-2013 11:57

Odp: ABS - analiza kodu usterki
 
Aby wykrecić czujnika ABSu wystarczy odkręcić jedną śrubkę na torxa która bardzo lekko się odkręca i jest bardzo dobre dojście.
Jezeli dla kogos bylo trudno wyjąć czujnik to szacun.
Może i masz racje ale popatrz, nie kazdy ma omomierz wiec kolejny wydatek w sklepie lub w warsztacie za sprawdzenie.
A 99% palenia kontrolki ABS ESP to wlasnie czujnik ( tez wyczytalem na forach)
To tak jak z niedogrzewaniem silnika 99% przypadków to maly termostat i w ciemno to kazdy wymienia mimo ze kosztuje 100 zł

darmodziej 06-04-2013 12:05

Odp: ABS - analiza kodu usterki
 
Ja podałem swój punkt widzenia, a Ty swój. Może dlatego ja przyjąłem taki sposób postępowania, że posiadam kilka mierników i ich używanie nie stanowi dla mnie problemu, jak ktoś nie ma miernika, lub nie umie się nim posługiwać, to może wymienić czujnik, nie ma problemu.

juri2069 06-04-2013 12:11

Odp: ABS - analiza kodu usterki
 
stmartin daj znac jak dojdziesz do ładu i składu

stmartin 06-04-2013 12:18

Odp: ABS - analiza kodu usterki
 
Tak oczywiście, dam znać jak tylko rozwiąże problem, jestem świadom że każdy przypadek jest inny ale chciałem się dowiedzieć na co jeszcze zwrócić uwagę oprócz czujnika.

Rozumiem że czujnik prędkości to czujnik ABS'u

Nie mam miernika ale koło mogę zdjąć i sprawdzić czy może się czujnik nie rozłączył.
Wielki dzięki za wasze sugestie wiem co jeszcze sprawdzić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.