Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] Falujące Obroty ale napewno nie wtryski. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121931)

djdax 05-02-2011 00:10

Falujące Obroty ale napewno nie wtryski.
 
Witam ponownie. Przypomne iż sprawa dotyczy mondeo 2002r 2.0TDCi 130km. A problem mam z falującymi obrotami. Pokrótce opisze problem.

Gdy po kilku godzinach zapalam mondeo to zaczynają falować obroty. jak dodam wiecej gazu i obroty spowrotem spadna to juz jest w wiekszosci sytuacji ok.
Dodam iż zostały wymienione wtryski (przejechane 200km) łozysko w pomie paliwowej i ostatnio wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu bo po odpaleniu gasł i nie chciał zapalic.

( chciałbym dodać iż obecnie padło sprzęgło tzn nie wysprzęgla na odpalonym silniku nie idzie biegu włączyć auto jest u mechanika za kilka dni bede wiedział co sie dokładnie popsuło. Ale mysle ze moze mógłby podziałać z tymi obrotami ale oni nie wiedza co to moze byc.?

Wiec moje pytanie do was koledzy jest nastepujące.?

Co jeszcze trzeba zrobic zeby sie to ustabilizowało?? Dzieki pozdrawiam

ethernal 05-02-2011 11:22

Odp: Falujące Obroty ale napewno nie wtryski.
 
Moze trzeba wymienic świece żarowe? Padnięte swiece żarowe to tez jedna z przyczyn falowania obrotow w TDCi.

Ar2rB 05-02-2011 11:32

Odp: Falujące Obroty ale napewno nie wtryski.
 
Ja miałem padniete 3 świece (przez całą zeszłą zimę) i nic mi nie falowało. No chyba że odpalałem przy -25 to przez kilka sekund kichał i prychał zanim odpalił równo na wszystkie gary ;-).

djdax 05-02-2011 20:34

Odp: Falujące Obroty ale napewno nie wtryski.
 
Według uwagi kolegi sprawdziłem świece wszystko ok wszystkie grzeją. Tak myśle czy winą może być np. uszkodzone sprzęgło które właśnie padło? bo ja już nie mam pomysłu gdzie z tym jechać. Pojechał bym do serwisu ale u nas w Piotrkowie trybunalskim STRASZNIE sie CENIĄ!!

Bodzio 1 05-02-2011 20:40

Odp: Falujące Obroty ale napewno nie wtryski.
 
Proponuje sprawdzić alternator, sa przypadki że po wymianie altka obroty sie stabilizowały.

djdax 05-02-2011 20:44

Odp: Falujące Obroty ale napewno nie wtryski.
 
Cytat:

Napisał Bodzio 1 (Post 1592925)
Proponuje sprawdzić alternator, sa przypadki że po wymianie altka obroty sie stabilizowały.

Kolego a czy idzie to jakoś sprawdzić żeby go nie wymieniac?

tlopuc 06-02-2011 08:01

Odp: Falujące Obroty ale napewno nie wtryski.
 
Alternatora nie da się sprawdzić poza samochodem. Trzeba podmienić i zobaczyć czy pomogło.

UKey 06-02-2011 09:53

Odp: Falujące Obroty ale napewno nie wtryski.
 
A ja proponuje sprawdzić stan akumulatora. Podładuj go bo to najtańsze i sprawdź czy to cos dało.

chasm 07-02-2011 14:34

Odp: Falujące Obroty ale napewno nie wtryski.
 
A nie prościej włączyć z testu zegarów pozycję batt i w czasie jazdy obserwować wskazania (powinny być w rejonach 13,8 a 14,4, zależy co powłączacie). Nie powinny falować.

jurek00 07-02-2011 20:51

Odp: Falujące Obroty ale napewno nie wtryski.
 
Mam także problem z falowanie obrotów ale po wrzuceniu na luz, skaczą do 1100/min tylko że po wciśnięciu sprzęgła spadają do normy. Myślę że to może być wina sprzęgła.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.