Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   MK III P³yn ch³odniczy i konserwacja klimatyzacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=22156)

matzone 07-03-2007 16:17

MK III P³yn ch³odniczy i konserwacja klimatyzacji
 
Witam
Mam zamiar zmieniaæ p³yn ch³odniczy tylko nie wiem ile trzeba kupiæ koncentratu do mondeo tdci 130 KM ?
W zbiorniku wyrównawczym jest taki specyfik w kolorze pomarañczowym (p³yn nie by³ wymieniany od nowo¶ci).
To bêdzie ten koncentrat co jest w sklepie FCP ?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dodatkowo muszê uzupe³niæ czynnik ch³odz±cy w klimatyzacji (nied³ugo 3 lata min± to chyba bêdzie to potrzebne). Z tego co pamiêtam to chyba karex opisywa³, ¿e uzupe³nia siê czynnik ch³odz±cy i dolewa jaki¶ olej-czy mo¿e sam czynnik ch³odz±cy wystarcza ?
Nabijê sam klimê czy potrzeba jakie¶ skomplikowane narzêdzie. Mo¿e lepiej jechaæ do zak³adu co siê tym zajmuj±? Jechaæ do aso forda czy wybraæ zak³adziæ zajmuj±cy siê klimatyzacjami ?
Jak wiecie gdzie w kielcach robi± klimatyzacjê to chêtnie siê dowiem.
Z góry dziêkujê za ogromne ilo¶ci odpowiedzi :fcp3
Pozdrawiam

Kronos 07-03-2007 16:22

Z klimatyzacj± to nie taka prosta sprawa. Pod mask± masz naklejke z dok³adnymi danymi cisnienia w uk³adzie. Podczas uzupe³niania klimy , "wyciaga" sie to co zosta³o i nabija tyle ile na naklejce. Sam raczej tego nie zrobisz. Polecam zak³ad który sie tym zajmuje. Zap³acisz za ilosc srodka tz róznice pomiêdzy tym co wyci±gneli a wpompowali. ¦redni koszt to oko³o 200 z³ - u mnie w ASO tyle bior± (Czêstochowa)

frompoland 07-03-2007 16:25

Cytat:

Napisa³ matzone
Witam
Mam zamiar zmieniaæ p³yn ch³odniczy tylko nie wiem ile trzeba kupiæ koncentratu do mondeo tdci 130 KM ?
W zbiorniku wyrównawczym jest taki specyfik w kolorze pomarañczowym (p³yn nie by³ wymieniany od nowo¶ci).

jak masz pomarañczowy b±d¼ ró¿owy to i 8 lat mo¿esz je¼dziæ nie musisz zmieniaæ :D

Cytat:

Napisa³ matzone
Dodatkowo muszê uzupe³niæ czynnik ch³odz±cy w klimatyzacji (nied³ugo 3 lata min± to chyba bêdzie to potrzebne). Z tego co pamiêtam to chyba karex opisywa³, ¿e uzupe³nia siê czynnik ch³odz±cy i dolewa jaki¶ olej-czy mo¿e sam czynnik ch³odz±cy wystarcza ?

tak z olejem siê to robisz - przynajmniej fachowcy tak robi±

Cytat:

Napisa³ matzone
Nabijê sam klimê czy potrzeba jakie¶ skomplikowane narzêdzie

jak masz urz±dzenie za oko³o 18k pln to mo¿esz sam nape³niæ ;)
Cytat:

Napisa³ matzone
Mo¿e lepiej jechaæ do zak³adu co siê tym zajmuj±? Jechaæ do aso forda czy wybraæ zak³adziæ zajmuj±cy siê klimatyzacjami ?

mo¿esz jechaæ i do ASO i do speców od klimy ceny maj± podobne no spadkowe nie dla ASO i przy okazji wymieñ filtr kabinowy i zrób odgrzybianie
PS w wawie za uzupe³nienie prawie pustej klimy dolanie 200ml oleju wymiana filtra kabinowego i odgrzybienie uk³adu kosztowa³o: 160pln gaz i olej + 50pln wymiana i odgrzybienie klimy

matzone 07-03-2007 16:29

A niby p³yn ch³odniczy wymienia siê co 3 lata. Muszê siê zastanowiæ co robiæ ? :fcp20

frompoland 07-03-2007 16:31

matzone, niby tak ale jak masz ró¿owy taki lub co¶ takiego to do 8 lat mo¿esz nie wymieniaæ ostatnio dowiadywa³em siê w ASO bo te¿ chcia³em wymieniaæ.

matzone 07-03-2007 16:36

Rozumiem i dziêki za wyja¶nienie :fcp1

frompoland 07-03-2007 16:41

spoko ja szed³em na hardcore i chcia³em wymieniæ p³yn wspomagania i hamulcowy ale te¿ mi chwilowo odradzono ;)

sworks 03-04-2007 14:32

A moje autko bedzie mia³o 3 lata w czerwcu, ale p³ynu jest troche poni¿ej minimum i co teraz zrobiæ? dolaæ czy wymieniæ. Na pewno jest orygina³...wiêc dokupiæ i dolaæ>??

frompoland 03-04-2007 17:16

sworks, dolaæ :)

Leo_000 04-04-2007 20:04

Hej; p³yn ch³odniczy to sam móg³by¶ jeszcze wymieniæ ale przegl±du klimatyzacji to sam sobie nie poradzisz. Musia³by¶ mieæ specjalistyczn± maszynê która wyci±gnie "stary" czynnik a nastêpnie wraz z olejem doda nowy, to tak w skrócie. I pamietaj u¿ywaj klimy ró³wnie¿ zim± a bedziesz d³u¿ej ni± siê cieszy³.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.