Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Max długość ładunku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294880)

muli9 15-04-2019 10:31

Max długość ładunku
 
Witajcie
Takie nietypowe pytanie - czy ktoś przerabiał temat czy się zmieści rura PCV o długości 3m do środka ? nie mam jak sprawdzić - wiem tylko że profile aluminiowe 3m wchodzą i bagaznik się zamknie bo sam sprawdzałem i to bez ukosowania kładąc jeden koniec na podszybiu z przodu ale rury PCV 110 czy 160 to juz coś grubszego - czy wejdzie kilka do środka ?
Pozdrawiam

eclipse 16-04-2019 07:11

Odp: Max długość ładunku
 
Nie kładź nigdy na podszybiu takich rzeczy, bo chwila nieuwagi i szyba pęknie .
Co do rur 100 czy 160 3 mb to chyba jesteś jedynym kto takie rzeczy chce przewozić w osobówce . Jedyne co zauważyłem w telewizji to tylko w ROSJI takie numery robią . Ostatnio oglądałem też [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. i jeśli masz ciężarowy zarejestrowany to czemu nie tylko czy warto ?. narażać tapicerkę na uszkodzenia. Chyba że jesteś z Kalisza jak gościu z filmu.

kornel_k 16-04-2019 08:12

Odp: Max długość ładunku
 
Peugeot 307 SW podczas budowy domu przewiózł i 80m2 paneli podłogowych i 3 metrowe rury spustowe (rynny) i niezliczone ilości kafli, cementów, klejów...

W Smaxie przewoziłem ostatnio łatę (poziomicę) 2,5m - zmieściła się od klapy do drążka zmiany biegów. Rura 3m powinna się zmieścić - oczywiście trzeba uważać, bo jak napisał kolega, może skończyć się to wymianą szyby czolowej - a ta jest znacznie droższa niż w p307 - i/lub zniszczeniem tapicerki.

Na jednorazowe doraźne akcje to pewnie można spróbować, jak masz stale wozić - lub większe ilości - pewnie lepiej, łatwiej i z mniejszymi konsekwencjami zamówisz transport...

Powodzenia
K.

muli9 16-04-2019 08:32

Odp: Max długość ładunku
 
Kładąc na podszybiu oczywiście trzeba zabezpieczyć czymś i po problemie a 3m profile nawet do mondka MK3 hatchback wchodziły tyle że na ukos ;)
Akcja jest jednorazowa a Smax to już nie osobówka tylko hangar ;)
Czasami nie ma wyjścia i trzeba i coś takiego przewieźć - stąd moje pytanie czy wejdzie czy nie - jakbym miał ciężarowy to bym nie pytał ;)

koval1980 16-04-2019 08:51

Odp: Max długość ładunku
 
eeetam rury, ja mam zadanie w Mondeo przywieźć drzwi wejściowe 80cm, już się boję bo na dodatek w pojedynkę, ale najpierw muszę pomierzyć czy w ogóle da radę.

Ale rur opartych o szybę bym nie wiózł, ewentualnie wypuść przez okno i przywiąż do lusterka.

beribazoo 16-04-2019 09:02

Odp: Max długość ładunku
 
Ja przewoziłem formatki meblowe 3 metry ale wymagało to trochę gimnastyki. Na ukos i po przekątnej wchodzi.

muli9 16-04-2019 10:07

Odp: Max długość ładunku
 
Cytat:

Napisał koval1980 (Post 3119449)
w Mondeo przywieźć drzwi wejściowe 80cm...

drzwi spokojnie wchodzą do mondka hatchbacka - sprawdzone i potwierdzone ;)

koval1980 16-04-2019 12:33

Odp: Max długość ładunku
 
Cytat:

Napisał muli9 (Post 3119487)
drzwi spokojnie wchodzą do mondka hatchbacka - sprawdzone i potwierdzone ;)

WOW, to jednak będę musiał się zapakować, a już chciałem odpuścić :lol:

StStS 16-04-2019 14:07

Odp: Max długość ładunku
 
A rurę 3m to bym próbował wciskać nie na podszybie tylko w miejsce na nogi pasażera z przodu. Fotel pasażera max w dół i do tyłu i powinno dać radę.

szczyp_ior 17-04-2019 07:46

Odp: Max długość ładunku
 
Drzwi przewiozłem bez problemu :) Ostatnio przewiozłem również wykładzinę 4m, maksymalnie pochyliłem oparcie fotela pasażera, oprałem na podszybiu i wystawała z 50cm. Oczywiście pasażer na tylnym siedzeniu trzymał, żeby nie wypchnęła szyby, ale daliśmy radę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.