Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Cofanie tłoczka zacisku przy elektrycznym ręcznym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307650)

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI 27-03-2020 10:39

Cofanie tłoczka zacisku przy elektrycznym ręcznym
 
Witam. Czy jest jakiś szybki sposób ( procedura) bez używania kompa na cofniecie tylnych tłoczków do wymiany klocków w Kudze? Jeśli tak to może , któryś z kolegów podrzuci jak i co wykonać aby bez szkody wymienić sobie klocki bez angażowania ASO ;) Kuga 2,0TDCI 2018r 150km Powershift AWD

Wacman 02-04-2020 20:35

Odp: Cofanie tłoczka zacicku przy elektrycznym recznym .
 
Nawet nie wiedziałem, że jest taka możliwość jak piszesz...
Klocki możesz wymienić jak najbardziej sam bez kompa, ale musisz mieć odpowiednie klucze aby wkręcić tłoczek.

GENI 02-04-2020 22:28

Odp: Cofanie tłoczka zacicku przy elektrycznym recznym .
 
jezeli mowa i hamulcu tył - jezeli masz hamulec elektryczny,sa dwa sposoby:
1. komputer i cofnie ci elektronicznie klocki -wyrzucasz stare , wkładasz nowe
i adaptacja .
-2.odpinasz kostkę od silownika hamulca - podpinasz zasilanie z oddzielnego akumulatora +- i również powinno ci sie cofnąć .
Jezeli masz tradycyjnie - to klucze, klucze - i do wciskania drewniany klocek ew. jest zestaw do wciskania / śruba -nakładka itp/ .
Jezeli nie robiłes - jedz do mechanika - wymiana prosta ale....

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI 03-04-2020 15:03

Odp: Cofanie tłoczka zacicku przy elektrycznym recznym .
 
Cytat:

Napisał GENI (Post 3239439)
jezeli mowa i hamulcu tył - jezeli masz hamulec elektryczny,sa dwa sposoby:
1. komputer i cofnie ci elektronicznie klocki -wyrzucasz stare , wkładasz nowe
i adaptacja .
-2.odpinasz kostkę od silownika hamulca - podpinasz zasilanie z oddzielnego akumulatora +- i również powinno ci sie cofnąć .
Jezeli masz tradycyjnie - to klucze, klucze - i do wciskania drewniany klocek ew. jest zestaw do wciskania / śruba -nakładka itp/ .
Jezeli nie robiłes - jedz do mechanika - wymiana prosta ale....


Dzięki , ale czy jak podepnę zasilanie bezposrednio to cofnie do końca tak aby nowe klocki "weszły" luzno pomiedzy tarczę ? Czy nie trzeba po wszystkim robic jakiejs adaptacji aby żaden błąd nie wyskoczył . Gdzieś czytałem , ale własnie nie moge znalezć gdzie ,że po wymianie jest jakas sekwencja w stylu : pedał hamulca 5 razy wcisąc , nastepnie reczny w dół it itp .:

SRS 03-04-2020 16:27

Odp: Cofanie tłoczka zacicku przy elektrycznym recznym .
 
Cytat:

Napisał GENI (Post 3239439)
podpinasz zasilanie z oddzielnego akumulatora +-

a nie napisałeś aby lawetę przy okazji przyszykował ? , przecież jest funkcja serwisowa żeby cofnąć tłoczki.
Cytat:

Napisał KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI (Post 3239579)
Gdzieś czytałem , ale własnie nie moge znalezć gdzie ,że po wymianie jest jakas sekwencja

Aktywacja trybu serwisowego
  1. Włącz zapłon.
  2. Wciśnij i przytrzymaj pedał przyspiesznika i ustaw przełącznik [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w położeniu zwalniania (w dół). Wciskaj nadal pedał przyspiesznika i [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
  3. Wyłącz zapłon, następnie włącz w ciągu 5 s. Wciskaj nadal pedał przyspiesznika i przycisk [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
  4. WSKAZÓWKA: Układ [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] będzie wyłączony, co uniemożliwia włączenie hamulca postojowego do chwili zakończenia serwisu i wyłączenia trybu serwisowego (konserwacji). Będzie się świecił żółty wskaźnik [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], a w centrum komunikatów będzie widoczny napis Tryb konserwacji.
  5. WSKAZÓWKA: Podczas wymieniania tylnych klocków hamulcowych w trybie serwisowym (konserwacji) tłoczek zacisku hamulcowego musi być wciśnięty w obudowę. Tłoczek zacisku hamulcowego nie musi się obracać podczas wciskania.
  6. Wyłącz zapłon, następnie zwolnij pedał przyspiesznika i przełącznik [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
Wyłączenie trybu serwisowego
  1. Włącz zapłon.
  2. Naciśnij i przytrzymaj pedał przyspiesznika i ustaw przełącznik [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w położeniu włączenia (do góry). Wciskaj nadal pedał przyspiesznika i przycisk [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
  3. Wyłącz zapłon, następnie włącz w ciągu 5 s. Wciskaj nadal pedał przyspiesznika i przycisk [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
  4. WSKAZÓWKA: Układ [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] całkowicie włączy i zwolni hamulec postojowy, aby zapewnić wystarczającą szczelinę powietrzną między tylnymi klockami hamulcowymi a tarczą hamulcową.
    Zwolnij pedał przyspiesznika i przycisk [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI 03-04-2020 17:34

Odp: Cofanie tłoczka zacicku przy elektrycznym recznym .
 
Bardzo dziękuję za wskazówki i podesłanie całej procedury . Mądrego to sie przyjemnie czyta i od niego uczy . Także kolego GENI pamiętaj ,że lepiej głodnym chodzić bo wszystkich rozumów się nie zjadło i pytać mądrzejszych niż udawać znawcę . Tak na marginesie to klocków w swoim życiu wymieniłem .....................sam nie wiem ile , ale czy to moja wina ,ze zawsze była wajcha i jakaś tam linka pod podłogą ;) Koledze SRS jeszcze raz wielkie dzięki .

krzysztofSJZ 18-04-2023 10:44

Odp: Cofanie tłoczka zacicku przy elektrycznym recznym .
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Ja również dziękuję za udostępnienie procedury, w moim przypadku również działa, ale mam mały dylemat bo tłoczek nie cofnął się na maxa do końca, teraz nie wiem co robić, mam komplet tarcz do wymiany wraz z klockami i nie wiem czy czegoś nie uwalę jak cofnę tłoczki ręcznie do końca??? może ktoś podpowiedzieć?

Bump: sorry za odkopanie tematu ale czas mnie trochę nagli, a nic nowszego nie mogłem znalezć

tomao 18-04-2023 11:42

Odp: Cofanie tłoczka zacicku przy elektrycznym recznym .
 
Może być tak, że mechanizm się cofnął, a tłoczek został, wtedy bardzo lekko powinien się dać ręką docisnąć.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

krzysztofSJZ 19-04-2023 15:04

Odp: Cofanie tłoczka zacicku przy elektrycznym recznym .
 
Cytat:

Napisał tomao (Post 3453099)
https://www.youtube.com/watch?v=GGXVehdRMG4

w sumie to przez tego gościa bałem się cokolwiek robić, ale tak jak napisałeś paluchami wcisnąłem tłoczki do końca, w dniu dzisiejszym wymieniłem wszystkie tarcze i klocki, jutro podjadę na stację niech sprawdzą co naknociłem, mam jeszcze jeden dylemat, chciałem sprawdzić jak trzyma tył i jakoś mi to nie wyszło tłoki niby trzymają ale po 1-2 sek. przy próbie ruszenia hamulec puszcza tak powinno być?? przeszukałem wszystkie jakie znalazłem instrukcje a w nich jak na złość tylko opisane są ręczne na linkę

tomao 19-04-2023 15:21

Odp: Cofanie tłoczka zacicku przy elektrycznym recznym .
 
Jak rozumiem na włączonym ręcznym przy próbie ruszenia po chwili puszcza? Takiej automatycznej reakcji systemu bym się spodziewał, ale faktycznie powinno być to opisane w instrukcji.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.