Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Parujące szyby bez klimatyzacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302740)

archi4lo 06-11-2019 17:08

Parujące szyby bez klimatyzacji
 
Witam. Potrzebuje porady odnośnie parujących szyb. Po wyłączeniu klimatyzacji bardzo zaczynają parować mi wszystkie szyby w samochodzie. Po włączeniu klimy wszystko jest ok. Nie jest to problem krótkotrwały występujący tylko zaraz po wyłączeniu klimy tylko długotrwały. Praktycznie nie da się jechać jeśli nie włączę od nowa klimatyzacji. Co ciekawe jeśli mam całkowicie wyłączone nawiewy czyli ani nie chodzi tryb ECO ani klima to wtedy nie parują mi szyby. Podłoga w aucie jest sucha ale mimo wszystko pokusiłem się o zdemontowanie obudowy filtra powietrza w zeszłym tygodniu i naprawę uszczelki, która tak na prawdę była w całkiem dobrej kondycji. Zastosowałem uszczelkę typu D do drzwi oraz silikon i wszystko skręciłem. Oczywiście nic to nie pomogło. Szyby umyte, płynu chłodniczego nie ubywa więc nagrzewnicy bym nie obstawiał. (Swoją drogą w lipcu miałem ściąganą deskę z powodu wycieku czynnika z parownika klimatyzacji) . Przy wyłączeniu klimy czuć, ze powietrze, które leci z nawiewu jest wilgotne, klima ewidentnie je osusza i dlatego nie parują szyby. Dodam, ze ma to miejsce nawet jak na dworze jest sucho i nie występują żadne opady)Ma ktoś jakieś pomysły?

peteypee 06-11-2019 17:17

Odp: Parujące szyby bez klimatyzacji
 
Osuszacz?

_harry 06-11-2019 17:26

Odp: Parujące szyby bez klimatyzacji
 
Nic nie piszesz o filtrze kabinowym?

archi4lo 06-11-2019 17:29

Odp: Parujące szyby bez klimatyzacji
 
Faktycznie, filtr kabinowy wymieniłem w pierwszej kolejności. Miał lekkie zacieki i plamy ale na pewno był suchy.
Osuszacz? On raczej wpływa na działanie klimatyzacji a klimatyzacja jednak działa bo bez niej jazda nie byłaby mozliwa

marekelb 06-11-2019 17:52

Odp: Parujące szyby bez klimatyzacji
 
Obstawiam, że powietrze z zewnątrz przy takiej pogodzie i nie tylko jest wilgotne i z powodu wyższej temperatury wewnątrz ta wilgoć osadza się na szybie. Nawet jeśli nie odczuwasz wilgoci w powietrzu, to nie znaczy że jej tam nie ma. Jedyna rada wg mnie to jazda z włączoną klimatyzacją. Tym bardzie,j że jak piszesz, przy wyłączonym nawiewie problem nie występuje. Osobiście przez cały rok nie wyłączam klimy.

Poszło mobilnie.

archi4lo 06-11-2019 18:14

Odp: Parujące szyby bez klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał marekelb (Post 3190560)
Osobiście przez cały rok nie wyłączam klimy.

I ja tak miałem, ale jakiś czas temu kolega do mnie powiedział- po co na klimie jeździsz? Spalanie masz wyższe. Wiec cos mnie podkusiło i wyłączyłem. Wtedy zauważyłem problem parujących szyb. Gdyby nie ten kolega to bym nawet tego nie zauważył bo tez jeżdzilem cały czas na klimie na auto. No ale z drugiej strony mam tez fiestę z manualna klima i tam mi szyby nie parują mimo, ze klimatyzacja jest wyłączona dlatego nie uważam tego za normalne zachowanie.

Deryll 06-11-2019 22:10

Odp: Parujące szyby bez klimatyzacji
 
A mi bez klimy nie parują i co pewnie zepsuty? Może klapka obiegu zamkniętego jest otwarta, wtedy logiczne że będzie parowało. A klima i tak poniżej 5 st się nie włączy.

archi4lo 07-11-2019 06:07

Odp: Parujące szyby bez klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał Deryll (Post 3190668)
Może klapka obiegu zamkniętego jest otwarta, wtedy logiczne że będzie parowało.

Sprawdzałem przez naciśnięcie przycisku obieg wewnętrzny i słychać, ze cos się przestawia i zaczyna inaczej powietrze dmuchać ale może nie do końca się zamyka? Jak to sprawdzić ?

smietana 07-11-2019 06:13

Odp: Parujące szyby bez klimatyzacji
 
A nie jest tak, że przy zakmniętym obiegu parują bardziej? Zaobserwowałem to w Audi A3, Opel Astra a teraz w C-Max. W sumie zrozumiałe, to samo powietrze krąży z wgocią ciągle

crouch196 07-11-2019 09:12

Odp: Parujące szyby bez klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał Deryll (Post 3190668)
A mi bez klimy nie parują i co pewnie zepsuty? Może klapka obiegu zamkniętego jest otwarta, wtedy logiczne że będzie parowało. A klima i tak poniżej 5 st się nie włączy.

Skąd Ty kolego takie rzeczy bierzesz? Jest nawet taki przycisk "odszranianie szyb" i wiesz co się dzieje po jego włączeniu pomimo wyłączonej klimy? Klima się automatycznie włącza i daje (w zależności od tego czy silnik ciepły)ciepłe i suche powietrze. Spróbuj włączyć nawiewy w innym aucie niż mondeo na szybę bez klimy i zobacz czy odparują Ci szybko? Klima działa nawet zimą co da się odczuć po wilgotności powietrza. Dla mnie spalanie wyższe nawet o 1 litr na 100km jest warte mojego komfortu i bezpieczeństwa dlatego jeżdżę na klimie cały rok ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.