Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford B-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=187)
-   -   [B-MAX] Nie działają czujniki parkowania tył (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339965)

krzysk81 21-03-2024 16:57

Nie działają czujniki parkowania tył
 
Dzień dobry. Kolejny temat do weryfikacji. B max posiada czujniki parkowania przód i tył. I kamerę cofania. Juz mówię o co chodzi czujniki przód działają. Kamera tył działa ale czujniki nie. Nie wywala błędu że czujniki nie działają lub jeden czy wszystkie. Od spodu w aucie wiązka podpięta do czujników i do kabla co wychodzi jakby z podłogi z karoserię. Ale co sprawdzać dalej bo był znajomy i sprawdził i komputer nie widział czujników jak by wogole ich nie było. Czy może być uszkodzony moduł pdc i gdzie on jest w b max czy szukać gdzie indziej? Proszę o podpowiedź co i gdzie się znajduje co trzeba sprawdzic

tomao 21-03-2024 18:49

Odp: Czujniki parkowania
 
To świeży zakup? Wcześniej funkcjonowało poprawnie? Wygląda na problem w konfiguracji modułów.

krzysk81 21-03-2024 20:41

Odp: Nie działają Ccujniki parkowania tył
 
Tak świeży. A gdzie znajduje się ten moduł sterowania pdc. Nic nie mogę znaleźć na ten temat. Może coś się rozłączyło ale jak to mówią po nitce do klebka.

Bump: POJEDYNCZY KLAKSON ELEKTRYCZNY
MONITOR POMPOWANIA OPON
WYSOKI EKRAN TFT MFD
BEZ DANYCH NAWIGACYJNYCH
POMOC W AWARYJNYCH SYTUACJACH
MNIEJSZY ALARM BIEGU WSTECZNEGO
BEZ CZUJNIKÓW ZBLIZENIOWYCH
BEZ SYSTEMU ANTYKRADZIEZOWEGO KRADZIEZ IMMOBILIZERA SY-INTEG Wspomaganie parkowania tylem
PRZEDNI POMOC PARKOWANIA
BEZ POMOCY W PARKOWANIU BOCZNYM

Bump: Tak jest opisane w rozkodowanym vinie

Bump: POJEDYNCZY KLAKSON ELEKTRYCZNY
MONITOR POMPOWANIA OPON
WYSOKI EKRAN TFT MFD
BEZ DANYCH NAWIGACYJNYCH
POMOC W AWARYJNYCH SYTUACJACH
MNIEJSZY ALARM BIEGU WSTECZNEGO
BEZ CZUJNIKÓW ZBLIZENIOWYCH
BEZ SYSTEMU ANTYKRADZIEZOWEGO KRADZIEZ IMMOBILIZERA SY-INTEG Wspomaganie parkowania tylem
PRZEDNI POMOC PARKOWANIA
BEZ POMOCY W PARKOWANIU BOCZNYM

tomao 21-03-2024 21:08

Odp: Nie działają Ccujniki parkowania tył
 
Wystarczy się podpiąć komputerem diagnostycznym i moduł musi się zgłosić. Niekoniecznie musi być w nim samym problem, konfiguracja chyba siedzi w zegarach i ewentualnie apim. Sam moduł najpewniej jest gdzieś pod osłonami w bagażniku, z lewej lub prawej strony.

krzysk81 21-03-2024 21:43

Odp: Nie działają czujniki parkowania tył
 
No. Właśnie był podpięty i nie wywalał błędow. tak jak by nie widział modułu główny ECU czy jak to się nazywa więc dlatego muszę znaleźć ten moduł żeby sprawdzić czy jest połączony.

tomao 22-03-2024 05:55

Odp: Nie działają czujniki parkowania tył
 
Modułów to już na wstępie przynajmniej kilka powinno być. Czukniki przód i tył obsługuje jeden moduł, jeśli przód jest ok, to moduł też.

krzysk81 22-03-2024 14:51

Odp: Nie działają czujniki parkowania tył
 
A gdzie się znajduje moduł Tomao może wiesz. No działa przód ale jak jest jeden modol mówisz to i tak dochodzą dwie wiązki i chciał bym sprawdzić czy się tylna nie wypięła. Tylko gdzie on jest?

tomao 22-03-2024 15:16

Odp: Nie działają czujniki parkowania tył
 
Wyglada na to, że jest zintegrowany z BCM. Całość znajduje się gdzieś pod lub za schowkiem po stronie pasażera.

krzysk81 22-03-2024 20:24

Odp: Nie działają czujniki parkowania tył
 
Chyba tak bo rozebrałem boczek bagażnik boczek przy drzwiach próg i doszedłem do boczku od pasażera i tam była jakby wielka złączka ale cześć kabli szła dalej pod schowek. I tu zakończyłem. A powiedz mi Tomao czy jak by była walnieta wiązka to by wywaliło błąd na kompie jak był podpięty? Choć wiązka wygląda bardzo dobrze.

Bump: Ale przy okazji zrobiłem czujnik pod fotelem bo mi pikaly pasy nawet jak nikt nie siedział. I to wszystko dzięki wskazówka Forumowiczów

tomao 23-03-2024 06:18

Odp: Nie działają czujniki parkowania tył
 
Jeśli czujniki nie miałyby zasilania lub nie dawały sygnału muszą się pojawić błędy. Dlatego wydaje mi się, że coś programowo może być zmienione.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.