Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Co wymienić po zakupie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=245567)

Przemaz 05-06-2016 14:00

Co wymienić po zakupie
 
Witam

Po 2 dniach czytania forum mam pytanie

zestaw startowy:
- do wymiany :świece, kable , filtry powietrza,paliwa ,olej i filtr oleju
- do sprawdzenia hamulce - ewentualna wymiana
I tu pytanie - jakie polecacie i jaki jest poziom trudności wymiany świec , jak i również wymiana klocków hamulcowych



Dzieki za info i pozdrawiam

Antej 05-06-2016 14:47

Odp: Dzień dobry i pozdrawiam
 
Wymianie nie ma nic nadzwyczajnego,typowola robota na zestaw kluczy.
Części polecam oryginalne, ceny są normalne a jak robisz dla siebie to po co oszczędzać parę złotych.

lukaszek_socho 05-06-2016 17:11

Odp: Co wymienić po zakupie
 
****




Na forum mamy zasadę "jedno zagadnienie w jednym temacie"
Twój temat został podzielony na tematy w odpowiednich działach. Witamy się w temacie powitań, tematy techniczne zakładamy w działach technicznych a o sprawy radio pytamy w dziale audio.


****

andreoz 07-06-2016 17:06

Odp: Co wymienić po zakupie
 
Do wymiany klocków potrzebujesz ok godziny czasu i w tym czasie zmieścisz się razem z porządnym wyczyszczeniem jarzma czy zacisku:)
Potrzebujesz:
- kombinerki, śrubokręt - do zdjęcia założenia sprężyny która trzyma zewnętrzny klocek
- klucz imbusowy chyba 8 najlepiej na grzechotce do odkręcenia zacisku
- kawałem druta/ sznurka do podwieszenia zacisku co by nie wisiał na przewodzie hamulcowym:)
- jak tarcze masz troszkę już sfatygowane to poproś w sklepie o jakieś miększe klocki to wtedy ładnie Ci się dopasują do tarczy...
Robiłem to dwa dni temu:)
Do moderatora .... więcej luzu prosiłbym na tym forum, to nie tylko moja opinia:)

Przemaz 07-06-2016 17:27

Odp: Co wymienić po zakupie
 
Witam
Z tego co widzę i czytam to imbusy i to dobre w tm samochodzie to podstawa .
A jak z czujnikiem ABS - bo nie wymieniałem - miałem matiza bez ABS _ ale pewnie podobnie jest mocowane- jarzmo kowadełko

andreoz 09-06-2016 22:51

Odp: Co wymienić po zakupie
 
Witam
Nie wiem nie mam ABSu w Fuzji ale w drugim aucie takowy posiadam i raczej nie jest on umieszczony na zacisku:) więc nie masz się czym martwić:)

michail6 09-06-2016 23:02

Odp: Co wymienić po zakupie
 
W tych silnikach Fordowskich świece tylko oryginalne. Są tanie jak barszcz i pracują bezproblemowo (FoMoCo 1493001).

popstiel 17-06-2016 19:32

Odp: Co wymienić po zakupie
 
Do zacisku imbus 7, klucz 13 nasadowy

zciwo 19-06-2016 21:44

Odp: Co wymienić po zakupie
 
Dodam, że imbusa 7 nie ma w kompletach marketowych. Trzeba zakupić osobno. Ja na twoim miejscu wymieniłbym sprężyny i łożyska amortyzatorów z przodu. To jest większy koszt, ale mam dwie Fuzje i w obu to przerabiałem. W jednym pękła sprężyna przy podnoszeniu auta. Temat sprężyn dobrze znany niestety.

michalpodroznik 25-06-2016 10:35

Odp: Co wymienić po zakupie
 
Witam!

Popieram kolegę zciwo. Jeśli chodzi o zawieszenie przednie, to warto zainwestować w części z górnej półki. Szczególnie dotyczy to łożysk kolumny McPhersona, które z przodu fusiona mają postać obrotowych "talerzy" z tworzywa sztucznego. Kupowanie najtańszych zamienników tych łożysk (jakieś Krafty, Kagery czy inne cuda na kiju) mija się z celem. Tyklo górna półka. To samo dotyczy sprężyn, amorków, mocowań amorków i osłon. Sprężyny np. Lesjoefors, szwedzkie. Bardzo dobry, trwały wyrób.

P.S. Zatarte łożyska kolumny McPhersona są/mogą być przyczynkiem do tego, że pękną spręzyny zawieszenia z przodu, bowiem przy obracaniu kierownicy koła skręcają "skokowo", a nie płynnie. Dobry mechanik lub diagnosta na równej, wypłytkowanej podłodze, powinien wyczuć, czy łożyska McPhersona są do wymiany. Poza tym przy zacierających się/zatartych talerzach słyszalne są głuche stuki z przodu auta, występujące nawet przy niewielkich skrętach kierownicą.

Temat przerabiany na forum, a na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.

P.S2. Jesli chodzi o amortyzatory, to z własnego doświadczenia odradzam firmę Kayaba. Dotyczy to szczegolnie amortyzatorów tylnych do fusiona, produkcji tej firmy. Temat również przerabiany na tym forum.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.