Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Gasnące zegary, światła i kierunkowskazy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=324321)

CraNcH_MS 16-10-2021 13:23

Gasnące zegary, światła i kierunkowskazy
 
Witam!

Posiadam Forda Fusiona 1,4 Duratec benzyna rok 2009.

Mam następującą awarię w moim samochodzie. Podczas jazdy gasną mi liczniki (całe podświetlenie) wskazówka obrotów na zerze, to samo licznik prędkości oraz również gaśnie licznik przejechanych kilometrów, krótko mówiąc cała deska. Dodatkowo przestają wtedy świecić kierunkowskazy i światła drogowe gasną. Przypuszczam, że prawdopodobnie występuje gdzieś przerwa na zasilaniu lecz niestety nie potrafię jej zlokalizować. Samochód jedzie normalnie a nawet dostaje "kopa" chyba wtedy jest mniej obciążony alternator. Ma ktoś z was schemat ideowy do tego modelu lub spotkał się z taką awarią. Przejrzałem styki prądowe i nic nie pomogło dalej takie same objawy raz zdarzają się częściej raz żadziej .

Czytałem na forum o czujniku VSS, ale mój Ford bierze parametr szybkości z czujników ABS a i objawy są trochę inne.

Najgorsze to, że stan awarii trwa najdłużej z 15 - 20 sec. i wszystko wraca do normy. Nie mogę tego zlokalizować.

Proszę o pomoc.

CraNcH_MS 17-10-2021 13:58

Odp: Gasnące zegary, światła i kierunkowskazy
 
Temat zamykam.

Przeglądnąwszy różne fora i Youtube wywnioskowałem, że są to zimne luty na płytce licznika (dokładnie na złączu). Zanim zabrałem się do rozbiórki licznika przejrzałem skrzynkę bezpiecznikową, nic tam nie stwierdziłem. Następną czynnością było rozebranie licznika i poprawienie stacją lutowniczą lutów.

Od momentu naprawy nic niepożądanego się nie dzieje. Przejechałem 70 km i na razie wszystko działa poprawnie.

sebcio76 03-11-2023 08:28

Licznik i radio gaśnie
 
Witam mam taki problem licznik wariuje zapalają się kontrolki wskazówki zegarów spadają na zero licznik i radio całkiem gaśnie po chwili się zapala i tak w kółko miał ktoś podobny problem ??

Antej 03-11-2023 08:45

Odp: Licznik i radio gaśnie
 
Tak, naprawiałem wtedy licznik.

sebcio76 03-11-2023 08:47

Odp: Licznik i radio gaśnie
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3474940)
Tak, naprawiałem wtedy licznik.

A co dokładnie się stało ?

Antej 03-11-2023 08:51

Odp: Licznik i radio gaśnie
 
Nie cytuj całych postów, zwłaszcza gdy odpowiadasz bezpośrednio na nie.

Zepsuł się i musiałem go przelutować.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.