Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   najdroższe naprawy oraz części -co nas może jeszcze czekać ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=35710)

kuffs 04-01-2008 18:22

najdroższe naprawy oraz części -co nas może jeszcze czekać ?
 
nauczony doświadczeniami z "pompą wtryskową" o czym już pisałem i wielokrotnie poruszaliśmy tą kwestię.

Postanowiłem założyć nowy temat (jeśli się powtarzam to sorki) związany z najdroższymi naprawami w naszych foczkach.

Wpisujcie co się psuje a wymaga największego wkładu finansowego, co już wymienialiście z "najgorszych spraw", koszt, objawy itd.

Nie mam na myśli rutynowych napraw za "parę złotych" tylko za ponad 500 i w górę.

Ja zacznę i wpiszę tylko pompa wtryskowa oraz jej sterownik. Szczegółów więcej nie piszę bo temat był już wałkowany kilka razy.

Mam nadzieję że nie powielam wątków

shapyr 04-01-2008 18:38

Cytat:

co nas może jeszcze czekać ?
Cieknąca maglownica. Zamiennik za 1400pln, lub regeneracja (koszt niewiele mniejszy) lub oryginał za 3-4 tys.

tomiwit 04-01-2008 19:03

Słynne wtryski w tdci za pewnie 4000-5000zł

Koło dwumasowe - 900zł + wymiana ok. 300zł. (też tdci)

Turbina - 2000-3000zł (też tdci)

W ogóle większość rzeczy za dużą kasę dotyczy diesli.

sapienti 04-01-2008 20:01

Cytat:

Napisał tomiwit
Słynne wtryski w tdci za pewnie 4000-5000zł

Nie te czasy lub nie ten warsztat :)
W Gdańsku mam warsztat z dobrym sprzętem, diagnoza wtrysku 40 PLN, regeneracja za sztukę 400 (praktycznie zostaje tylko korpus, reszta nowa) z gwarancją.
Tak więc max koszt kompletu to 1760 zł.
Cytat:

Napisał tomiwit
Koło dwumasowe - 900zł + wymiana ok. 300zł. (też tdci)

No tutaj zalecana wymiana kompletu: dwumasówka, tarcza i jakaś tam hydraulika, z robocizną 3000

tomiwit 04-01-2008 20:55

Cytat:

Napisał sapienti
tomiwit napisał/a:
Koło dwumasowe - 900zł + wymiana ok. 300zł. (też tdci)

No tutaj zalecana wymiana kompletu: dwumasówka, tarcza i jakaś tam hydraulika, z robocizną 3000

Właśnie nie wiem skąd te zalecenia.
W moim już 20kkm po wymianie samego koła i wszystko w jak najlepszym porządku.
A co do wtrysków to tylko się cieszyć :)

Fadamaka 08-01-2008 10:19

Prawa półoś z łożyskiem podtrzymującym( foka z 2000 roku). Byle jaki zamiennik 600zł. Podobno nie ma oryginałów tylko regenerowane nawet w ASO, ale u nich to koszt około 1400 zł bez robocizny.
Poza tym cewka zapłonowa 350 zł( dwa razy nędza padła oryginał).
Wracając do ośki to ostrzegam przed kupowaniem półoski firmy METELLI. Po dwóch tysiacach km zaczęła mi stukać na nowo i wiecie co zrobiłem? Kupiłem na szrocie kawałek ośki z kielichem i dokupiłem krzyżak w sklepie internetowym z częściami do forda, a jak wszystko poskładałem to pewnie hula do tejj pory kolejnemu właścicielowi. tylko przy kupowaniu na szrocie trzeba sprwawdzić, czy ośka nie jest wykrzywiona"na oko" :fcp4 oraz kielich, czy nie jest wyrobiony , a to najlepiej palcem, tylko że nieuczciwi szrociarzea dadzą wam kielich ze smarem na****nym po sam sufit, więc go poproście o szmatę , żeby wytrzeć lub weźcie ją ze sobą.
Pozdro i sorki za śłownictwo :fcp12

rafsli_rs 08-01-2008 12:27

Kolega po wypadku najwięcej wydał na:
przednia szyba do Focusa 2005 - bez osłony termicznej, z czujnikiem deszczu - 740 zł
poduszka powietrzna kierowcy do Focusa 2005 - komplet - 1500 zł
Biedny, rozpaczał.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.