Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] uszkodzona Lampa XENON (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=244408)

lukasz911 15-05-2016 12:48

uszkodzona Lampa XENON
 
Witam Panowie i Panie, mam problem z prawą lampą ksenonową a mianowicie na całej długości górnej od kierunku mam pękniętą/ rozklejoną na łączeniu.
I Mam teraz pytanie mianowicie czy wystarczy wymienić samą obudowę lub pokleić/pospawać?? czy wymiana na nowy?
Dziękuje i Pozdrawiam!

lukasz911 17-05-2016 18:50

Odp: uszkodzona Lampa XENON
 
czy lampa xenon od lifta to jest ta sama lampa?

przemo_1981 17-05-2016 19:41

Odp: uszkodzona Lampa XENON
 
Łukasz, jeżeli lampa rozszczelniła się Tobie na połączeniu klosz przezroczysty a postawa czarna to możesz ze spokojem ją skleić. Skorzystaj z [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

GH_Stargard 18-05-2016 05:50

Odp: uszkodzona Lampa XENON
 
Cytat:

Napisał lukasz911 (Post 2597186)
czy lampa xenon od lifta to jest ta sama lampa?

Budową jest taka sama. Różnica polega na tym że w poliftowej wersji brak jest żarówki i wkładu światła postojowego.
Brakuje tez oczywiście instalacji tych świateł (postojowych).

Ale możesz przełożyć instalację ze swojej starej do poliftowej.
W miejsce postojówki w poliftowej jest taka zaślepka która można spokojnie wyciągnąć.
Gdy stawia opór (tak było u mnie) trzeba jej pomóc wkrętarką + wiertło 6mm i delikatne obroty (czasami ta zaślepka się delikatnie zgrzewa pod wpływem temp panującej w lampie)

qrczakos 18-05-2016 07:13

Odp: uszkodzona Lampa XENON
 
Poliftowy xenon ma też inna, lepsza soczewkę

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

MaXyM 18-05-2016 11:57

Odp: uszkodzona Lampa XENON
 
ale projektor mozna przelozyc

nokitel 18-05-2016 12:27

Odp: uszkodzona Lampa XENON
 
Cytat:

Napisał qrczakos (Post 2597393)
Poliftowy xenon ma też inna, lepsza soczewkę

lepszą tylko przez chwilę. Odblask wykonany jest z PLASTIKU to nie może być dobre na dłuższą chwilę.

Łukaszu jak masz dostęp do tańszej lampy to nie kombinuj bo to nie jest takie proste żeby tak posklejać pęknięcia czy rozszczelnienia. Może ci parować szybko się brudzić itd.

lukasz911 19-05-2016 21:12

Odp: uszkodzona Lampa XENON
 
Dokladnie tak jak mówisz skleilem ale to juz widać różnicę. Zdjecie dodam gdzie się rozeszla lampa jak zjade do domu i pomalu szukam
lampy, auto i tak ostatnie 2 miesiace wiecej stoi niż jeździ bo ja ciągle w trasie

Reflektory-Samochodowe 22-05-2016 06:43

Odp: uszkodzona Lampa XENON
 
Pytanie czym się skleiło reflektor ? i czy został usunięty stary silikon + dobrze odtłuszczony.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.