Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Lewarek skrzyni biegów? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=53144)

Anmida2 15-10-2008 11:14

Lewarek skrzyni biegów?
 
Jak ustawić linki przy lewarku skrzyni biegów?Manual

kristoof 15-10-2008 20:53

Re: Lewarek skrzyni biegów?
 
sprecyzuj pytanie, w temacie jest lewarek a w pytaniu linki, napisz co potrzebujesz zrobic lub co zrobiłes, mysle ze bedzie łatwij o odpowiedz na pytanie, pozdrawiam :fcp12

T.M 15-10-2008 21:03

Re: Lewarek skrzyni biegów?
 
wymieniałem 3 lata temu plastikową panewkę, w której porusza się kulka mocowana na końcu lewarka. O ile dobrze pamiętam, to cały mechanizm wybierania biegów jest przykręcony 4 śrubami do podłogi. Trzeba odkręcić mechanizm, aby dostać się do końcówek linek. Do lewarka dochodzą dwie linki, których pancerze są zamocowane jakimiś zaczepami do podłogi. Koniec linki ma gwint, na który jest wkręcony czarny plastikowy zaczep ze sprężynką. Koniec zaczepu łączy się z lewarkiem - mały sworzeń kulisty (w zaczepie jest mała panewka na końcu lewarka mała kulka). Aby zmienić kąt lewarka biegów, trzeba cofnąć palcami plastikową blokadę, którą dociska sprężynka i następnie zdjąć panewkę z kulki. Wkręcając lub wykręcając plastikowy zaczep na gwincie wydłuża/skraca się linkę, co za tym idzie zmienia kąt lewarka.
Oczywiście, wcześniej trzeba zdjąć plastikową konsolę - pod popielniczką są chyba blachowkręty. Po podniesieniu elastycznej osłony lewarka znajdziesz tam jakieś śruby, które trzymają konsolę z tyłu, sorry, ale nie pamiętam jak dokładnie jest to mocowane. Na pewno nie ma z tym większego problemu. Przy rozebraniu tego, warto wymienić starą wyrobioną panewkę, kosztuje kilkanaście złotych.
pozdro

tomi98 15-10-2008 21:07

Re: Lewarek skrzyni biegów?
 
1 załącznik(i)
tak obrazowo :fcp4

T.M 15-10-2008 21:59

Re: Lewarek skrzyni biegów?
 
A ja się tak namęczyłem a tu coś mi się pop... Na końcu linek nie ma gwintów! Te czarne zaczepy to 25, 26 i nie są jak widzę regulowane. Jutro sprawdzę. W takim razie przypuszczam, że cała podstawa 19 ma podłużne otwory na śruby i przesuwa się do przodu/tyłu. Lewarek wtedy się odchyla. Za dużo aut i mi się z czymś innym pomyliło.

D245 17-10-2008 16:42

Re: Lewarek skrzyni biegów?
 
1 załącznik(i)
masz tu opis regulacji - nie zawsze musi byc gwint aby regulowac :)

Anmida2 21-10-2008 21:33

Re: Lewarek skrzyni biegów?
 
Super dzienki. Ustawiłem lewarek na czuja narazie chodzi i nie zgrzyta.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.