Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Gaśnie auto mimo że jest sprawne . (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303963)

Kateshiko 11-12-2019 17:55

Gaśnie auto mimo że jest sprawne .
 
Witam , posiadam Mondeo mk3 2.0 w Gazie . Od 2 tygodni ląduje to auto od warsztatu do warsztatu ponieważ auto gaśnie na postoju a nawet dosyć często w czasie jazdy . Sprawdzony już był w 5 warsztatach i żaden mechanik nie jest w stanie określić co jest tego powodem .

Po podpięciu pod komputer nie ma żadnych błędów czyli kompresja jest , paliwo podaje normalnie , wtryski działają prawidłowo , nie ma wycieków ani żadnych nieszczelności w układzie paliwowym .

Regulacja gazu zrobiona.
Wymieniłem silniczek krokowy ale to nic nie pomogło .
Czujnik temperatury silnika i też nic .
Sonda lambda nowa też nic nie pomogła .
EGR wymieniony .
Świece i kable nowe.

Objawy są takie że odpalam auto i falują obroty co jakiś czas i auto samo gaśnie . Podczas jazdy zdarza się tak samo i to na tyle niebezpiecznie że nie mogę się spodziewać w którym momencie . Do silnika nie dostaje się żadne lewe powietrze a stan mechaniczny auta jest idealny według każdego mechanika tym bardziej że wszystko wymieniane na bieżąco .

Dodam że po nagrzaniu się auta, nie gaśnie i jeździ się przyjemnie natomiast wtedy silnik cyklicznie co kilka sekund cyklicznie zadrży.

Jakieś jeszcze koncepcje co można sprawdzić ?

kluska123244 12-12-2019 04:53

Odp: Gaśnie auto mimo że jest sprawne .
 
to słabi byli ci mechanicy o których mówisz

zrób samoadaptacje wytrysków i sprawdź czy nie puszcza ci gazu podciśnieniem bo przez to mogą rozjechać się mapy wtrysku

sedek 12-12-2019 07:18

Odp: Gaśnie auto mimo że jest sprawne .
 
Podepnij komputer i obserwuj parametry na wolnych obrotach. Pozostaw go tak na chwilę niech pochodzi. Może się uda złapać ten moment , gdzie silnik zgaśnie i wtedy może wyjść coś w forscanie.

darnel 12-12-2019 07:26

Odp: Gaśnie auto mimo że jest sprawne .
 
Podstawowa sprawa to czy taki sam objaw jest na benzynie i gazie...

Kateshiko 12-12-2019 07:27

Odp: Gaśnie auto mimo że jest sprawne .
 
Cytat:

Napisał kluska123244 (Post 3202354)
to słabi byli ci mechanicy o których mówisz

zrób samoadaptacje wytrysków i sprawdź czy nie puszcza ci gazu podciśnieniem bo przez to mogą rozjechać się mapy wtrysku

Było zrobione to wszystko , nowa mapa , wtryski też są nowe i też są ok .

Bump:
Cytat:

Napisał darnel (Post 3202380)
Podstawowa sprawa to czy taki sam objaw jest na benzynie i gazie...

Tak ten sam objaw jest na benzynie i gazie . Nie ma znaczenia paliwo bo i tak gaśnie

Bump:
Cytat:

Napisał sedek (Post 3202377)
Podepnij komputer i obserwuj parametry na wolnych obrotach. Pozostaw go tak na chwilę niech pochodzi. Może się uda złapać ten moment , gdzie silnik zgaśnie i wtedy może wyjść coś w forscanie.

No ja takiego sprzętu nie mam ale u mechanika sprawdzaliśmy i wszystkie parametry były ok . Nawet gdy zgasł. Chyba że któryś czujnik jest uszkodzony w taki sposób że tego nie pokazuje . Myślałem że to jakaś uboga mieszanka paliwa mogła by być ale czy to gaz czy benzyna to jest tak samo .

bolek-tarnow 12-12-2019 08:00

Odp: Gaśnie auto mimo że jest sprawne .
 
Cytat:

Napisał Kateshiko (Post 3202190)
Po podpięciu pod komputer nie ma żadnych błędów czyli kompresja jest

jest to błędny wniosek. Kompresje sprawdzisz mechanicznie a nie komputerowo a już tym bardziej brak błędów nie świadczy o tym, że jest ona poprawna.

Luzy zaworowe sprawdzałeś/regulowałeś?

M.A.G. 12-12-2019 10:59

Odp: Gaśnie auto mimo że jest sprawne .
 
Kolego Kateshiko, proponuję zajrzeć jeszcze do dodatkowej skrzynki bezpieczników w komorze silnika - w MK3 też chyba jest.

Miałem w Galaxy podobne objawy, że gasł sporadycznie silnik i nie wiadomo było o co chodzi - zero błędów, czy LPG czy PB :? Ale mam doświadczonego elektryka, który wyłapał, że problemem były luty bezpieczników i przyłączenie kabli właśnie w tej dodatkowej skrzynce - po ich poprawie Galaktyka już więcej takich problemów nie miała.

Pozdrawiam.

sedek 12-12-2019 12:48

Odp: Gaśnie auto mimo że jest sprawne .
 
Fakt, mogą to być zimne luty w skrzynce bezpieczników.

kln1920 12-12-2019 15:38

Odp: Gaśnie auto mimo że jest sprawne .
 
Zmierz luzy zaworowe i zobacz czy przepustnica nie jest zabrudzona

zielon 12-12-2019 18:10

Odp: Gaśnie auto mimo że jest sprawne .
 
Sprawdziłbym zasilanie cewek wysokiego napięcia, sprawdzenie sygnału na cewkach czyli iskry.
Druga opcja podpięcie pod wtryski diod led z rezystorami i nagrywanie na telefonie albo kamerką pracy wtrysków. To samo tyczy się napięcia cewki i sygnału, i odtworzenie tego zapisu w zwolnionym tempie np komputerze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.