Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Sprzęgło chyba do wymiany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=207090)

Kumek40 25-06-2014 10:41

Sprzęgło chyba do wymiany
 
Na luzie wkręca się na obroty. Na jedynce ciągnie, ale na wyższych biegach nie ma siły . Wyje a nie bardzo chce ciągnąć. Stało się tak z dnia na dzień. Czy to sprzęgło ?
Nie wiem jakie mam sprzęgło hydrauliczne czy nie. Jeżeli hydrauliczne to może kwestia odpowietrzenia ? Po czym poznam ?
Fiesta 1.3 benzyna 2003r.

jvc 25-06-2014 10:46

Odp: Czy to problem sprzęgła ?
 
Proszę poprawić tytuł tematu.
Poradnik tutaj
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ExpressParts 25-06-2014 11:00

Odp: Czy to problem sprzęgła ?
 
Jeśli obroty rosną, a auto nie przyspiesza, to ślizga się sprzęgło i w tej sytuacji raczej będzie do wymiany.

TSRules 25-06-2014 15:27

Odp: Sprzęgło chyba do wymiany
 
w necie jest kilka sposobów jak sprawdzić sprzęgło więc nie ma co sie o tym rozpisywać, być może np. trzyma zacisk hamulcowy (lub jak masz bębnowy z tyłu) więc na początek wyeliminowałbym opór na kołach, no i oczywiście test sprzęgła równolegle, nie ma co krakać od razu bo sprzęgło to jednak te 700zł trzeba z wymianą liczyć więc lepiej sie upewnić

Cien77 25-06-2014 20:06

Odp: Czy to problem sprzęgła ?
 
Cytat:

Napisał ExpressParts (Post 2231280)
Jeśli obroty rosną, a auto nie przyspiesza, to ślizga się sprzęgło i w tej sytuacji raczej będzie do wymiany.

Najprostszy i pewny test oparty o tą obserwację to jazda na najwyższym biegu (5) z możliwie niskimi obrotami (1500). Jedziemy tak jednostajnie i wciskamy gaz do dechy. Jeśli sprzęgło dobre to silnik powinien się przydusić a samochód powinien zacząć przyspieszać, obroty rosną bardzo wolno w tempie wzrostu prędkości.
Jeśli sprzęgło jest uszkodzone to obroty gwałtownie wzrosną, ale samochód nie będzie przyspieszał.
Przy bardzo zużytym sprzęgle jest objaw całkowitego ślizgania bez jazdy. Na postoju zaciągamy ręczny i wrzucamy 5 albo 4, powoli puszczamy sprzęgło i delikatnie dodajemy gazu. Przy sprawnym sprzęgle silnik w pewnym momencie zacznie się dusić aż zgaśnie. Przy sprzęgle uszkodzonym, obroty będą rosły pomimo całkowitego zwolnienia pedału sprzęgła.

Kumek40 26-06-2014 16:31

Odp: Sprzęgło chyba do wymiany
 
Zrobiłem test. Zaciągnąłem ręczny wrzuciłem trójkę i puściłem sprzęgło samochód nie zgasł. Wręcz przeciwnie silnik chodził jak by nigdy nic. Sprzęgło już zamówione i Pan Henio na 1 lipca. Sprzęgło 300 zł i Henio 300 zł.

TSRules 26-06-2014 19:18

Odp: Sprzęgło chyba do wymiany
 
tak ogólnie to przy wymianie sprzęgła wymieniłbym też wysprzęglik, jedna robota w sumie

salom 26-06-2014 20:42

Odp: Sprzęgło chyba do wymiany
 
A może i łożysko oporowe ??

TSRules 26-06-2014 21:16

Odp: Sprzęgło chyba do wymiany
 
łożysko oporowe jest w sprzęgle na linkę, w hydraulicznym jest wysprzęglik


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.