Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Czyszczenie smoka olejowego w 2.0 EcoBlue (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337569)

loidd 15-10-2023 19:32

Czyszczenie smoka olejowego w 2.0 EcoBlue
 
Cześć,
informacja dla posiadaczy Mk5 z tzw. mokrym paskiem rozrządu w silniku Ecoblue. Przy wymianie oleju sprawdźcie stan smoka olejowego. U mnie po zakupie przy przebieg ok 200 tyś smok olejowy zalepiony był w 70%). W tym modelu ASO zaleca wymianę paska rozrządu przy przebiegu 240 tyś km do tego olej wymieniany był co 30 tyś.
Oczywiście mycie, czyszczenie smoka, wymiana kpl rozrządu i nowy olej 0W-30, C2 (6,1l) co teraz wymieniany będzie co 10 tyś.

mrk26 15-10-2023 22:34

Odp: Czyszczenie smoka olejowego w 2.0 EcoBlue
 
Nie jestem pewien czy ecoblue ma ten sam interwał (200k km) co DW10F. Mój mechanik zmieniał w transicie z silnikiem 2.0 ecoblue i mówił coś że tam chyba częściej się zmienia. Potwierdził że smok był zalepiony materiałem z paska rozrządu, mówił też że on to czyści standardowo przy rozrządzie w tych silnikach.

loidd 19-10-2023 19:07

Odp: Czyszczenie smoka olejowego w 2.0 EcoBlue
 
W moim ecoblue z 2019 r ASO ford przewidział interwał paska rozrządu na 240 tyś. Jest to informacja potwierdzona. Niemniej nie zalecam czekać tak długo. Tak samo jak wymiana oleju co 30 tys.! Zaraz po zakupie zrobikem serwis. Ja mam wlotu nieco ponad 200 tyś. To co spuściłem z silnika to czarna smoła. Uwaga, smok olejowy zalepiony pozostałościami paska rozrządu (tzw. mokry pracujacy w oleju). Zalałem nowy olej i po 1 tyś, spuściłem i jeszcze raz nowy olej Nastepna wymiana za 10 tyś. Piszę o tym ku przestrodze bo te silnik są naprawdę dobre i taki szczegół jak zapchany smok przyczyni się do zacierania silników i później larum w prasie ze mondeo bebe.

klocolus 19-10-2023 23:09

Odp: Czyszczenie smoka olejowego w 2.0 EcoBlue
 
Teraz ma byc "eko" i nie dojechać do wymiany rozrządu. A najlepiej jak się rozsypie tuż po niej. Taka filozofia korpo.

Co ciekawe w moim dw10F mimo wcześniejszych wymian co 20-25kkm praktycznie nie ma odłożonego syfu (tam akurat nie ma mokrego paska).

zmulim 20-10-2023 08:01

Odp: Czyszczenie smoka olejowego w 2.0 EcoBlue
 
Cytat:

Napisał loidd (Post 3473656)
Piszę o tym ku przestrodze bo te silnik są naprawdę dobre i taki szczegół jak zapchany smok przyczyni się do zacierania silników i później larum w prasie ze mondeo bebe.

No to wynika z tego, że jednak nie takie dobre… Zapychanie smoka to jednak nie taki „szczegół”. Nie każdy ma wiedzę i talent do mechaniki, ludzie wsiadają i chcą jeździć. Mokry pasek, wysiadające wtryski continentala przy śmiesznych przebiegach, korozja elementów wydechu w początkowych wersjach, związana z adblue. Faktycznie bardzo dobry silnik zrobił Ford, pod warunkiem, że masz gwarancję ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

klocolus 20-10-2023 12:12

Odp: Czyszczenie smoka olejowego w 2.0 EcoBlue
 
Po prostu każdy świadomy musi kontrolować smok i pasek co jakieś 80-100tkm. Zrzucić miskę i przeczyścić.

Cytat:

Napisał zmulim (Post 3473685)
Nie każdy ma wiedzę i talent do mechaniki, ludzie wsiadają i chcą jeździć.

Niestety dla takich osób (czyli większości) są przewidziane leasingi, wynajmy i tym podobne, 3-5 lat i następne auto. I producenci sobie na tym korzystają aby pod ten interwał zaprojektować auta. A później niech się dzieje co chce...

MaXyM 20-10-2023 13:48

Odp: Czyszczenie smoka olejowego w 2.0 EcoBlue
 
A co to jest ten smok? i gdzie go szukac? Pytam bo za granica na pewno mnie nie zrozumieja jak to przetlumacze do tutejszego jezyka

tomao 20-10-2023 14:06

Odp: Czyszczenie smoka olejowego w 2.0 EcoBlue
 
Można próbować z angielskiego "OIL PUMP SCREEN".

zmulim 20-10-2023 14:26

Odp: Czyszczenie smoka olejowego w 2.0 EcoBlue
 
Jesteś z Czech? To spróbuj tak „Čerpadlo olejové - síto”, albo „Sĺtko s krytem”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

loidd 21-10-2023 07:53

Odp: Czyszczenie smoka olejowego w 2.0 EcoBlue
 
Drodzy koledzy, prośba.. niech to forum służy pomocy, wymianie doświadczeń, dobrej porady i etc. Łapanie za słówka niczemu nie służy, a zniechęca. Pisząc wcześniejszego posta moją intencją było wskazanie problemu czyli wydłużony interwał (ASO) mokrego paska rozrządu do 240 tyś. co przyczynia się do zapychania smoka olejowego elementami paska. Czym to skutkuje nie trzeba pisać. Powtórzę raz jeszcze, jest to dobry silnik, który posłuży długo pod warunkiem prawidłowej eksploatacji. Znamy już problem mokrego paska to nie czekamy do 240 tyś i wymieniamy dużo, ale to dużo szybciej i problem nie powstanie. I jak napisał przedmówca wyżej każdy świadomy musi kontrolować smok i pasek co jakieś 80-100tkm. Zrzucić miskę i przeczyścić.

Na plus "mokrego paska" jest to, że praca silnika jest dużo cichsza.
Co do wtrysków ja mam oryginał, przebieg ponad 200 i mają się bardzo dobrze.
Ps. największą wadą każdego auta to jego poprzedni właściciel, który nieprawidłowo go eksploatował lub nie dbał.

Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.