Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Luz przegubu wewnętrzego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109594)

Biernaś 12-09-2010 12:18

Luz przegubu wewnętrzego
 
Zauważyłem, że mam pękniętą osłonę przegubu wewnętrznego. Po podniesieniu auta i poruszaniu kołem na biegu są lekkie luzy i słychać stukanie w przegubie. Czy to normalne? Czy ma to związek z lekkim szarpaniem kierownicą przy gwałtownym przyśpieszaniu?

Krynek2004 12-09-2010 19:42

Odp: luz przegubu wewnętrzego
 
Przerobiłem ten temat w tym tygodniu.Uszkodzenie gum spowodowało uszkodzenie krzyżaka w wew. przegubie.Objaw-bujanie całą karoserią.
Nasze roczniki są po "modernizacji" i te przeguby występują z całą półosią...
Mozna na allegro kupić same kielichy z krzyżakiem i gumą ale nie wyglądają zachęcająco. Koszt półosi od 480-780zl...

ravelkepno 12-09-2010 19:54

Odp: luz przegubu wewnętrzego
 
Cytat:

Czy ma to związek z lekkim szarpaniem kierownicą przy gwałtownym przyśpieszaniu?
Jak najbardziej ...

Biernaś 12-09-2010 21:28

Odp: luz przegubu wewnętrzego
 
Czy jest jeszcze ratunek dla tego przegubu? np. nowa osłona i smar? Czy już tylko wymiana? W zeszłym tygodniu wydałem 1500 zł na wymianę rozrządu, oleju i filtrów i chce trochę odpocząć od dużych wydatków

mczubek 12-09-2010 21:54

Odp: luz przegubu wewnętrzego
 
Cytat:

Napisał Biernaś (Post 1506543)
Czy jest jeszcze ratunek dla tego przegubu? np. nowa osłona i smar? Czy już tylko wymiana? W zeszłym tygodniu wydałem 1500 zł na wymianę rozrządu, oleju i filtrów i chce trochę odpocząć od dużych wydatków

Jak chcesz to mam oryginały po ok £100 za sztukę (kompletne)+koszt wysyłki ok.£15. To znaczy całe kompletne póloski.

ravelkepno 13-09-2010 09:54

Odp: luz przegubu wewnętrzego
 
Cytat:

Czy jest jeszcze ratunek dla tego przegubu?
Niestety nie ma ratunku , ja tez miałem luz i go zlekceważyłem , doszło do tego , że stanąłem na drodze i nie szło dalej jechać , na szczęście było to blisko domu.

le-mar 13-09-2010 19:23

Odp: luz przegubu wewnętrzego
 
kupilem przegub wewnetrzny w Nowej Soli za 230 pln( nowy oczywiście) , nie wiem skad opinia że to zintegrowane z półośką ???

adrianlistek 13-09-2010 19:23

Odp: luz przegubu wewnętrzego
 
jezeli masz jakiegos znajomego mechanika to moze bedzie mial przegob ktory zostal z wymienianej poloski z innego auta ja w sierpniu wymienialem wlasnie przegub za 300zl wiec zle nie bylo...

Biernaś 13-09-2010 19:34

Odp: luz przegubu wewnętrzego
 
Cała nowa półoś w sklepie kosztuje ok 800 zł. Ale poradził mi sprzedawca, żeby rozebrać przegub, przeczyścić go i naładować nowym smarem i złożyć. Jako to nie pomoże to wtedy wymiana

Biernaś 13-09-2010 20:31

Odp: luz przegubu wewnętrzego
 
Cytat:

Napisał mczubek (Post 1506558)
Jak chcesz to mam oryginały po ok £100 za sztukę (kompletne)+koszt wysyłki ok.£15. To znaczy całe kompletne póloski.

Wystawisz na to fakturę?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.