Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Jakie opony najlepiej sie spisują w naszych S-maxach? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109637)

MOGIEL 12-09-2010 19:31

Jakie opony najlepiej sie spisują w naszych S-maxach?
 
mam wielka prosbe.doradcie mi jakie opony wam sie najlepiej spisuja.Mam continental 235/45 R18 i po 40tys km musze juz pomyslec o zmianie i zastanawiam sie czy kupic takie same czy moze macie inna propozycje.Po drugie doraddzcie mi opony na zime jakies dobre i jaki rozmiar jest odpowiedni mysle o 17 bo sa troche tansze.Pozdrawiam wszystkich

TOMAS 12-09-2010 20:04

Odp: opony
 
Proszę zapoznać się z regulaminem , a w szczególności z wątkiem o zakładaniu nowych tematów [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A jak temat zostanie poprawiony, wtedy zostanie przeniesiony do odpowiedniego działu

kingsage 12-09-2010 20:07

Odp: opony
 
Cytat:

Napisał MOGIEL (Post 1506411)
mam wielka prosbe.doradcie mi jakie opony wam sie najlepiej spisuja.Mam continental 235/45 R18 i po 40tys km musze juz pomyslec o zmianie i zastanawiam sie czy kupic takie same czy moze macie inna propozycje.Po drugie doraddzcie mi opony na zime jakies dobre i jaki rozmiar jest odpowiedni mysle o 17 bo sa troche tansze.Pozdrawiam wszystkich

Continental jest marką premium i to Twój styl jazdy powoduje szybsze zużywanie opon. Sorry, ale taka prawda. Aby przedłużyć żywotność opon producent zaleca przekładkę przodu na tył i odwrotnie co 10k km. Co do zimówek, jak widzę masz teraz 18stki, więc zmiana na mniejsze zimówki bedzie Cię mocno szarpać po kieszeni. Opona na felgę 17 calową to koszt ok. 500-600zł za szt. + koszt zakupu felg stalowych /myślę że min. 300 zł za sztukę/ i masz komplet za 3200 zł. Pomyśl nad 16 calowymi felgami i oponami o szerokości 215mm. Wysokość profilu opony wg. uznania i spełniania kryteriów nośności. Taki nowy zestaw to ok. 2000 zł.

witekga 12-09-2010 20:17

Odp: opony
 
Ja mam zimówki Dunlop Winter Sport 3D 225/55 R17 i jestem zadowolony, tylko rozmiar trochę poza zaleceniami Forda

wit007 12-09-2010 23:08

Odp: opony
 
Cytat:

Napisał kingsage (Post 1506462)
Wysokość profilu opony wg. uznania i spełniania kryteriów nośności. Taki nowy zestaw to ok. 2000 zł.

????? Wysokość*wg uznania? Jak to sobie wyobrażasz????

Podoba mi się też tekst o oponach Conti. Prawda jest taka, że są dość miękkie i szybko się zużywają. Uważasz że 40 tys. km to zły wynik? Ja myślę, że świetny.

kingsage 13-09-2010 16:49

Odp: opony
 
Cytat:

Napisał wit007 (Post 1506595)
????? Wysokość*wg uznania? Jak to sobie wyobrażasz????

Podoba mi się też tekst o oponach Conti. Prawda jest taka, że są dość miękkie i szybko się zużywają. Uważasz że 40 tys. km to zły wynik? Ja myślę, że świetny.

Wg. uznania to znaczy, że jak spotka opony 215/50 lub 215/60 to sam zdecyduje jak wysoki profil będzie dla niego lepszy. Kumasz?
Co do miękkości mieszanki opony continental nie wypowiadam się. Są to opony klasyfikowane jako premium, czyli najlepsze. Ja na continentalach robiłem po 60k km. Nie mam im nic do zarzucenia. Znam takich, którzy wymieniali te same opony po 20k km. Żywotność opony zależy od sposobu użytkowania, czyli stylu jazdy. Jeżeli kolega narzeka, ze mu mało, to on sam uważa to za zły wynik, a ja mu tylko wskazałem przyczyny słabych osiągów.

wit007 13-09-2010 19:06

Odp: Jakie opony najlepiej sie spisują w naszych autach?
 
Nie kumam. Opona ma mieć określoną średnicę, a nie "jaki profil będzie dla niego lepszy". Kumasz?

kingsage 13-09-2010 22:24

Odp: Jakie opony najlepiej sie spisują w naszych autach?
 
Cytat:

Napisał wit007 (Post 1506936)
Nie kumam. Opona ma mieć określoną średnicę, a nie "jaki profil będzie dla niego lepszy". Kumasz?

Moja rada-sprawdź jakie są wymiary opon, jakie profile, jak się je oznacza itd., bo nie chce mi się ci tłumaczyć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.