Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wysokie obroty po wymianie rozrządu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149245)

adam.p 28-01-2012 10:07

Wysokie obroty po wymianie rozrządu
 
Cześć, wczoraj odebrałem auto (MK1 1,6) od mechanika i to co zauważyłem to:

1) Generalnie pracuje na wyższych obrotach niż wcześniej
2) Jak jestem na postoju, 1 bieg, sprzęgło, rozgazuje go do powiedzmy
2500, puszczam gaz, spada do 1800, czeka tak 8 sek i dopiero spada do 1000
3) Jak zmieniam np z 2 biegu na 3 przy 2500 to sprzęgło nic nie daje,
dopiero jak zmienię bieg i dodam gazu zaczyna powoli spadać
4) Jak dojeżdżam na 3 do skrzyżowania, noga z gazu i co ciekawe jak wcisnę
sprzęgło obroty skaczą do 2000 i tak aż nie zmienię biegu albo kilku
sekundach postoju na skrzyżowaniu.
5) Gdzieś czytałem, że to może komputer, bo nie wiem czy to ten sam, ale zresetował godzinę i przebieg dzienny.

Faktycznie wczoraj był pierwszy naprawdę zimny dzień w Poznaniu, ale jakoś nie wierzę w takie zbiegi okoliczności. Może ktoś ma pomysł, czy przy wymianie coś mogli popsuć, czy to coś zupełnie innego...będę wdzięczny.

pzdr
adam

korek007 28-01-2012 10:29

Odp: Wysokie obroty po wymianie rozrządu
 
Jeżeli tak dzieje się po wymianie rozrządu, tzn. że mechanik coś spartaczył (przestawiony rozrząd, o co w przypadku nie najwyższej klasy mechaników w tych silnikach nie jest trudno).

swiety_76 05-01-2013 00:21

Odp: Wysokie obroty po wymianie rozrządu
 
Witam na forum.
Podpiąłem się pod stary temat kolegi bo mam podobne objawy.

Ford Focus 1,6 2001

Po wymianie paska i rolki rozrządu (przed wymianą było wszystko dobrze)

Przy schodzeniu z wyższych obrotów (np wyrzucenie na luz)
Obroty przez kilkanaście sekund utrzymują się ok 1700-1800
Po czym spadają do ok 900 obr min (czyli więcej niż nominalnie miałem na rozgrzanym silniku - ok 700)

i tak do kolejnego dodania gazu

Czy to wina źle założonego paska ?

Razem z wymianą paska zleciłem również wymianę filtra paliwa i świec (na Platinum) ale to chyba nie powinno mieć wpływu ?

Ponieważ odbierałem auto już na zakończenie pracy warsztatu to nie zdążyłem już reklamować ale właściciel powiedział że to może coś z odpowietrzeniem skrzyni korbowej (coś się popsuło przy wymianie) i że to może wpływać na pracę silnika krokowego.

mixann 05-01-2013 09:17

Odp: Wysokie obroty po wymianie rozrządu
 
W jednym i drugim przypadku jest najprawdopodobniej problem z czujnikiem położenia wału - bardzo często mechanicy go uszkadzają podczas wymiany rozrządu - lub nieprawidłowo wykonana zmiana paska tzn przestawiony rozrząd

Falconq 05-01-2013 09:39

Odp: Wysokie obroty po wymianie rozrządu
 
Ja kiedys tez tak mialem ze auto wylo na swiatlach. W moim przypadku jakos samo sie to wyregulowalo.
Moze byc tak, ze komputer "nauczy sie" po przejechaniu kilkunastu kilometrow od nowa wlasciwych ustawien?

RS AUTO-RAF 05-01-2013 14:24

Odp: Wysokie obroty po wymianie rozrządu
 
koledzy gdyby rozrząd w tym silniku był przestawiony to silnik chodziłby nierówno jeśli w ogóle by chodził. bądź zacząłby klekotać, stukać. Znajomemu kiedyś rozrząd sie przestawił i głowica była do remontu.
Ja bym szukał innej przyczyny. na początek zrobiłbym diagnostykę.

salom 05-01-2013 14:59

Odp: Wysokie obroty po wymianie rozrządu
 
adam.p. szukaj po przewodach podciśnieniowych, albo któryś wypadł, albo pęknięty, albo nie tam włożony gdzie powinien być, sprawdż zaworek odmy między skrzynią korbową a pokrywą klawiatury, generalnie zasysa lewe powietrze, dlatego wysokie obroty. Ja to przerabiałem przez pół roku , zanim znalazłem przyczynę po podpowiedziach kolegów z forum.

yanek 05-01-2013 15:48

Odp: Wysokie obroty po wymianie rozrządu
 
To na 100% nie jest wina rozrządu ;) obstawiał bym np czujnik położenia przepustnicy .

szejk78 05-01-2013 17:37

Odp: Wysokie obroty po wymianie rozrządu
 
zapłon?

swiety_76 05-01-2013 22:06

Odp: Wysokie obroty po wymianie rozrządu
 
Cytat:

Napisał yanek (Post 1933406)
To na 100% nie jest wina rozrządu ;) obstawiał bym np czujnik położenia przepustnicy .

Tylko że w obydwu przypadkach wyższe obroty przez kilkanaście sekund po zdjęciu gazu nastąpiły bezpośrednio po wymianie rozrządu.
Nie jestem specjalistą, to nie pierwszy nie drugi ani nie ostatni taki przypadek ale wydaje mi się mało prawdopodobne żeby przepustnica, jej czujnik itp uległa zabrudzeniu, uszkodzeniu podczas wymiany paska rozrządu zawsze po tej operacji, chociaż ludzie często doradzają właśnie przepustnicę.

Zresztą po niedzieli jadę na reklamację, jak zrobią to zdam relację, najprawdopodobniej tak jak mówi salom, że jakiś przewód podciśnienia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.