Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] zawieszenie tył (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75393)

CIABAH 29-07-2009 05:48

zawieszenie tył
 
panowie cos mi stuka z tylu jak jade po dziurach ;/ jak mozna najszybciej zobaczyc co to moze byc bo wszytsko jest sztywne jak chwytam reka ;/ i jaki koszt jest wymiany wahacza z tylu z prawej strony

korek007 29-07-2009 06:28

Odp: zawieszenie tył
 
Stukac mogą różne elementy, np. łączniki stabilizatora, któryś z wahaczy. W mojej foce (2000 r.) takie stukania były spowodowane poluzowaną tulejką w jednym wahaczu (dolnym prostym). Trzeba sprawdzic wszystkie elementy zawieszenia, ale nie ręką.

maureliusz 30-07-2009 06:59

Odp: zawieszenie tył
 
Hej! A czy to aby nie klapa tylna? Ja kupiłem swojego miesiąc temu (2005r) i stuka. Kumplowi też stuka. A w serwisie rozkładają ręcę i mówią, że to taki urok. Proponuję otworzyć bagażnik i przejechać się z otwartym. Dodam, że ja mam kombi.

CIABAH 30-07-2009 07:07

Odp: zawieszenie tył
 
wiesz nie wiem ale nie wydaje mi sie zeby to byla klapa bo domyka sie ladnie i otwiera sie tez bez problemu ale zobacze jak tylko mi naprawia moja foke bo stanela i nie chce sie odpalic ...

maureliusz 30-07-2009 07:10

Odp: zawieszenie tył
 
Fokę? Masz w profilu Focus 2?
Ja mówiłem o przypadłości MK2. U mnie taż klapa zamyka się jak ta lala, a mimo to po nierównościach daje nieźle. Zwłaszcza drogi gruntowe i progi zwalniające. W ASO kazali SMAROWAĆ tłusto gumy przy zamku.

CIABAH 30-07-2009 07:30

Odp: zawieszenie tył
 
tak tak mk2 mam 2005 , heczbeku !:)

CIABAH 18-08-2009 05:42

Odp: zawieszenie tył
 
Panowie czy kompletny zestaw wahaczy z wszytskimi srubami pasuje z MK1 do MK2 ?

sprezyn 11-09-2009 11:55

Odp: zawieszenie tył
 
2 tygodnie temu miałem ten sam problem focusie kombi podczas jazdy na nierównościach stukał w serwisie forda tez stwierdzili że jest to wina pokrywy bagaznika. Nie dawało mi to jednak spokoju i pojechałem do zwykłego mechanika na trzepaczce też żadnych luzów nie było i nie było czego sie czepic a stuki były słyszalne. Po czym zaczoł dokręcać śruby i okazało się ze górna śruba amortyzatora była luźna. Obecnie stuków już nie ma. Wizyta w aso kosztowała 150zł samochód nie naprawiony. Wizyta u mechanika wykryta i naprawiona usterka 30zł. Radze podjechac do mechanika i sprawdzic dokręcenie śrub.

Vadero 11-09-2009 12:31

Odp: zawieszenie tył
 
Cytat:

Napisał CIABAH (Post 1214724)
panowie cos mi stuka z tylu jak jade po dziurach ;/ jak mozna najszybciej zobaczyc co to moze byc bo wszytsko jest sztywne jak chwytam reka ;/ i jaki koszt jest wymiany wahacza z tylu z prawej strony

pierwsze co zrób to weź taśmę izolacyjną i owin ze 2 warstwami te metalowe ucha od: zamka klapy bagażnika, zamków tylnych drzwi, zamków oparć tylnych. mi też się zdawało że wali cos w zawieszeniu a to chyba były tylne prawe drzwi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.