Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2014-2019] AdBlue awaria (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320164)

Trojano1 11-05-2021 22:39

AdBlue awaria - PCM
 
Witam, mam Custom 2018r. 130KM, 124 tys. km, niestety z AdBlue. W czasie jazdy nagle spadła moc i zaświeciły się kontrolki: Awaria AdBlue silnik zostanie wyłączony za 790km oraz żółta lampka ostrzegawcza silnika i lampka ostrzegawcza reduktora spalin. Dodam, że zbiornik AdBlue jest pełny. Czy ktoś wie, co się mogło stać? Będę wdzięczny za odpowiedź. Piotr

Oddałem samochód do serwisu Forda i okazało się, że PCM nie daje rady z obsługą przepływomierza masowego. PCM do wymiany. Po zmianie przepływomierza, wiązki kabli i innych czujników nic się nie zmieniło. Awaria AdBlue to tylko przy okazji uszkodzenia PCM. Co o tym sądzicie?
Nr katalogowy PCM to RMGK2A-12A650-AA. Może ktoś ma sprawny używany?

Mario73 28-11-2021 05:33

Odp: AdBlue awaria
 
Witam. Miałem taką samą sytuację, serwis stwierdził usterkę egr. Wymienili na nowy i jest ok.

adach68 28-11-2021 16:01

Odp: AdBlue awaria
 
Hi, trudno coś stwierdzić skoro serwis Forda sobie nie radzi. Czemu po diagnozie, że do wymiany jest sterwonik, wymieniono przepływkę oraz wiązkę? Rozumiem, że to nic nie dało?

krystianen 28-11-2021 18:40

Odp: AdBlue awaria
 
W systemach diagnotycznych forda jest sciezka diagnostyczna dot. systemu Adblue - lista elemetów "usterka / brak usterki. System sprawdza ktory element jest niesprawny i na tej podstawie jest podejmowana decyzja.

plewan 13-12-2021 16:51

Odp: AdBlue awaria
 
Miałem podobnie. Zatankowałem Adblue do pełna i awaria. Okazało się że pływak zawiesił się ....a odblokowałem go przypadkiem parkując na stromiźnie. Od tej pory nie tankuję na maxa.

mcteusz 30-11-2023 12:18

Odp: AdBlue awaria
 
Właśnie dopadł mnie ten sam problem. Wygląda na to, że moc "uciekała" już wcześniej, a teraz doszły komunikaty i żółte lampki na desce.
Auto jest jeszcze na gwarancji więc poszło na serwis. Ponoć błędy dotyczyły przepływu powietrza więc serwis wymienił... filtr powietrza.
Po połowie drogi do domu (ok. 30km auto straciło moc), a po kolejnych 20km wróciły komunikaty i "check".
Ciekawe czy brak mocy to przyczyna czy efekt w postaci wprowadzenia w tryb awaryjny. Auto jedzie jakby było bez turbiny...

mcteusz 22-12-2023 07:34

Odp: AdBlue awaria
 
Update. Moje Tourneo już śmiga. Dla potomnych:
Na komunikaty adblue pomogła wymiana MAF (to chyba przepływomierz). Błąd jaki się zgłaszał to coś w rodzaju: "w granicach normy ale wartość wyższa niż oczekiwana".
Po wymianie MAF, komunikaty z adblue uspokoiły się. Natomiast nadal występowały problemy z utratą mocy. To parszywa usterka, bo nie zgłaszała żadnych błędów. W trakcie jazdy ze zmniejszoną mocą, serwis stwierdził niepracujący EGR i nieprawidłowe korekty na jednym z wtryskiwaczy. Oba elementy zostały wymienione, ale problem nadal nie ustąpił. Grzebnęli coś jeszcze. W krótkiej rozmowie, była mowa o jakimś dodatkowym czujniku powietrza.
Po tych wszystkich zabiegach- na razie jest ok.

mcteusz 15-01-2024 20:53

Odp: AdBlue awaria
 
Nie minął miesiąc i problem wrócił... Te same błędy, utrata mocy. Znów stoi w serwisie. Bezradność...

mcteusz 29-01-2024 13:53

Odp: AdBlue awaria
 
Update dla potomnych:
Ponoć MAP serwował sterownikowi bzdurne dane. Został wymieniony MAP oraz coś było cudowane z softem. Objawy ustąpiły.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.