Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Skrzypienie w tylnym zawieszeniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=221647)

soulraver 17-03-2015 20:26

Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
 
Witam
Kilka dni temu zaczęło coś skrzypieć w tylnym zawieszeniu mojego mondka mk4. Skrzypienie dochodzi z tyłu od strony kerowcy. Co ciekawe najbardziej skrzypi gdy tylko lekko nim bujne , jak mocniej skrzypienie ustaje. Udało mi się zlokalizować tylko ,że skrzypienie dochodzi z okolic koła ale hałas roznosi się i ciężko zlokalizować go dokładnie .Zużyłem 2 puszki wd40 i spryskałem wszystke tuleje i gumy ale bez efektu.Czy ktoś miał podobne objawy? Wstyd normalnie jechac bo aż ludzie się oglądają....:(

delfinek 18-03-2015 10:37

Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
 
U mnie tak samo nie mogę zlokalizowac tego miejsca mimo tego że otworzyłam bagażnik i uciskając tył zawieszenia ciężko wyłapac z kąd to dochodzi. Chwilowo mam spokój po umyciu podwozia na myjni.

mikbor 18-03-2015 11:10

Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
 
Witam,u mnie piski dochodziły z gum stabilizatora,pomógl smar miedziany,ale chyba trzeba będzie wymienić te gumy na orginalne.

foni 18-03-2015 12:02

Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
 
po doświadczeniach u siebie, obstawiałbym właśnie gumy stabilizatora

exterminator007 19-03-2015 16:38

Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
 
Radziłbym przyjrzeć się na początek łącznikowi stabilizatora. Tam też są gumy.

soulraver 26-03-2015 19:55

Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
 
Nareszcie winowajca znaleziony :D .Tuleja tylnego wahacza wzdlużnego dosłownie sobie wyszła z wahacza na ok centymetr . Rzęzi jak cholera. Jest tylko jeden problem...W kraju gdzie przebywam obecnie bardzo ciężko dostać takie części w sklepie(głównie mechanicy mają dostęp w specjalistycznych sklepach).Znalazłem w końcu w jednym sklepie internetowym takie tuleje tylko jest małe "ale" .Nie potrafie zrozumieć dlaczego tuleja lewa jest 6 razy droższa od tuleji prawej (są tej samej firmy). Przecież są one jednakowe czy może się mylę?

bartek2504 26-03-2015 21:07

Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

od 98pln, prawa/lewa - koszt ten sam.

petrus1 26-03-2015 21:18

Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
 
Cytat:

Napisał soulraver (Post 2376986)
Przecież są one jednakowe czy może się mylę?

Różnica jest w miejscu montażu śruby - tej małej "wbijanej". W "starych" wersjach były jeszcze nieco inaczej rozmieszczone dodatkowe otwory w poprzeczce. Wg mnie tuleje można stosować zamiennie - po przełożeniu śruby.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.