Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Skrzynia PowerShift-jak pracuje? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182844)

krzychu_ 24-05-2013 22:47

Skrzynia PowerShift-jak pracuje?
 
Witam, mam pytanie do użytkowników skrzyni PowerShift, czy podczas jazdy na S po zmianie biegu np. do góry lub w dół też macie tak że już sam nie przełącza sam biegów? Dopiero po zatrzymaniu się i wrzuceniu na D a następnie z powrotem S powoduje że zacznie zmieniać sam biegi. Byłem w ASO ale oni sami nie wiedzą jak ma być, co jest żenadą...

b@rth 25-05-2013 12:34

Odp: Skrzynia PowerShift-jak pracuje?
 
Cytat:

Napisał krzychu_ (Post 2018135)
Witam, mam pytanie do użytkowników skrzyni PowerShift, czy podczas jazdy na S po zmianie biegu np. do góry lub w dół też macie tak że już sam nie przełącza sam biegów? Dopiero po zatrzymaniu się i wrzuceniu na D a następnie z powrotem S powoduje że zacznie zmieniać sam biegi. Byłem w ASO ale oni sami nie wiedzą jak ma być, co jest żenadą...

Nie dziw sie... to nowe auto... na kims sie musza nauczyc...
Czekaja na info od uzytkownikow...
Ja juz sie do tego przyzwyczailem... :027:

Spock 25-05-2013 17:28

Odp: Skrzynia PowerShift-jak pracuje?
 
Jezeli byles na S i manualnie zmieniles bieg,to normalne ze juz automatcznie nie zmienia.

krzychu_ 25-05-2013 17:37

Odp: Skrzynia PowerShift-jak pracuje?
 
Cytat:

Napisał Spock (Post 2018490)
Jezeli byles na S i manualnie zmieniles bieg,to normalne ze juz automatcznie nie zmienia.

Hmm dla mnie to nie jest oczywiste bo jeżeli daje na S i nie ruszam biegów to zmienia automatycznie jak tylko dam + lub - to już dupa muszę sam redukować do góry bo do dołu sam zrzuca :) Czyli tak ma być?

tedi_k 25-05-2013 19:16

Odp: Skrzynia PowerShift-jak pracuje?
 
No bo wtedy włączasz tryb M!
Skrzynia PowerShift ma 3 tryby: D, S i M (manualny). W manualnym nie ma literki na wyświetlaczu tylko numer aktualnego biegu.
Zachowanie trybu M zależne jest od softu skrzyni. W dziale skrzyń automatycznych, w wątku dotyczącym PowerShift (nie ma znaczenia, że w prefiksie jest Mondeo MK4) sporo postów poświęconych jest obserwacjom zachowania skrzyni w trybie M. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A tak na marginesie - jest to opisane w instrukcji obsługi samochodu...

krzychu_ 26-05-2013 19:59

Odp: Skrzynia PowerShift-jak pracuje?
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2018550)
No bo wtedy włączasz tryb M!
Skrzynia PowerShift ma 3 tryby: D, S i M (manualny). W manualnym nie ma literki na wyświetlaczu tylko numer aktualnego biegu.
Zachowanie trybu M zależne jest od softu skrzyni. W dziale skrzyń automatycznych, w wątku dotyczącym PowerShift (nie ma znaczenia, że w prefiksie jest Mondeo MK4) sporo postów poświęconych jest obserwacjom zachowania skrzyni w trybie M. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A tak na marginesie - jest to opisane w instrukcji obsługi samochodu...

Dzięki jeszcze popatrzę na instrukcję :) ps. ciekawe czy pod czas jazdy można zmieniać z S na D i odwrotnie by załączyć automatyczne przełańczanie na S po zmianie ręcznej biegów.

tedi_k 26-05-2013 20:09

Odp: Skrzynia PowerShift-jak pracuje?
 
Cytat:

Napisał krzychu_ (Post 2019047)
...czy pod czas jazdy można zmieniać z S na D i odwrotnie by załączyć automatyczne przełańczanie na S po zmianie ręcznej biegów.

Oczywiście tak.

krzychu_ 27-05-2013 18:25

Odp: Skrzynia PowerShift-jak pracuje?
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2019053)
Oczywiście tak.

Dzięki bo w serwisie forda Łódź Brzeziński nie wiedzieli czy można czy nie :)

boncio 27-05-2013 19:32

Odp: Skrzynia PowerShift-jak pracuje?
 
To mnie zadziwiłeś, że mamy taki genialny serwis...
Przecież nawet w zwykłym automacie można zmieniać biegi ręcznie. A w PS, to tylko tryb pracy/sposób zmiany biegów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.