Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Żarówki LED tablicy rejestracyjnej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=231876)

peterpz 10-10-2015 18:34

Żarówki LED tablicy rejestracyjnej
 
Co sądzicie o takich żarówkach:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
?

Warto to kupić, czy wziąć zwykłe? O tyle mam obawy, że w życiu do domu kupiłem kilka żarówek energooszczędnych i zawsze efekt był taki, że ona świeci słabiej niż podano na etykiecie (w przeliczeniu na zwykłą żarówkę). Z mojego doświadczenia wynika, że LED ma sprawność <10 większą niż zwykła żarówka, tak z ok 8x. 8x0,54W=4,32W (mniej niż C5W).

Emmm 10-10-2015 19:29

Odp: Żarówki LED tablicy rozdzielczej
 
Do tablicy rozdzielczej, czyli dechy, nie warto, bo na takie żarówki nie ma tam gniazd. Takie cuda można założyć do lampki oświetlającej wnętrze lub bagażnik, ale efekt będzie mierny. Można też próbować oświetlić nimi tablicę rejestracxyjną, lecz efekt też nie będzie zadowalający a i brak homologacji może skutkować problemami podczas kontroli drogowej.
Pozdrawiam

pablod 10-10-2015 20:19

Odp: Żarówki LED tablicy rozdzielczej
 
Cytat:

Napisał Emmm (Post 2467375)
Do tablicy rozdzielczej, czyli dechy, nie warto, bo na takie żarówki nie ma tam gniazd. Takie cuda można założyć do lampki oświetlającej wnętrze lub bagażnik, ale efekt będzie mierny. Można też próbować oświetlić nimi tablicę rejestracxyjną, lecz efekt też nie będzie zadowalający a i brak homologacji może skutkować problemami podczas kontroli drogowej.Pozdrawiam

Tia, bo kupując tradycyjną żarówkę dostajesz do niej świadectwo homologacji? Jeżeli kupisz ledwo-co świecącą żarówkę LED to efekt będzie faktycznie mierny. Sam osobiście mam założone taki żarówki i oświetlają tablicę wystarczająco. Diagnosta również nie miał zastrzeżeń podbijając dowód.
Cytat:

Napisał peterpz (Post 2467344)
Co sądzicie o takich żarówkach:
Warto to kupić, czy wziąć zwykłe? O tyle mam obawy, że w życiu do domu kupiłem kilka żarówek energooszczędnych i zawsze efekt był taki, że ona świeci słabiej niż podano na etykiecie (w przeliczeniu na zwykłą żarówkę). Z mojego doświadczenia wynika, że LED ma sprawność <10 większą niż zwykła żarówka, tak z ok 8x. 8x0,54W=4,32W (mniej niż C5W).

Kolego, poczytaj najpierw o żarówkach - szczególnie czym się różnią domowe żarówki energooszczędne od żarówek złożonych z diod LED.
I od kiedy sprawność mierzy się w watach? Chyba pomyliłeś podstawowe pojęcia.

peterpz 10-10-2015 21:16

Odp: Żarówki LED tablicy rejestracyjnej
 
Heh za szybko pisałem, oczywiście chodzi mi o tablicę rejestracyjną na tylnej klapie.

Odnośnie żarówek energooszczędnych, zaliczam do nich też LEDy, zwał jak zwał (a wrzucam do jednego wora, bo mam takie i takie i led jest trochę sprawniejszy od energooszczędnej żarówki ale tutaj jakiejś ogromnej różnicy nie ma). Sprawność jest jak najbardziej liczona w Watach i jest to energia stracona na grzanie vs. energia wyprodukowanego światła. Zresztą na którejś z aukcji też doczytałem, że LEDy mają ok. 8 lepszą sprawność od zwykłej żarówki. A przeliczyłem to mocowo, żeby mieć porównanie do żarówek które aktualnie mam i one mają 5W. Jak inaczej dowiesz się jaki mniej więcej strumień światła zapewni ten LED? Gdyby wszyscy podawali moc strumienia światła w lumenach to byłoby prościej ale zazwyczaj są tylko waty i trzeba sobie to jakoś przeliczyć na zwykłą żarówkę, żeby mieć punkt odniesienia (i się potem nie zaskoczyć, że LED świeci 3x gorzej). Kwestia jest też ukierunkowania światła, bo zwykła żarówka świeci dookólnie, ten led spodziewam się że tylko w jednym kierunku.

jaceks 11-10-2015 00:55

Odp: Żarówki LED tablicy rejestracyjnej
 
żeby led dawał więcej światła niż żarówka, musi pobierać minimun 30% mocy żarówki.
Dla żarówki 5W, najsłabszym odpowiednikiem bedzie zestaw diod pobierający 1,5-2W.
te 0,5W które proponujesz to nawet oprawki dobrze nie rozświetlą.
Przerobiłem trochę ledów w kabinie i najlepsze efekty osiągnąłem panelami COB 18-24 chip(s)ów. Tego typu panele bedą za mocne do oświetlenia tablicy. Znajdź jakieś rurki, które mają troche więcej diód, lub innego rodzaju.

Emmm 12-10-2015 00:44

Odp: Żarówki LED tablicy rozdzielczej
 
Cytat:

Napisał pablod (Post 2467412)
Tia, bo kupując tradycyjną żarówkę dostajesz do niej świadectwo homologacji? Jeżeli kupisz ledwo-co świecącą żarówkę LED to efekt będzie faktycznie mierny. Sam osobiście mam założone taki żarówki i oświetlają tablicę wystarczająco. Diagnosta również nie miał zastrzeżeń podbijając dowód.

Trochę dziwię się temu diagnoście, bo nie świadczy to o nim najlepiej, chyba, że zwyczajnie nie zauważył. Wszystkie części jak i wyposażenie, montowane w samochodzie, powinno być homologowane. Niektórym użytkownikom może wydawać się to bez znaczenia, ale, jeżeli, np. zahamujesz gwałtownie a jadący za Tobą zatrzyma się w Twoim bagażniku i będzie na tyle przewidujący, że panom w białych czapkach powie, iż uwagę jego przykuło "nienaturalne" oświetlenie tablicy rejestracyjnej, co spowodowało, że z opóźnieniem rozpoczął manewr hamowania, to masz problem. Panowie w białych czapkach obejrzą żarówki oświetlające Twoją tablicę rejestracyjną i nie będą prosić Cię o okazanie świadectwa ich homologacji, wręczonego Ci przy zakupie, tylko stwierdzą, że nie są one opatrzone cechami homologacji i nie miały prawa znaleźć się w aucie, więc Twój samochód miał nieważne badanie techniczne. Wiemy co to oznacza? Jeździć można, ale należy mieć świadomość, jakie grożą nam konsekwencje.
Pozdrawiam

pablod 12-10-2015 17:40

Odp: Żarówki LED tablicy rozdzielczej
 
Podaj linka do homologowanej żarówki C5W albo W5W, chętnie ją obejrzę.

ciafka 12-10-2015 19:10

Odp: Żarówki LED tablicy rejestracyjnej
 
W międzyczasie, może Ty podeślij namiar na lampę tablicy rejestracyjnej z homologacją na LEDowe źródło światła...

jaceks 12-10-2015 19:11

Odp: Żarówki LED tablicy rejestracyjnej
 
na każdym opakowaniu zbiorczym możesz sobie znaleźć, duża litera E
http://www.c-t-s.pl/public/system/im...10094-zoom.jpg

weuek 12-10-2015 19:23

Odp: Żarówki LED tablicy rejestracyjnej
 
Na samych żarówkach (przynajmniej tych niebadziewnych) też jest:

http://img.nokaut.pl/p/2d/02/2d02c9a...b6c500x500.jpg

Te W5W, które wyjąłem ze swojego pojazdu (w wyjąłem wszystkie 14 sztuk), całe były dookoła obsrane napisami.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.