Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Brak świateł STOP (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=54605)

mczubek 06-11-2008 19:19

Brak świateł STOP
 
witam,przestaly mi dzialac swiatla 'stop', VAG wykazal awarie przelacznika 'brake switch...'czy ktos wie gdzie ten przelacznik sie znajduje?

subratri 06-11-2008 19:26

Re: BRAK SWIATEL STOP
 
pod pedalem hamulca

Pacific tdi 06-11-2008 19:41

Re: BRAK SWIATEL STOP
 
Rozbierz, popsikaj czym trzeba, poskładaj i będzie git.

bary 06-11-2008 19:57

Re: BRAK SWIATEL STOP
 
Cytat:

Napisał subratri
pod pedalem hamulca

Dobrze napisał.

mczubek 06-11-2008 20:02

Re: BRAK SWIATEL STOP
 
dzieki za szybka odpowiedz,niestety juz dzisiaj nic nie zobacze,nie napomnialem ze to automat ale to chyba nie ma znaczenia hamulec przeciez jest w tym samym miejscu.

poll 07-11-2008 06:56

Re: BRAK SWIATEL STOP
 
Będziesz musiał rozebrać plastiki nad pedałami to będziesz widział ale uwaga mogą być 2 jeden od tempomatu a 2 od hamulca wiec popatrz :fcp26 ale jak zrobisz zworkę to powinny sie zapalić a może żarówki miałem kiedyś taki przypadek 2 na raz :fcp9

mczubek 07-11-2008 18:50

Re: BRAK SWIATEL STOP
 
dzieki za szybkie podpowiedzi,,juz go znalazlem i przywrocilem do sprawnosci,wystarczylo go troche powciskac i teraz juz chodzi luzno(zobaczymy na jak dlugo). :fcp1

Marko33 08-11-2008 19:56

Re: BRAK SWIATEL STOP
 
Cytat:

Napisał mczubek
dzieki za szybkie podpowiedzi,,juz go znalazlem i przywrocilem do sprawnosci,wystarczylo go troche powciskac i teraz juz chodzi luzno(zobaczymy na jak dlugo). :fcp1

Proponuję abyś wymienił ten wyłącznik na nowy. Zaciął się raz, będzi esię zacinał dalej. Prawo Murpy'ego mówi że w najmniej odpowiednim momencie.
Również mam automat i wyłącznik przestał działać przy odjeżdżaniu spod stacji benzynowej. Jak wiadomo bez stopu nie można przełączyć na D ( jest podobno jakiś myk z tym guzikiem na gałce - może ktoś napisze ).

Poradziłem sobie tak że w wypiętą z czujnika kostkę wpiąłem płaski bezpiecznik - zwierając go.
Wyłącznik w ASO kosztuje 60 zł a na allegro 30 zł.

ryba2000 17-12-2008 20:57

Re: BRAK SWIATEL STOP
 
Mam taki problem zaczęła migać kontrolka świec żarowych wiec wymontowałem włącznik świateł stopu (stop tez nie świecił) przeczyściłem go poskładałem teraz stop jest a kontrolka dalej miga a na vagu wyskakuje błąd 16995 i nie da się go skasować
może ktoś wyjmował tez ten wyłącznik on ma 4 przewody (to są dwa wyłączniki w jednym (nie mam tempomatu) jak jeden zamyka obwód to drugi nie i na odwrót chyba ze coś pokopałem w czasie czyszczenia) które powinny się zwierać po jego wciśnięciu może jakiś schemat

wojtek60 18-12-2008 06:53

Re: BRAK SWIATEL STOP
 
Cytat:

Napisał ryba2000
może jakiś schemat

jakiego modelu i rocznika prośba dotyczy


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.