Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2015- ] 2.0TDCI odpalanie na start stop (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339053)

mosmati88 26-01-2024 09:56

2.0TDCI odpalanie na start stop
 
1 załącznik(i)
Witam. Ostatnio nabyłem forda galaxy 2016r 2.0tdci 120km z przebiegiem raczej realnym 201tys km. Auto od 1 wlasciciela z austrii. Jest to wersja trend. I mam do Was kilka pytań.
1. W aucie założony nowy akumulator AGM. Z przycisku start stop czy mróz czy w miarę ciepło odpala na dotyk. Wczoraj przydażyła mi się taka sytuacja - jade po dzieciaka do przedszkola okolo 1.5km i system start wyłączył silnik, po nacisnięciu sprzęgła długo kręcił okolo 3-4sekundy jakby paliwa nie mial a potem odpalił od strzała. Ogolnie system ASS chcę wyłączyć ale czy martwić się wtryskami lub pompą? Tylko w trybie start stop dłużej musi pokręcić. Niekiedy sekunda a niekiedy nawet 4.

2. Czy ktokolwiek ma informacje na podstawie vin czy w aucie wiązka jest przystosowana do podłączenia fabrycznej kamery cofania? Ewentualnie parktronika? Auto ma Sync3. U nas w serwisie forda wypieli się na nas. Facet nawet nie pytał o model auta czy vin, poprostu nie da sie i do widzenia...

Nie chcę pruć plastików i zatrzasków a moze sie okaże że kabli nie ma...

Pozdrawiam

Ps. Wczoraj zczytywałem stare błedy które hyły zapisane w sterowniku

jaceks 03-02-2024 13:10

Odp: 2.0TDCI odpalanie na start stop
 
błąd sugeruje zapchany filtr paliwa, powinno sie wymieniac co chyba 60 tys, wiec teoratycznie ten u Ciebie powinien być świezy albo bardzo stary.

luckyboy 04-02-2024 10:54

Odp: 2.0TDCI odpalanie na start stop
 
Chyba też jest przestawiony rozrząd, wałek.

DeDalus4 05-02-2024 11:37

Odp: 2.0TDCI odpalanie na start stop
 
Cytat:

Napisał mosmati88 (Post 3482735)

2. Czy ktokolwiek ma informacje na podstawie vin czy w aucie wiązka jest przystosowana do podłączenia fabrycznej kamery cofania? Ewentualnie parktronika? Auto ma Sync3. U nas w serwisie forda wypieli się na nas. Facet nawet nie pytał o model auta czy vin, poprostu nie da sie i do widzenia...

Nie chcę pruć plastików i zatrzasków a moze sie okaże że kabli nie ma...

Ja dokładałem kamerę w nowszym S-max (r.2019) ale chyba to to samo, najpierw chińczyka a potem zmiana na orginalną - wiązki nie było, magik musiał ją pociągnąć. Gdybyś chciał kupować orginalną to pamietaj że potrzebujesz do niej plastikowy uchwyt. Używane zazwyczaj są sprzedawane w komplecie, nowe nie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.