Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99836)

takitam 08-05-2010 23:40

Nowy model - nowinki , zmiany
 
jest już w cenniku nowa kuga a dokładnie nowy 160 konny silnik i skrzynia automatyczna power cośtam cośtam szybsza niż manualna, poza tym czujniki ciśnienia w kołach które ja mam w zimowych kołach :p

w wolnym czasie po dzwonie gdzie można potestawac kuge z tym silnikiem w automacie, i oby mi się nie spodobała bo nie stac mnie na nowy samochód :wink:

b@rth 08-05-2010 23:53

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał takitam (Post 1432083)
jest już w cenniku nowa kuga a dokładnie nowy 160 konny silnik i skrzynia automatyczna power cośtam cośtam szybsza niż manualna, poza tym czujniki ciśnienia w kołach które ja mam w zimowych kołach :p

w wolnym czasie po dzwonie gdzie można potestawac kuge z tym silnikiem w automacie, i oby mi się nie spodobała bo nie stac mnie na nowy samochód :wink:

bedziesz mial problem, bo ja nie wiem jak chcesz to swoje cudo przebic, w tym pieknym kolorze i z wyposazeniem...

pochwal sie co zrobiles z silnikiem i jak sie on sprawuje...

Rapalek 09-05-2010 10:05

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał takitam (Post 1432083)
i oby mi się nie spodobała bo nie stac mnie na nowy samochód :wink:

heheheheh no myśle że mi sie też nie spodoba.
Takitam......może być lepsze aufto od naszych.???........... wątpie.
167KM to po chipie też bede miał hehehe..............kwestia inwestcji heheh

Takitam.................no sie chwal.........coś tam namajstrował

takitam 09-05-2010 11:28

Cytat:

Napisał b@rth (Post 1432088)
bedziesz mial problem, bo ja nie wiem jak chcesz to swoje cudo przebic, w tym pieknym kolorze i z wyposazeniem...

pochwal sie co zrobiles z silnikiem i jak sie on sprawuje...

napisałem do gościa HEKO, on dał namiary do Marcina z v-techa w krakowie i szef ich napisał program w kilka minut i kuga ma skrzydełka

ogólnie polecam nie mam nic przeciwko robieniu chipa w tym silniku, mim zdaniem 160 koni to minimum jak na tak duży ciężar auta


poza tym haeko załatwia lepsze ceny jak w oficjalnym cenniku

Cytat:

Napisał Rapalek (Post 1432200)

Takitam.................no sie chwal.........coś tam namajstrował

a o co chodzi, bo juz się boje :?:

wacek1 09-05-2010 13:57

Odp: nowa kuga
 
bez chipowania kuga sie niezle zbiera i wcale mocy jej nie potrzeba no chyba ze ktos chce pisku spod swiatel, bo na trasie ma wystarczajace kopyto

takitam 09-05-2010 18:02

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał wacek1 (Post 1432378)
bez chipowania kuga sie niezle zbiera i wcale mocy jej nie potrzeba no chyba ze ktos chce pisu spod swiatel bo na trasie ma wystarczajace kopyto

rozumie ciebie i twoje podejście do rzeczy, też tak mówiłem jak miałem c-maxa 136konnego :p ale to było pare lat temu

ps co to znaczy "ktos chce pisu spod swiatel":?:

maciek911 09-05-2010 23:48

Odp: nowa kuga
 
Panowie - proszę o posty w temacie.

Prośba przede wszystkim do wacka1.

Z góry dziękuję :)

takitam 10-05-2010 16:37

Odp: nowa kuga
 
dla właścicieli firm nowa kuga praktycznie nie istnieje,!!!!
KUGA 2.0 TDCI 160 koni NIE MA HOMOLOGACJI :568: wiec lipa , cieszymy sie tym co mamy:619:

b@rth 10-05-2010 16:41

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał ciupaga28 (Post 1433090)
Panowie sorry za ot , ale nie mogłem się powstrzymać.
Pózniej zrobię edycję i wykasuję zbędne posty.

a po co ... zostaw ... mozna sie przynajmniej usmiechnac, a szkodzi to niewiele ... ot taka moja zbedna sugestia...

takitam

wez pod uwage ze nie kazda firma kupuje kratki, moja nie potrzebuje...

takitam 10-05-2010 16:56

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1433234)
wez pod uwage ze nie kazda firma kupuje kratki, moja nie potrzebuje...

kuga z kratka 22% vatu do zwrotu, kuga bez kratki do 6.000zł zwrotu, moja ksiegowa wyliczyła że kratka musi być i koniec , i nie ma ze brzydko :P

poza tym siedziałem w nowej kudze z 2010 i podłokietnik niczym sie nie rózni, suwa sie tak samo jak mój
cena nowej kugi też spadła, dokładnie dodatki lub pakiety tak mówił sprzedawca

wacek1 10-05-2010 19:20

Odp: nowa kuga
 
podlokietnik sie nie suwa
maksymalnie wysuniety trzyma sie mocno a w polozeniach posrednich jezdzi

Tommi30 10-05-2010 19:33

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał wacek1 (Post 1433359)
podlokietnik sie nie suwa
maksymalnie wysuniety trzyma sie mocno a w polozeniach posrednich jezdzi

Potwierdzam:)

Lilu13 14-05-2010 16:16

Odp: nowa kuga
 
3 załącznik(i)
Przekładnia "PowerShift" działa tak jak DSG koncernu Volkswagena. Ma dwa wałki z własnymi sprzęgłami (podobno w Europie mokre, a USA suche), na jednym znajdują się nieparzyste przełożenia, na drugim parzyste. Zmiana odbywa się przez automatyczne rozłączenie pierwszego i jednoczesne załączenie drugiego sprzęgła. Dlatego zmiana biegu ma bardzo krótki czas. W porównaniu do konwencjonalnego automatu i przekładni ręcznej jest bardzo szybka i pozwala zaoszczędzić ok 10 % paliwa. Chyba jest to przyszłość.

Co najważniejsze jest bardzo lekka, ale jak coś padnie to ....?
No i podobno trzeba wymieniać specjalny olej, koszt 4000PLN.
Czyli obecnie przekładnia nie dla mnie.
W Mondeo MK4 występuje z silnikiem 2.0 benzyna 200KM.
W Kudze silnik 2.0 diesel 163KM.

Ps. No to kto pierwszy zamawia? Wacek?

marwar 15-05-2010 12:28

Odp: nowa kuga
 
może to i przyszłość, ale nie wszystko co nowoczesne bywa praktyczne i opłacalne

Wojtek 15-05-2010 19:35

Odp: nowa kuga
 
Autor następnego postu nie związanego z tematem otrzyma ostrzeżenie.
Proszę nie śmiecić koledze w temacie.

Ramzik 20-11-2010 16:19

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał Lilu13 (Post 1436023)
Przekładnia "PowerShift" działa tak jak DSG koncernu Volkswagena. Ma dwa wałki z własnymi sprzęgłami (podobno w Europie mokre, a USA suche), na jednym znajdują się nieparzyste przełożenia, na drugim parzyste. Zmiana odbywa się przez automatyczne rozłączenie pierwszego i jednoczesne załączenie drugiego sprzęgła. Dlatego zmiana biegu ma bardzo krótki czas. W porównaniu do konwencjonalnego automatu i przekładni ręcznej jest bardzo szybka i pozwala zaoszczędzić ok 10 % paliwa. Chyba jest to przyszłość.

Co najważniejsze jest bardzo lekka, ale jak coś padnie to ....?
No i podobno trzeba wymieniać specjalny olej, koszt 4000PLN.
Czyli obecnie przekładnia nie dla mnie.
W Mondeo MK4 występuje z silnikiem 2.0 benzyna 200KM.
W Kudze silnik 2.0 diesel 163KM.

Ps. No to kto pierwszy zamawia? Wacek?

Tydzień temu odebrałem swoją Kugę - w automacie, 160KM, 4x4 . Jeżdżę tylko tydzień ale już wiem, że chyba nigdy nie wrócę do manualnej skrzyni biegów. To jest wygoda nie do przecenienia. Tym bardziej, że ten Powershift naprawdę zaskakuje tym jak działa. Muszę tylko opanować operowanie pedałem gazu i będzie cud, miód.
Kuga jest niesamowita.

b@rth 20-11-2010 17:03

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał Ramzik (Post 1543741)
... Muszę tylko opanować operowanie pedałem gazu i będzie cud, miód.
Kuga jest niesamowita.

... co masz na mysli to piszac ?

aaaa i co oznacza w Twoim opisie silnika MPS6?

Ramzik 21-11-2010 16:39

Odp: nowa kuga
 
MPS6 to nie opis silnika, to oznacza - dwusprzęgłową, 6-cio stopniową automatyczną skrzynię biegów Powershift.
Operowanie pedałem gazu oznacza tyle, że w zależności od tego jak się go dociska to skrzynia automatyczna dobiera odpowiedni bieg - trzeba się z tym poprostu oswoić (to mój pierwszy automat).

b@rth 21-11-2010 18:09

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał Ramzik (Post 1544249)
MPS6 to nie opis silnika, to oznacza - dwusprzęgłową, 6-cio stopniową automatyczną skrzynię biegów Powershift.

dzieki za wyjasnienie ...

Cytat:

Napisał Ramzik (Post 1544249)
Operowanie pedałem gazu oznacza tyle, że w zależności od tego jak się go dociska to skrzynia automatyczna dobiera odpowiedni bieg - trzeba się z tym poprostu oswoić (to mój pierwszy automat).

to zrozumiale ... a czym sie objawia nieumiejetne operowanie ? bo o to chodzi ...

takitam 21-11-2010 19:59

Odp: nowa kuga
 
jak ktoś lubi poszaleć na drodze i wycisnąć max z auta to ten nowy automat się nie nadaje, nie ma trybu sport, ale wygoda w mieście bezcenna , następny mój samochód będzie z taką skrzynią i na pewno nie kuga

nawiązując w 100% do tematu to gdzie ta nowa kuga ? ledy to chyba w planach bo w salonach jeszcze nic nie wiedzą

b@rth 21-11-2010 20:34

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał takitam (Post 1544393)
...

nawiązując w 100% do tematu to gdzie ta nowa kuga ? ledy to chyba w planach bo w salonach jeszcze nic nie wiedzą

mysle ze zanim bedzie nowa to najpierw bedzie jakis facelifting... a same swiatla nie wystarcza ...

Ramzik 21-11-2010 22:14

Cytat:

Napisał b@rth (Post 1544315)
dzieki za wyjasnienie ...



to zrozumiale ... a czym sie objawia nieumiejetne operowanie ? bo o to chodzi ...

jakby to opisać, jeżeli za szybko wciśniemy gaz to zredukuje bieg i gwałtownie przyspieszy, a jeżeli za wolno to pojedzie spokojnie, przy ruszaniu z miejsca również jeżeli wciśniemy gaz zbyt mocno to zerwie się gwałtownie.
na szczęście nie jest to trudne do opanowania i jazda jest rewelacyjna bo auto z tym silnikiem jest bardzo dynamiczne, a biegi przerzucane są w "mgnieniu oka"

kubaq 22-11-2010 17:00

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał takitam (Post 1432083)
jest już w cenniku nowa kuga a dokładnie nowy 160 konny silnik i skrzynia automatyczna power cośtam cośtam szybsza niż manualna, poza tym czujniki ciśnienia w kołach które ja mam w zimowych kołach :p

w wolnym czasie po dzwonie gdzie można potestawac kuge z tym silnikiem w automacie, i oby mi się nie spodobała bo nie stac mnie na nowy samochód :wink:

Nie bardzo rozumiem o jakiej nowej 160 konnej Kudze mowa. 163KM dostępne juz od maja jest.:569:

takitam 22-11-2010 19:50

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał kubaq (Post 1544823)
Nie bardzo rozumiem o jakiej nowej 160 konnej Kudze mowa. 163KM dostępne juz od maja jest.:569:

no własnie o niej mówię :569: tylko co tam nowego ? :569: poza nowym silnikiem w ofercie

Ramzik 22-11-2010 21:17

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał takitam (Post 1544393)
jak ktoś lubi poszaleć na drodze i wycisnąć max z auta to ten nowy automat się nie nadaje, nie ma trybu sport, ale wygoda w mieście bezcenna , następny mój samochód będzie z taką skrzynią i na pewno nie kuga

wydaje mi się, że jak się przejedziesz kugą z tym automatem to zmienisz zdanie - ja jestem bardzo zadowolony, a tryb sport wydaje mi się zbędny patrząc na to jak ta skrzynia pracuje

takitam 22-11-2010 21:52

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał Ramzik (Post 1545040)

wydaje mi się, że jak się przejedziesz kugą z tym automatem to zmienisz zdanie


to nie chodzi o silnik i skrzynię ale o cały samochód, popełniłem błąd że kupiłem kugę , s-max podobna cena a wykonanie o wiele lepsze, nie mówiąc o funkcjonalności i przestrzeni , no ale to żona decydowała :P

b@rth 22-11-2010 22:06

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał takitam (Post 1545077)
... s-max podobna cena a wykonanie o wiele lepsze...

w jakim sensie lepsze ?

Cytat:

Napisał takitam (Post 1545077)
nie mówiąc o funkcjonalności i przestrzeni , no ale to żona decydowała :P

no ale kupujac kuge nie patrzyles na przestrzen ani na funkcjonalnosc, kuga - s-max calkowicie inne swiaty

gerwek 23-11-2010 07:53

Odp: nowa kuga
 
Mam takie pytanie jaka teraz Kudze będzie benzyna zaa 2.5T?;D Nie będzie w ogóle?

takitam 23-11-2010 17:18

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1545087)
w jakim sensie lepsze ?



no ale kupujac kuge nie patrzyles na przestrzen ani na funkcjonalnosc, kuga - s-max calkowicie inne swiaty

Bartek, zrozum mnie, ja szukam dziury w całym :569: kuga nie jest moja, kupiła ją żona on nią jeździ ja tylko ją co miesiąc myje i 50 km miesięcznie ją jeżdżę , a od jakiegoś czasu potrzebuję drugiego pojemnego auta, i tu s-max byłby super, kuga za to teraz jak śnieg sypnie pokaże swoje zalety - 4x4

ja po prostu źle dobrałem auto na moje potrzeby, rok temu byłem zachwycony ale czasy się zmieniają, za to moja żona kugą jest zachwycona i nawet słowa prokopa ją nie ruszają " tipsiara z solarium "


gerwek, 2.5t zastąpi 2.0t 200konna ale to już 4 cylindry a nie 5

Tommi30 24-11-2010 10:05

Odp: nowa kuga
 
Mój entuzjazm Kugą rówinież trochę opadł...:) Jak jeszcze jakiś czas temu śledziłem co nowego może być w Kudze, jak będzie wygladać po lifcie itp. to teraz zastanawiam się czy Audi Q7 zmieści sie w moim garażu. :diabel2:

Przemeq 24-11-2010 20:30

Odp: nowa kuga
 
Mi się bardziej podoba Q5. Ale co za różnica, żadnego w ciągu 3 najbliższych lat się nie spodziewam :)

b@rth 24-11-2010 20:33

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał Tommi30 (Post 1545730)
... zastanawiam się czy Audi Q7 zmieści sie w moim garażu. :diabel2:

mowisz o calkowicie innym aucie ... inna klasa ... wiec nie wiem po co sie odnosic ...

mnie auto sie dalej podoba ... wiedzialem co bralem ... cieszy mnie jazda nim ...

a Q7 piekne ... ale to tak jakbym swojego focusa porownywac zaczal do A6 z 3.0 silnikiem, albo beemki serii 5 ...

Tommi30 29-11-2010 14:40

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1546144)
mowisz o calkowicie innym aucie ... inna klasa ... wiec nie wiem po co sie odnosic ...

mnie auto sie dalej podoba ... wiedzialem co bralem ... cieszy mnie jazda nim ...

a Q7 piekne ... ale to tak jakbym swojego focusa porownywac zaczal do A6 z 3.0 silnikiem, albo beemki serii 5 ...

Właśnie KUGA też mi sie podoba, ale z zewnątrz. Bo środek po pół roku sprawia wrażenie "smutnego". I jeżeli za 3 lata nie będzie znaczącego liftu to zdecyduje sie na Q7 2008-09 rok. No a porównanie Kugi do Q7 ....g:D

Przemeq 30-11-2010 19:59

Model 2011 - zmiany
 
2 załącznik(i)
Cześć,

dzisiaj przy okazji wizyty w serwisie - zawuażyłem w salonie nową kugę. Ponieważ co jakiś czas wychodzi nowy rocznik modelowy różniący się detalami, dlatego zacząłem tradycyjnie szukać widocznych zmian. Z tego co zauważyłem:
- z powrotem zmniejszony wyświetlacz pomiędzy obrotomierzem a prędkościomierzem - do takiej jak był w 2009r
- dodane nowe otwieranie bagażnika na dole - poniżej fotki (sorry za jakość, ale to z telefonu) - mi się osobiście nie podoba.

Ciekawe co jeszcze "usprawniono"

takitam 30-11-2010 20:29

Odp: Kuga model 2011 - zmiany
 
Cytat:

Napisał Przemeq (Post 1549820)
- dodane nowe otwieranie bagażnika na dole - poniżej fotki (sorry za jakość, ale to z telefonu) - mi się osobiście nie podoba.

Ciekawe co jeszcze "usprawniono"

totalna kicha , badziew itd na pewno tańsze w produkcji

sun 01-12-2010 07:17

Odp: Kuga model 2011 - zmiany
 
Prosimy nie trzaskać :)
Wreszcie wymyślili otwieranie tylnej klapy, bo już dawno narzekałem, że teraz to nie ma jak otworzyć, bo się z rąk wyślizguje. Zero uchwytu.

Niestety już wole tak jak jest niż mieć taką ohydną dziurę w d..:)

Rapalek 01-12-2010 07:57

Odp: Kuga model 2011 - zmiany
 
fakt przemeq, nie bardzo to wygląda.
a co do wyświetlacza to amiejszono go rozmiarów jak w foce 2007?

LogoDTP 01-12-2010 13:20

Odp: Kuga model 2011 - zmiany
 
Mi osobiście również nie leży ta klapa... ładnie jest jak jest... teraz :D... mam nadzieję że poprawili pasowanie tylnej klapy.... u mnie prawdopodobnie do wymiany bo nie mogą wyregulować w "servisie"

Przemeq 01-12-2010 17:37

Odp: Kuga model 2011 - zmiany
 
Jeszcze jedno mi się przypomniało, schowek w środkowej konsoli już nie jest zamykany, ale za to jest na 2 większe butelki (czytaj 0,5l :) lub puszkę po środku.

Tommi30 02-12-2010 16:34

Odp: Kuga model 2011 - zmiany
 
Witam!
Dziś siedziałem w nowym C-maxie no i analogicznie jak Kuga dostanie taki środek plus pare dodatkowych gadzetów to za rok-dwa będzie kosmos. :surprise:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.