Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Wymiana klocków tył, elektroniczny hamulec postojowy epb (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257311)

damspi 21-01-2017 18:18

Wymiana klocków tył, elektroniczny hamulec postojowy epb
 
Witam. Mam pytanie odnośnie wymiany klocków z tyłu z epb. Korzystałem z instrukcji z tego forum od s maxa ale niestety u mnie nie działa. Jeśli ktoś ma jakiś sposób prosiłbym o pomoc. Z góry dzięki.

kocio66 21-01-2017 19:59

Odp: Wymiana klocków tył, elektroniczny hamulec postojowy epb
 
A konkretnie co nie działa?

To może to poczytaj jeszcze.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

damspi 22-01-2017 12:20

Odp: Wymiana klocków tył, elektroniczny hamulec postojowy epb
 
Korzystałem z tej instrukcji, tylko że od s maxa, u mnie nie działa.

Cytat:

Witam.
Sposób sprawdzony, bo osobiście to robiłem u mechanika przy wymianie swoich klocków.
================================================== =======

• Przy cofaniu się klocków płyn hamulcowy też będzie się cofał i może zostać wypchnięty ze zbiorniczka wyrównawczego (proponuję wyciągnięcie płynu szczypawką prawie do końca).

Procedury cofnięcia klocków do wymiany.
• Zwolnić hamulec EPB:
- włączyć zapłon;
- nacisnąć i puścić przełącznik hamulca EPB podczas wciskania pedału hamulca lub sprzęgła. Lampka ostrzegawcza układu hamulcowego w tablicy przyrządów zgaśnie;
- wyłączyć zapłon.;

• Włączyć tryb przeglądowy:
- włączyć zapłon;
- wcisnąć i przytrzymać pedał przyśpieszenia;
- nacisnąć i przytrzymać przełącznik hamulca EPB;
- wyłączyć zapłon;
- w ciągu 5 sekund włączyć zapłon;
- odczekać, aż mechanizm hamulca postojowego w tylnych zaciskach hamulca cofnie się; (będzie słychać pracę silniczków)
- wyłączyć zapłon;
- zwolnić pedał przyśpieszenia;
- puścić przełącznik hamulca EPB;

• Wymontować i zamontować klocki hamulcowe.

• Uzupełnić płyn hamulcowy.

Procedury wypchnięcia klocków po wymianie.
• Wyłączyć tryb przeglądowy:
- włączyć zapłon;
- wcisnąć i przytrzymać pedał przyśpieszenia;
- podciągnąć i przytrzymać przełącznik hamulca EPB;
- wyłączyć zapłon, a następnie włączyć w ciągu 5 sekund;
- odczekać, aż mechanizmy hamulca postojowego w tylnych zaciskach hamulcowych przesuną się całkowicie do przodu (będzie słychać pracę silniczków);
- wyłączyć zapłon;
- zwolnić pedał przyśpieszenia;
- puścić przełącznik hamulca EPB.

• Nacisnąć pedał hamulca 3 razy.

• Uzupełnić płyn hamulcowy.
I nie wiem czy tłoczki w c maxie wkręca się normalnie czy są też jakieś ukryte procedury

kocio66 22-01-2017 19:28

Odp: Wymiana klocków tył, elektroniczny hamulec postojowy epb
 
Wymieniałem u siebie i baz żadnej procedury udało się to zrobić.
Ja wkręcałem kilka lat remu.
Do dzisiaj hamują.
Jak nie dolewałeś płynu do zbiorniczka to nie musisz odciągać strzykawką. Odkręć tylko korek. Czasem pomaga popuszczenie odpowietrznika na zacisku. A tłok wkręcasz dociskając.

wrzoch 27-01-2017 21:08

Odp: Wymiana klocków tył, elektroniczny hamulec postojowy epb
 
W C-Maxie z tego roku nie ma żadnej procedury jak w S-Maxie.

Wkładasz kluczyk, zwalniasz hamulec, trzymając wciśnięty hamulec wyciągasz kluczyk (tak zostawisz samochód na niezaciągniętym ręcznym).

Reszta jest MANUALNA po ściągnięciu koła i zacisku. Jest taki specjalny przyrząd, dość prosty w budowie, który służy do cofnięcia tłoczka (wkręca się go) i jest to obowiązkowy krok przy wymianie klocków z tyłu. Trochę upierdliwa operacja i chwila schodzi. Tłoczek trzeba dociskać i przekręcać, o ile dobrze pamiętam to w kierunku ruchu wskazówek zegara.

Codee13 27-01-2017 21:21

Odp: Wymiana klocków tył, elektroniczny hamulec postojowy epb
 
w niektórych autach żeby tłoczek wcisnąć dało rady ściskiem ślusarskim+klucz do kątówki.
Kluczem wkręcasz tłoczek, ściskiem blokujesz żeby nie wyszedł poprzez dokręcanie.
Nie każdy ma komplet rozmaitych narzędzi i kluczy, a czasem proste narzędzia, które posiadamy potrafią się sprawdzić.

wrzoch 27-01-2017 21:39

Odp: Wymiana klocków tył, elektroniczny hamulec postojowy epb
 
1 załącznik(i)
Przyrząd nie jest skomplikowany. To dwa wypusty, śruba metryczna (bodajże fi 12)

Na znanym portalu aukcyjnym można go kupić już nawet poniżej 30PLN.

Jak się ktoś chce bawić w wymianę klocków samemu, to nawet zrobienie tego przyrządu nie jest skomplikowane.

Na zdjęciu uniwersalny komplet. Po budowie można się domyślić jak to działa.

andwiol 28-01-2017 05:44

Odp: Wymiana klocków tył, elektroniczny hamulec postojowy epb
 
Dodam tylko że po wymianie klocków przed pierwszym zaciągnieniem ręcznego dobrze jest skasować luz tarcza/klocki hamulcem zasadniczym - tzn. wcisnąć parę razy pedał hamulca aż tłoczek dopchnie klocki do tarczy a dopiero sprawdzić działanie ręcznego...

robencjo 28-01-2017 15:44

Odp: Wymiana klocków tył, elektroniczny hamulec postojowy epb
 
Wymieniałem klocki pod koniec zeszłego roku, wszystko odbywa się normalnie, tylko pierwsze zaciągnięcie ręcznego EPB może w odsłuchu być nieprzyjemne, ale jest to poprawne gdyż EPB musi dostosować się do nowych klocków ,po dwu lub trzykrotnym zaciągnięciu ręcznego wszystko się automatycznie reguluje samoczynnie!!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.