Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Czy mozna przerobic reczna klime na kimatronic?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=41176)

tomasz3city 31-03-2008 23:05

Czy mozna przerobic reczna klime na kimatronic??
 
Czy orientujecie sie czy mozna taka operacje przeprowdzic????
Panel od klimatronicka zamontowac, + + + + co jeszcze ---- i czy duzo tego bedzie???

POzdrawiam i dzieki za odp

tomiscorpio 01-04-2008 00:51

Re: Czy mozna przerobic reczna klime na kimatronic??
 
Znajac zycie napewno sporo rzezby. Zamontowac silowniki , cala wiazke od tego , czujniki temperatury , naslonecznienia itp itd Ogolnie masa roboty , zrobic idzie ale narobic sie trzeba.

Ten panel to akurat najmniejszy problem.

arturek 01-04-2008 02:31

Re: Czy mozna przerobic reczna klime na kimatronic??
 
Ktoś przerobił na automat

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

Wodzu 01-04-2008 11:58

Re: Czy mozna przerobic reczna klime na kimatronic??
 
Cytat:

Ktoś przerobił na automat

viewtopic.php?f=55&t=45250
tylko to dotyczy Mondeo a tam wystarczy właściwe wymienic panel plus dodac czujnik temperatury wewnętrznej i nasłonecznienia - stosunkowo prosta robota...
w FF1 trzeba bardzo dużo pomontować - na allegro znalazłem kiedys taką uslugę - koszt przerobu na pełny klimatronic wynosił 2000 PLN! :fcp5

Wodzu 01-04-2008 11:58

Re: Czy mozna przerobic reczna klime na kimatronic??
 
Cytat:

Ktoś przerobił na automat

viewtopic.php?f=55&t=45250
tylko to dotyczy Mondeo a tam wystarczy właściwe wymienic panel plus dodac czujnik temperatury wewnętrznej i nasłonecznienia - stosunkowo prosta robota...
w FF1 trzeba bardzo dużo pomontować - na allegro znalazłem kiedys taką uslugę - koszt przerobu na pełny klimatronic wynosił 2000 PLN! :fcp5

tomasz3city 01-04-2008 22:22

Re: Czy mozna przerobic reczna klime na kimatronic??
 
2000 to sporo, czy w FFII tez moze byc taki koszt???

arturek 02-04-2008 07:07

Re: Czy mozna przerobic reczna klime na kimatronic??
 
Cytat:

Napisał tomasz3city
2000 to sporo, czy w FFII tez moze byc taki koszt???

Rozumiem, że Focusa II masz zamiar dopiero kupić.
Rozważanie trochę teoretyczne bo Focusy II praktycznie zawsze są z klimą. Ostatnio szukałem samochodu i nie spotkałem (z oglądanych) FF II bez klimy.
pozdrawiam
Arturek

moons 02-04-2008 16:10

Re: Czy mozna przerobic reczna klime na kimatronic??
 
Cytat:

Napisał tomasz3city
Czy orientujecie sie czy mozna taka operacje przeprowdzic??
Panel od klimatronicka zamontowac, + + + + co jeszcze ---- i czy duzo tego bedzie???

Nie piszesz w jakim aucie, ale w Focusie I. Mając jakiegoś rozbitka z klimatronikiem to nie jest aż tak skomplikowana sprawa i na pewno nie aż tak droga. Inna sprawa czy opłacalna, według mnie na 100% nie opłacalna. Ja np. jednak pokusiłbym się o takie coś dla samej sztuki i z tego że bardzo lubię coś pokręcić przy Foczce :fcp12 . Masz do wymiany: panel sterowania klimatyzacją, razem ze sterowaniem nawiewami, dołożyć jedną wiązkę, wymienić silnik od dmuchawy lub całą dmuchawę, no i dołożyć dwa czujniki do środka (temperatury wewnątrz i czujnik nasłonecznienia) i powinno w zasadzie działać. Nie wiem tylko czy czasem nie byłby niezbędny GEM.
Pozdrawiam

tomasz3city 02-04-2008 19:28

Re: Czy mozna przerobic reczna klime na kimatronic??
 
Fokusika juz mam FF II od kilku miesiecy, 1.6 TDCI zrobilem z niego 140KM i 308nm (okazalo sie ze mialem gratisa od fabryki bo wyszlo mi 121 KM) ale bedzie jeszcze wiecej(musze jedna usterke usunac), teraz go wygluszam no i mysle o jeszcze kilku innych rzeczach np jak klimatronik gdyz mam klime manualna.

Tez lubie pomaajstrowac przy autku i traktuje to jak hobby wiec nie zrazam sie tekstami ze cos sie nie oplaca, jeli sprawi mi to frajde to koszty sa sprawa drugorzedna a moze nawet trzeciorzedna....

moons 02-04-2008 20:07

Re: Czy mozna przerobic reczna klime na kimatronic??
 
Cytat:

Napisał tomasz3city
Tez lubie pomaajstrowac przy autku i traktuje to jak hobby wiec nie zrazam sie tekstami ze cos sie nie oplaca, jeli sprawi mi to frajde to koszty sa sprawa drugorzedna a moze nawet trzeciorzedna....

Bardzo słuszna postawa :fcp23 . Jeśli chcesz się tym bawić szukaj rozbitka z klimatronikiem i wyciągaj wszystko z niego, najlepiej ze zdjęciami (wież mi to wcale nie jest głupi pomysł te zdjęcia) od razu będziesz wiedział co było gdzie i co i jak podłączyć.
Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.