Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Ciężko wchodzi 3 - nie ma płynności (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=152864)

syrgiej 08-03-2012 11:37

Ciężko wchodzi 3 - nie ma płynności
 
Witam
Jestem właścicielem forda focusa 2008 r 1.6 tdci 90 km.
Mam mały problem ze skrzynia biegów . Przerzucając bieg z 2 na 3 nie wchodzi on samoistnie tylko trzeba trochę nacelować. Gdy auto jest na luzie skrzynia biegów przy pociągnieciu w lewo sama nie wraca do pierotnego stano natomiast w prawo juz tak. Mechanik powiedział ze jest to podobno jakiś mechanizm ze sprężyną . Wiece co to jest ile kosztuje i gdzie mozna kupić?
Dzięki pozdrawiam
adaś

Matych 08-03-2012 12:15

Odp: Ciężko wchodzi 3 - nie ma płynności
 
Zdejmij mieszek i wyczyść i przesmaruj mechanizm który zobaczysz w tunelu to samo z mocowaniami linek w komorze silnika w pancerze możesz zaaplikować wd40 powinno hulać po tej operacji.

dab1978 08-03-2012 12:25

Odp: Ciężko wchodzi 3 - nie ma płynności
 
a nie jest tak, ze ten typ tak ma...mi również trójka trochę z celownika wchodzi i nie chodzi tutaj o to, że źle czy ciężko...mam wrażenie, ze jest przejście z 2 na 3 mniej precyzyjne od reszty...

mjprzem 08-03-2012 12:48

Odp: Ciężko wchodzi 3 - nie ma płynności
 
wy tam macie chyba skrzynki MT .X ...75..produkowane od 90 lat i wkladane tak samo we wszystkich fordzikach z przednimnapedem o podobnej mocy. Te skrzynki dobrze sie sprawuja a jaedyne co moze byc to ze ktos miał jakies "bum" lub za bardzo dzwigniami szrpał od biegow i cos sie przestawilo na "linkach-czy wodzikach"-zwal jak zwal ale duze prawdopodobienstwo ze potrzeba je od nowa ustawic. Albo faktycznie dzwignia sie zacina tylko.

newpolish 08-03-2012 13:43

Odp: Ciężko wchodzi 3 - nie ma płynności
 
Ja z kolei musze celowac 5-tke. Czasami przejade dobry dystansik na luzie zanil uceluje. Przyczyna podobna? Autko nie bite.

mjprzem 08-03-2012 14:50

Odp: Ciężko wchodzi 3 - nie ma płynności
 
tak naprawde kazdy przypadek w tym temacie moze byc zupelnie inny ;) ale najczesciej chodzi o sterowanie biegami.

majster354 08-03-2012 22:52

Odp: Ciężko wchodzi 3 - nie ma płynności
 
potwierdzam problem kolegow. U mnie od nowosci 3 nie zawsze wskakuje. Najczesciej przycina przy bardzo szybkim przejsciu z 2 na 3. Casem musialem korygowac polozenie drazka przy wbijaniu tego biegu. Po dluzszej eksploatacji i przyzwyczajeniu sie do auta coraz lepiej i precyzyjniej udaje mi sie wrzucac 3, ale nie mniej jednak jest to jakies nie dopracowanie producenta..

Matych 08-03-2012 23:08

Odp: Ciężko wchodzi 3 - nie ma płynności
 
U wszystkich silniki inne i skrzynie to nie problem producenta tylko poszczególnych egzemplarzy.

Maszin 08-03-2012 23:11

Odp: Ciężko wchodzi 3 - nie ma płynności
 
Mam podobne doświadczenia z biegiem 3 i 5
Już zdążyłem się do tego przyzwyczaić, z początku wydawało mi się, że Ford tak ma, ale jak widać mogłem się mylić.
Przyznam, że dość dziwna sprawa, autko ma zaledwie 85 tys przebiegu.
Może czas odwiedzić ASO ?

mjprzem 09-03-2012 07:57

Odp: Ciężko wchodzi 3 - nie ma płynności
 
mysle ze jesli problem sie powtarza to byc moze nie dokladnie skrzynie byly ustawiane na produkcji i nalezaloby sprawdzic czy to nie tylko taki problem.
Skrzynie o ktorej piszecie wystepuje od bardzo dawna w wielu egzemplarzach i np. ja po 230kkm niemam najmniejszego problemu z biegami i wszystko dziala dobrze.
Wiec zapewne nie jest to problem skrzyni. Sam fakt ze chodzi np. o 3 czy 5 bieg samo przez se oznacza ze chodzi o sterowanie skrzynią.
A moze faktycznie brakuje tylko smaru i sie porostu przycinają lineczki i dzwignia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.