Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Słabe odpalanie na zimnym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190747)

Adriano18 29-09-2013 20:50

Słabe odpalanie na zimnym silniku
 
Witam.

Szukałem na forum lecz nie znalazłem podobnego przypadku i rozwiązania tematu.
Posiadam forda focusa 1.8 TDCi z 2002 roku i mam następujący problem. Po dłuższym postoju ( 6-8h ) nie ważne jaka jest temperatura zewnętrzna samochód słabo odpala np. trzeba kręcić rozrusznikiem 2-3 razy po kilka sec zanim odpali. Ale np. jak przekręcę kluczyk 2-3 razy to odpala za pierwszym razem. Kontrolka świec żarowych świeci się zawsze ok 1 sec. W menu serwisowym są podane dwie temperatury. Pierwsza podaje odczyt temperatury z głowicy, po dłuższym postoju pokazuje temperaturę podobną do temperatury otoczenia. Natomiast drugie wskazanie to zawsze minimalnie 33 stopnie ( nawet przy - 10 stopniach ), które podczas jazdy rośnie do ok 95 stopni po czym zaczyna pokazywać jakieś literki. Czujnik temperatury głowicy, świece wymienione, akumulator i rozrusznik sprawne. Komputer nie pokazuje błędów..

Moje pytanie brzmi dlaczego drugie wskazanie temperatury to 33 stopnie ? Gdzie jest i czy ogóle jest czujnik za nie odpowiedzialny?
Jaka może być przyczyna tego że kontrolka świec żarowych gaśnie zawsze po ok 1 sec?

Proszę o pomoc bo nie wiem co o tym myśleć... :(

Uziu 29-09-2013 22:19

Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku
 
moze zle wkrecony czujnik w glowice . W focusie ma to znaczenie .

salom 30-09-2013 11:47

Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku
 
To, że kontrolka gaśnie, nie oznacza jeszcze że świece też od tej chwili nie grzeją. Musisz to sprawdzić, podłączyć żarówkę do środkowego trzpienia świecy i do masy, przekręcić stacyjkę, i zauważyć w którym momencie zgaśnie żarówka. Póżniej będziesz sie zastanawiał, dlaczego tak pali, a nie inaczej.

broniar 30-09-2013 12:17

Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku
 
Mam focusa 1.8 tdci 2003 r i ten sam problem,rano nie może odpalić czy w nocy jest 0 stopni czy 20 stopni,gdy stacyjką przekręcę trzy raz (tak zalecił mechanik) pali jak strzała ale nie za każdym razem.
Dziś mordowałem się z 30 min. gdy odpali problemu nie ma.Świece spełniają swoją role od -5 stopni.Akumulator dobry,mechanik mi mówi że przed zbiornikiem jest pompka która nie dobija paliwa.Komputer żadnych błędów nie wykrywa.Jeśli jest jakiś magik niech podzieli się swoją opinią,mi już z tym odpalaniem ręce opadają.

Adriano18 30-09-2013 15:34

Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku
 
Czujnik temperatury głowicy wkręcony jest odpowiednio, poza tym wskazania temperatury z tego czujnika ( pozycja 15 ) są podobne do temperatury na zewnątrz. No tak zapomniałem dodać że napięcie na świece jest podawane przez ok 8 sec bez względu na temperaturę :( Kontrolka świec gaśnie po sekundzie. Najbardziej zastanawia mnie dlaczego w menu serwisowym na pozycji 16 jest pokazana temperatura 33 stopnie po tym jak auto stoi kilkanaście godzin na wolnym powietrzu przy temperaturze zewnętrznej np 10 stopni. Możecie powiedzieć lub sprawdzić jak to wskazanie wygląda u was ? :)

kerim1952 30-09-2013 21:01

Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku
 
Rok temu miałem ten sam problem, który opisujesz. Wymieniłem akumulator na nowy, bo stary miał pół mocy i problem znikł, odpala za pierwszym razem latem jak i w zimie.

Rystar22 06-10-2013 17:34

Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku
 
Cytat:

Napisał Uziu (Post 2083113)
moze zle wkrecony czujnik w glowice . W focusie ma to znaczenie .

Siemano,

co to znaczy źle wkręcony ? pytam się bo mam podobny problem jak w temacie kiedyś odkręcałem ten czujnik żeby zobaczyć jak on wygląda i możliwe, że go źle wkręciłem. Poza tym, czy po odkręceniu nie powinien wylecieć płyn chłodzący ? bo u mnie nie wyleciał.

Pozdro.

Uziu 06-10-2013 22:21

Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku
 
wkrecony na odpowiednia " glebokosc" . Ten czujnik mierzy akurat temperature glowicy a nie plynu.

sonic 16-12-2013 10:16

Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku
 
Cytat:

Napisał kerim1952 (Post 2083544)
Rok temu miałem ten sam problem, który opisujesz. Wymieniłem akumulator na nowy, bo stary miał pół mocy i problem znikł, odpala za pierwszym razem latem jak i w zimie.

ja w podobnej spawie. kupiłem Fokę tydzień temu. pierwsze dni było ok, ale od trzech mam problem jak wyżej. może mi ktoś opisać jak sprawdzić czy tonie problem z aku? bo czujnika nie ruszałem (jetem dość świeży, więc nawet nie wiem JESZCZE(!) gdzie on jest)
świece raczej też zdążą się rozgrzać, bo odpalam po chwilę po zgaszeniu kontrolki( minimum kilkanaście sekund)

pozdrawiam

Uziu 16-12-2013 19:50

Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku
 
jak maszprostownik z rozruchem lub mozliwosc podmiany akumulatora to odpal go z prostownika lub innego aku ale zeby byl sprawny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.