Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Syczenie podczas odpalania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=245193)

jacob10 30-05-2016 07:13

Syczenie podczas odpalania
 
Ostatnio zauwazylem dziwny objaw podczas odpalania silnika. Jesli silnik jest calkowicie zimny i po odpaleniu przez jakies 5 sekund slychac dosc glosne syczenie. Ciezko porownac do czegos ten dzwiek. Po tym czasie syczenie ustaje i po nastepnym odpaleniu silnika juz nic nie slychac. Wydech mam szczelny, wszystkie polaczenia gumowe silnika sprawdzone. Syczenie jest dosc glosne i ciezko zdiagnozowac miejsce syczenia.

jacob10 06-06-2016 06:29

Odp: Syczenie podczas odpalania
 
Dzwiek zdiagnozowany, okazalo sie ze slychac go podobno z okolic rozrzadu. Mechanik powiedzial ze to poczatek konca rozrzadu. Mam pytanie dzwiek slychac tylko przy pierwszym odpaleniu silnika i trwa przez jakies 5 sekund, przy nastepnych odpaleniach jest juz cisza. Jak wyglada jazda z rozciagnietym rozrzadem, za 2 tygodnie czeka mnie podroz w dwie strony jakies 4tys.km i nie wiem co robic :/

lotek 06-06-2016 06:50

Odp: Syczenie podczas odpalania
 
Chcesz zrobic 4000 km z konczacym sie rozrzadem?....szacun.

jacob10 06-06-2016 08:22

Odp: Syczenie podczas odpalania
 
Nie wiem, gdzie wyczytales ze chce jechac w podroz z konczacym sie rozrzadem :568:
Poczytalem troche na forum, ze objawy rozciagnietego lancucha to m.in. halas i glosna praca rozrzadu. U mnie nic takiego nie ma. Chcialbym zasiegnac opini paru osob, niz kierowac sie slowami jednego mechanika i zanim wyloze dosc spora gotowke za wymiane.

lotek 06-06-2016 16:36

Odp: Syczenie podczas odpalania
 
Cytat:

Napisał jacob10 (Post 2607063)
Dzwiek zdiagnozowany, okazalo sie ze slychac go podobno z okolic rozrzadu. Mechanik powiedzial ze to poczatek konca rozrzadu. Mam pytanie dzwiek slychac tylko przy pierwszym odpaleniu silnika i trwa przez jakies 5 sekund, przy nastepnych odpaleniach jest juz cisza. Jak wyglada jazda z rozciagnietym rozrzadem, za 2 tygodnie czeka mnie podroz w dwie strony jakies 4tys.km i nie wiem co robic :/

No wyczytalem to z Twojego posta gdzie pytas jak wyglada taka jazda zamiast zmienic rozrzad.

jacob10 06-06-2016 17:16

Odp: Syczenie podczas odpalania
 
W sumie zle napisalem i mogles tak zrozumiec ;)
Mialem na mysli jakie sa objawy jazdy z zuzytym rozrzadem ;)

adammik90 06-06-2016 18:36

Odp: Syczenie podczas odpalania
 
Zależy co to za mechanik. Nie masz kogoś uczciwego pod ręką?
Jeśli nie masz zaufania to udaj się po diagnozę do 2-3 mechaników. Niestety taka branża.

wojtekjanus 06-06-2016 18:53

Odp: Syczenie podczas odpalania
 
Syczenie... - nie bardzo mogę sobie to wyobrazić...
Można spróbować zdjąć pasek klinowy i odpalić silnik. To może pozwolić wyeliminować podejrzenia co do rolki napinacza lub alternatora. Niestety zdjęcie paska w wersji bez klimy to jego przecięcie, a z klimą też nie jest takie myk-myk...

Zużyty rozrząd raczej nie syczy, tylko... rzęchocze.

jacob10 06-06-2016 19:56

Odp: Syczenie podczas odpalania
 
Nie wiem do czego porownac ten dzwiek. Rzezenie, obcieranie, ciezko to okreslic, ten dzwiek tak jak pisalem wczesniej jest tylko i wylacznie przy odpaleniu zimnego silnika. Nie ma problemow z obrotami, moca, po tych 5 sekundach po odpaleniu akustycznie silnik chodzi jak nalezy.

medar 07-06-2016 07:21

Odp: Syczenie podczas odpalania
 
W sumie w rozrządzenie nie ma nic, co mogłoby syczeć. Rozciągnięty łańcuch hałasuje i na pewno nie ucichnie po 5 s. Zmień mechanika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.