Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 D i TD] 1,8 TD - pytanie o głowicę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94800)

wikktor 17-03-2010 11:15

1,8 TD - pytanie o głowicę
 
Witam,
czy ktoś z forumowiczów orientuje się czy głowica silnika ENDURA jest taka sama jak głowica w silnikach starszych?? Ewentualnie jakie są różnice.

FrostiGMR 17-03-2010 12:09

Odp: 1,8 TD - pytanie o głowicę
 
Starszy diesel, czy turbo diesel ma identyczną głowicę. Endura ma inny rozrząd i kolektory, sama goła głowica nadaje się do podmiany.

wikktor 17-03-2010 12:30

Odp: 1,8 TD - pytanie o głowicę
 
A jaka różnica jest w rozrządzie?? Czy mogę do starszego silnika założyć głowicę ENDURA kompletną z wałkiem rozrządu i kolektorami??

FrostiGMR 17-03-2010 15:44

Odp: 1,8 TD - pytanie o głowicę
 
Gołą głowicę z wałkiem jak najbardziej. Wałek jest ten sam (oryginalnie założony ma już wyregulowane luzy zaworów), ale koło zębate musi być od starego wałka bo jest inne i nie zgrasz dobrze rozrządu. Rozrząd starszego TDiesla od Endury różni się paskiem napędzającym wałek rozrządu i rolkami od tego paska. Kolektor wydechowy jest inny, Endura ma razem z nim zespoloną turbinę, TD ma turbo przykręcane oddzielnie. Do danego turbo jest odpowiedni intercooler, nie wiem czy są zamienne.
Ogólnie to przekładaj gołą głowicę z wałkiem, ale koło paska rozrządu, kolektory, turbinę i intercooler załóż stare. Tak będzie najmniej roboty i wszystko będzie pasować.

wikktor 17-03-2010 19:39

Odp: 1,8 TD - pytanie o głowicę
 
Wielkie dzięki za pomoc! Właśnie o te informacje mi chodziło.

mirosch 19-03-2010 15:52

Odp: 1,8 TD - pytanie o głowicę
 
To są zupełnie inne głowice!!!

kamilwolski 25-03-2010 13:57

Odp: 1,8 TD - pytanie o głowicę
 
Czym się różnią? ;) Bo z tego co wiem są takie same.

wytryh 31-03-2010 10:22

Odp: 1,8 TD - pytanie o głowicę
 
no właśnie, ja po awarii głowicy w endura de założyłem głowicę od fiesty 1,8D bo miały być identyczne a auto strasznie ciężko odpala i w ogóle nie ma mocy. Szlifierz stwierdził że zawory wydechowe są inne a reszta to to samo a patrząc na allegro to sprzedają zawory do 1,8 TD/D jakby nie było różnicy. Auto stoi już prawie 2 miechy w garażu. Normalnie PATOLOGIA

kamilwolski 31-03-2010 14:29

Odp: 1,8 TD - pytanie o głowicę
 
To jedź do serisu i poproś o złożenie rozrządu NA BLOKADY, zobaczysz że odpala.

wytryh 02-04-2010 08:10

Odp: 1,8 TD - pytanie o głowicę
 
no ba, właśnie tak zrobiliśmy z mechanikiem. Pożyczył z Forda taki ajzol co się wkręca w blok pod sprężarką żeby zablokować wał. Potem ustawiliśmy rozrząd na blokady ( te otwory) i nadal nic. Narazie finanse mi nie pozwalają żeby zaprowadzić go do speca bo przy odbiorze zaśpiewa pewnie 600 i dupa zimna. pozdro i Wesołego zająca!!!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.