Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] kolumna mcphersona wymiana (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=223691)

lucjankot 22-04-2015 17:53

kolumna mcphersona wymiana
 
Hej! prawdopodobnie muszę wypienić kolumnaę mcphersona. Jaki kosz takie części może być? bo coś mnie chyba w konia robią w serwicie :/

Toni999 23-04-2015 17:37

Odp: kolumna mcphersona wymiana
 
Witam,
Co to znaczy że musisz wymienić kolumnę McPhersona, to nie jest pojedyncza część którą się wymienia w razie usterki lecz cały zespół części współpracujących ze sobą więc w razie awarii wymienia się uszkodzoną część a nie całą kolumnę a najlepiej jak napiszesz który element kolumny masz uszkodzony bo niewykluczone że ci fachowcy mają na składzie kompletne używane kolumny z rozbitków i uznali że lepiej będzie wymienić kompletną kolumnę niż bawić się w naprawę tej którą masz w pojeździe ale pozostaje pytanie o twardość sprężyny oraz charakterystykę amortyzatora, no chyba że to są fachowcy z tych co takie drobnostki nie mają znaczenia.

lucjankot 24-04-2015 17:40

Odp: kolumna mcphersona wymiana
 
Mechanik mi powiedział o całej kolumnie więc nie wiem za bardzo który to element. To jak to wygląda i ile kosztuje bo jak mnie naciągnie to będzie słabo.. Mój zaufany mechanik zwiną interes i nie wiem zupełnie co robić.

Fulara 24-04-2015 18:17

Odp: kolumna mcphersona wymiana
 
kolumna mc persona składa się z amora, sprężyny, poduszki amortyzatora, łożyska, osłony i odboju

zwykle przy zmianie amortyzatora zmienia się całość ( oprocz springa jak dobry )

korek007 25-04-2015 08:35

Odp: kolumna mcphersona wymiana
 
Wymieniając sprężynę lub amortyzator, należałoby chyba wymienić po obu stronach ? Ten mechanik pewnie pomyślał, że skoro klient nie zna się, to można mu każdy kit wcisnąć.

lucjankot 25-04-2015 08:40

Odp: kolumna mcphersona wymiana
 
Tak właśnie mi się wydawało, że chce mnie w konie trochę zrobić. Jak tak piszesz, z czego on się składa to chyba będzie to amortyzator bo już od jakiegoś czasu to zawieszenie z przodu tak mi dziwnie stuka i jest twarde. Znalazłem taki amortyzator [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] chyba w dobrej cenie. Teraz znajdę innego mechanika i niech mi to zrobi. Dobry pomysł?

Fulara 25-04-2015 08:48

Odp: kolumna mcphersona wymiana
 
a po co tak przepłacać, parę dni temu kupiłem po tyle

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

korek007 26-04-2015 06:46

Odp: kolumna mcphersona wymiana
 
Czy ktoś wymieniał jeden amortyzator ? Jeżeli tak, to jak zachowywał się wtedy samochód ?

Fulara 26-04-2015 08:38

Odp: kolumna mcphersona wymiana
 
dla mnie wymiana 1 amorka to troche druciarstwo

różny stopień tłumienia, różne zużywanie opon, różne awaryjne hamowanie...

Fordownia 26-04-2015 09:28

Odp: kolumna mcphersona wymiana
 
Jeżeli będziesz chciał gwarancję od serwisu to nie dostaniesz. Mają być zmienione dwa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.