Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Ustawienie poprawnych luzów zaworowych a gniazda. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=327991)

mizioku 28-03-2022 07:14

Ustawienie poprawnych luzów zaworowych a gniazda.
 
Witam wszystkich. Przymierzam się ostatnio żeby w końcu założyć LPG do mojego mondeusza Mk4 2.0 duratec he 07.r. Przed tym jednak chciałem samemu, orientacyjnie sprawdzić luzy zaworowe żeby gaz nie zrobił kuku głowicy, a dokładniej gniazdom zaworowym. Niestety nie posiadam zbyt dokładnego szczelinomierza ino taki który ma skok co 5 setek. Pomiary robiłem kręcąc wałem i ustawiając kolejno krzywki pionowo do góry. I tak pomiary luzów na zaworach ssących nie wyszły bardzo źle. Mieszczą się w normie (022-028.) i mają gdzieś pomiędzy 025 a 030 ale bliżej listka o mniejszej wartości. Niestety z luzami na zaworach wydechowych nie jest już tak kolorowo. Przy normie (027-033) ja zmierzyłem wartości od 0.20 do 0.25. Pokrywa klawiatury raczej nie była od nowości otwierana więc raczej nikt jeszcze luzów nie robił a mondeo ma nalatane ponad 190k km. I tu jest moje pytanie. Czy konieczna będzie interwencja w gniazda zaworowe czy wystarczy wymienić ino szklanki (pewnie mechanik sprawdzi kompresję i wszystko wyjdzie, ale to zostawiam jemu). Czy wymienić je wszystkie żeby był spokój? Czy zlecić mechanikowi, żeby zrobił coś jeszcze jak góra głowicy będzie rozebrana? Pozdo.

kln1920 28-03-2022 09:26

Odp: Ustawienie poprawnych luzów zaworowych a gniazda.
 
Na 90% z gniazdami będzie git, tylko wymiana/szlif szklanek

mizioku 28-03-2022 13:28

Odp: Ustawienie poprawnych luzów zaworowych a gniazda.
 
A jest sens zabawy w szlif szklanek, czy lepiej już zainwestować i kupić nowe? Mechanik zapewniał mnie, że po szlifie wszystko będzie śmigać 😉.

kln1920 28-03-2022 14:35

Odp: Ustawienie poprawnych luzów zaworowych a gniazda.
 
Ja kupowałem nowe, ale są osoby, które szlifują, jeżdżą i nic się nie dzieje

sedek 30-03-2022 07:19

Odp: Ustawienie poprawnych luzów zaworowych a gniazda.
 
Cytat:

Napisał kln1920 (Post 3403525)
Ja kupowałem nowe, ale są osoby, które szlifują, jeżdżą i nic się nie dzieje

Taa, a potem podmieniają szklanki przy następnym ustawianiu luzów i się dziwią, że właśnie ustawili grubość według oznaczenia na szklance, a tu kuku, luzu nie da się zniwelować, albo jest on za duży. Pomijam fakt, że takie szlifowane szklanki sprzedaje ktoś jako używkę wiedząc, ze grubość szklanki jest inna niż być powinna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.