Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Czujnik cisnienia w kolektorze dolotowym - powracajaca awaria (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=185413)

Anperis 04-07-2013 17:14

Czujnik cisnienia w kolektorze dolotowym - powracajaca awaria
 
Witam. Problem jak w tytule. Samochod mocno falowal na wolnych obrotach, wrecz szarpalo nim i czasami przygasal. Sytuacja sie dziala raz na jakis czas. Po podlaczeniu do kompa wyskoczyl blad owego czujnika. Zostal wymieniony na nowy. 3 tyg jazdy byl spokoj, teraz sprawa powrocila. Auto poprostu gaslo przy wysprzeglaniu, zaswiecil sie check. Podlaczenie do kompa i znowu ten sam blad - stały ( P...16 jakos tak, nie pamietam dokladnie kodu). W czym problem panowie?


przypomnialo mi sie, byl tez dopisek : "sygnał poza zakresem/wydajność"

Anperis 05-07-2013 15:10

Odp: Czujnik cisnienia w kolektorze dolotowym - powracajaca awaria
 
Odswiezam

Anperis 11-07-2013 17:57

Odp: Czujnik cisnienia w kolektorze dolotowym - powracajaca awaria
 
Ktos pomoze? Problem dalej wystepuje. Sprawdzona instalacja el, przeczyszczone styki. Mechanik sugeruje, ze moze padac sterownik silnika ( widac ze ktos wczesniej przy nim grzebal). Co wy na to? Bo do goscia ktory sie na tym zna mam kawal drogi i nie wiem czy w ogole warto...

Anperis 23-10-2013 16:04

Odp: Czujnik cisnienia w kolektorze dolotowym - powracajaca awaria
 
Odswiezam.
Po czyszczeniu jakis stykow na sterowniku byl spokoj przez 2 miesiace, nie wiem czy to czasem nie zbieg okolicznosci po prostu.
Komp pokazuje " błąd czujnika ciśnienia doładowania w rurze dolotowej - wartości poza zakresem"

Anperis 25-10-2013 08:19

Odp: Czujnik cisnienia w kolektorze dolotowym - powracajaca awaria
 
lalala

void-tech 26-10-2013 20:24

Odp: Czujnik cisnienia w kolektorze dolotowym - powracajaca awaria
 
lilili

Adi_ 27-10-2013 11:48

Odp: Czujnik cisnienia w kolektorze dolotowym - powracajaca awaria
 
opisz gdzie te styki czysciles to moze cos uda sie wywnioskowac. sprawa nie jest latwa.

Anperis 27-10-2013 16:20

Odp: Czujnik cisnienia w kolektorze dolotowym - powracajaca awaria
 
Stykow nie czyscilem osobiscie, musialbym podpytac mechanika. Ale wydaje mi sie, ze byly to jakies styki przy sterowniku... Teraz jezdze od 2 tyg i znowu usterka nie wystepuje. Strasznie irytujace..

W środe bede wymienial lacznik to podpytam. Dzieki wreszcie za odzew.

Reniferuu 30-11-2017 11:47

Odp: Czujnik cisnienia w kolektorze dolotowym - powracajaca awaria
 
Niestety mam podobny problem w swojej foce mk1 benz. Autko zrobiło się mega mulaste, teraz robię przymiarkę do przeczyszczenia tego czujnika. Ciut problematyczne bo trzeba zdemontować alternator żeby się dostać do czujnika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.