Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Mam dosc tego smrodu!! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=65069)

paddy 20-03-2009 21:57

Mam dosc tego smrodu!!
 
witam!
pisze tego posta by sie Was zapytac skad ten smrod dochodzi. wiem wiem temat juz byl wertowany setki razy ale jedak niezostalo to jasno stwierdzone, co prawda nie kotrym pomoglo przeczyszczanie klimatyzacji itp. ale nie wszyskim. wiec moze opisze co u mnie.
w moim mondeo takie przypadlosci dzieja sie bardzo zadko. moze raz, dwa na miesiac. smrod mozna porownac do zgnilych jaj. zauwazlem ze wystepuje wtedy gdy np w aucie siadzie 4 osoby i podczas jazdy w miescie przygazuje mu. gdzy dojezdzam do swiatel smierdzi jak niewiem.
mozna ten smrod takze dostrzec gdy wjezdzam pod gorke i takze mu przycisne to czasami smierdzi. nie wiem czy to moze zebrala sie gdzies woda i strasznie teraz smierdzi i jak wjedzam pod gorke to sie moze przedostaje do nadmuchow.
ostatnim razem bylem na hamowni to tak zaczelo walic smrodem ze nikt nie mogl wytrzymac tam. i teraz mnie sie nasuwa mysl ze to moze katalizator moze, ale czy to jest mozliwe? czy mozliwe ze spaliny wracaja jakos do auta obstawiajac ze ten smrod idzie ze spalin, czy moze jakos z ukladu silnika moze tak smierdziec? jessli tak to co to oznacza wymiana, przedmuchanie go na autostradzie czy moze to cos innego co o tym myslicie.

aha i to zaden pies kot ani ptak. przejrzalem wszedzie i nie zauwazylem niczego zwierzecego ;-)
dzieki i pozdro

motorek26 20-03-2009 22:00

Odp: Mam dosc tego smrodu!!
 
a sprawdzałeś koła czy nie robią sie gorące może tak też śmierdzieć z okładzin hamulcowych

paddy 20-03-2009 22:02

Odp: Mam dosc tego smrodu!!
 
oOo.. i tu zonk bo tez tak moze byc...
wiekszy ciezar w aucie wiecej hamulcow itp. hmmm...

no sz.... jeszcze teraz w nozdzach czuje to ;-/

boropi 20-03-2009 22:08

Odp: Mam dosc tego smrodu!!
 
Pod obciążeniem zaczyna śmierdzieć jajami?
Co prawda to w starych starach 29 i 660 było, że jak śmierdzi jajami to spalona tarcza sprzęgła była. Charakterystyczny smród.

magik77 20-03-2009 22:19

Odp: Mam dosc tego smrodu!!
 
sprawdz kolego ładowanie.jezeli jest za wysokie to jajami czadzi z akumulatora.jeżeli walnięty jest regulator napięcia to na wyższych obrotach silnika podaje za dużo napięcia na akumulator,ten wtedy gotuje się i smierdzi jajami,szambem...

aras77 20-03-2009 23:21

Odp: Mam dosc tego smrodu!!
 
Jajami :) może też śmierdzieć katalizator...

paddy 21-03-2009 11:25

Odp: Mam dosc tego smrodu!!
 
no to znow doszlismy do punktu poczatkowego. wiec tak
- albo klocki hamulcowe -hmm... moze pewnie czemu nie
- albo tarcza sprzegla - tak, albo i nie bo przeciez nie zauwazylem zeby mi sie slizgalo, czasmi smierdzi gdy spokojnie jade poza miastem i gdy wjade na autostrade i przyspiesze znacznie to tez czasami zacznie smierdziec i teraz przy takiej predkosci to albo spaliny moga smierdziec albo cos z przedniej czesci auta (silnik) czuje jakby z wlotow powietrza
- albo katalizator - takze mozliwe, troche mi oleju pali takze, moze wlasnie kat jest zapchany lub..... nie wiem sam
- albo klima ktorej nie uzywam klimy zadko uzywam. zawsze mam wlaczony wentyltor na 1 stopien. i smierdzi podczas gdy klima jest nie wlaczona.

maslo maslane? = moj ford

pooozdrooo

motorek26 21-03-2009 11:45

Odp: Mam dosc tego smrodu!!
 
Cytat:

Napisał paddy (Post 1118514)
- albo klima ktorej nie uzywam klimy zadko uzywam. zawsze mam wlaczony wentyltor na 1 stopien. i smierdzi podczas gdy klima jest nie wlaczona.

wentylacja śmierdziała by ci cały czas wiec odpada

georg-kiejstut 21-03-2009 11:51

Odp: Mam dosc tego smrodu!!
 
Ja uważam że ten smród to z akumulatora,Za wysokie ładowanie i się zaczyna gotować.
Sprawdź napięcie ładowania.

adrian-c 21-03-2009 12:39

Odp: Mam dosc tego smrodu!!
 
ja zapytam tylko na wszelki wypadek... nie masz instalacji gazowej???


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.