Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] 1,9tdi 90km niedobór mocy -turbina? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=206931)

reoladed 22-06-2014 15:49

1,9tdi 90km niedobór mocy -turbina?
 
Witam.
Moj galaxy 1,9tdi 90km ma taki trochę niedobór mocy. Z ciekawości sprawdziłem co mogłem vagiem (posprawdzałem bloki bo gdzieś tak wyczytałem.
Chodzi mi o to, może ktoś z Was tutaj wie, otóż, gdy jadę to czuć tą turbinę, czuć, że ona ciągnie od tych 2 tyś. około ale tylko do 3 tyś a później auto tak słabiutko jedzie. Nie wiem czy to coś kogoś naprowadzi, ale spalanie mniej jak 6L wychodzi. Tak ogólnie auto sprawuje się dobrze, tylko trochę mnie to już wkurza jeżdżę już nim tak około 4 lat. Na tych blokach funkcji były pokazane dwa wykresy dając lekko lub gwałtownie gazu zawsze unosiły się razem, dopiero od ~2900 jeden z nich szedł dalej w górę a drugi tylko się trzymał i leciuteńko podnosił. Co mam zrobić, żeby zdiagnozować co jej dolega?
Pozdrawiam.

piker 1 22-06-2014 16:09

Odp: Galaxy 1,9tdi 90km turbina.
 
Kiedys mialem passata b4 z tym samym silnikiem i intyczne objawy. Przeplywomierz okazal sie walniety.

jacekr_2 22-06-2014 16:30

Odp: 1,9tdi 90km niedobór mocy -turbina.
 
Cytat:

Napisał reoladed (Post 2229828)
Witam.
Moj galaxy 1,9tdi 90km ma taki trochę niedobór mocy. Z ciekawości sprawdziłem co mogłem vagiem (posprawdzałem bloki bo gdzieś tak wyczytałem.
....

aj kolego jamiałem Mondeo z silnikiem 90 KM i to za słaby silnik już do Mondeo nie mówiąc o Galaxy. moim zdaniem to tylko moc silnika nic innego skorospalanie masz koło 6l i nic z tym nie zrobisz no chyba ze chiptunning

dominik_jasiak 22-06-2014 21:12

Odp: 1,9tdi 90km niedobór mocy -turbina?
 
brak mocy odczuwalny jest cay czas, czy jest zjawisko zawieszania sie turbiny??? W Twojim roczniku, tj 1999 silnik powinien byc na pompie, a turbina jeszcze bez zmiennej geometri. Jezeli zaobserwowales SPADEK spalania stawiam na przeplywomierz

reoladed 23-06-2014 09:49

Odp: 1,9tdi 90km niedobór mocy -turbina?
 
Brak mocy jest odczuwalny cały czas, tylko, że czuć te turbo jak one się włącza ale tylko przez dosłownie kawałeczek spalanie wychodzi 5L w trasie

ExpressParts 23-06-2014 10:07

Odp: 1,9tdi 90km niedobór mocy -turbina?
 
Kolego, jeśli masz VAGa, to zrób logi (najlepiej komplet od razu) i wrzuć na forum, bo teraz to wróżenie z fusów :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.