Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Za WYSOKA temperatura? Dziwna sytuacja... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=280726)

jarq8 10-05-2018 17:27

Za WYSOKA temperatura? Dziwna sytuacja...
 
Witam. Od jakiegoś czasu, kiedy zrobiło się naprawdę ciepło, moje mondeo ma jakieś dziwne zachwiania temperatury. Na wstępie dodam, że mam zaktualizowanego conversa, więc pokazuje cyfrowo temperaturę i ładowanie.
Dzięki temu zimą wychwyciłem, że temperatura rzadko kiedy przekraczała 70 stopni więc wymieniłem termostat i co? Zaczęło się robić cieplej i dziś np jadąc na klimie i stojąc w korkach temperatura wg conversa doszła do 114 stopni. Nawet normalnie stojącą twardo przed drugą kreską wskazówka przekroczyła tę barierę. Ale chwilę później zajechałem na miejsce i zgasiłem silnik. Wentylator pracował jeszcze kilka minut po wyłączeniu silnika i schłodził auto do 109 stopni. Po paru kolejnych minutach uruchomiłem mondeo raz jeszcze i w ciągu 6-7 sekund nagle zrobiło się 101 stopni. Taka temperatura utrzymywała się aż do domu (3km dalej) i już na wyłączonej przeze mnie klimie. Pod blokiem nawet było 98 stopni. Dziwna sprawa. Wentylator pracuje, płyn jest. Rano w drodze do pracy wszystko jest ok i temperatura raczej 85 stopni nie przekracza. Jadąc trasami i w chłodniejsze dni również waha się między 85 a 90. W mega ciepłe dni jak dziś jest tak jak to opisałem. Co ciekawe ładowanie oscyluje wtedy między 12.8 a 13.3. Kiedy temperatura utrzymuje się w normie, ładowanie wynosi zazwyczaj koło 14V. Strasznie to wszystko pokręcone...

lucas4891 10-05-2018 20:09

Odp: Za WYSOKA temperatura? Dziwna sytuacja...
 
Termostat otwiera sie za pozno, czujnik temperatury przeklamuje, albo masz zawalona chlodnice od zewnatrz lub od wewnatrz.
Swoja droga to 70 stopni zima, w przypadku tego silnika to wcale nie tak malo.
Tak z czystej ciekawosci, to jaki termostat kolega zamontowal?

mro 10-05-2018 20:17

Odp: Za WYSOKA temperatura? Dziwna sytuacja...
 
Stawiam na chłodnice zabita syfem

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Gregi86 12-05-2018 04:51

Odp: Za WYSOKA temperatura? Dziwna sytuacja...
 
bylo juz czesto mowione ze po wymianie termostatu na zamiennik pojawiaja sie problemy z temperatura,
co do pracy wentylatora to moze byc problem z chlodnica ale kto wie

jarq8 12-05-2018 08:26

Odp: Za WYSOKA temperatura? Dziwna sytuacja...
 
Termostat Swaga zamontowałem lub jak kto woli - Febiego. Jak do tego teraz dojść?

jarq8 16-05-2018 18:58

Odp: Za WYSOKA temperatura? Dziwna sytuacja...
 
Tak sobie jeszcze pomyślałem - a może to kwestia modułu wentylatora? Zauważyłem, że bez względu na temperaturę silnika wentylator pracuje tylko na 1 biegu. Czy ma 85 czy 100 stopni. Przy takiej wysokiej powinien chyba już pracować na wyższych obrotach co? Poza tym słyszałem, że te moduły padają jak muchy. Co o tym sądzicie? Za tydzień wybieram się w trasę i nie chcę przykrej niespodzianki...

Gregi86 16-05-2018 21:25

Odp: Za WYSOKA temperatura? Dziwna sytuacja...
 
bywaja przypadki ze padaja, czasem ze nie dziala pierwszy bieg tylko drugi, czasem odwrotnie

jarq8 17-05-2018 15:19

Odp: Za WYSOKA temperatura? Dziwna sytuacja...
 
czyli co, od tego zacząć?

slawek-kali 17-05-2018 15:20

Odp: Za WYSOKA temperatura? Dziwna sytuacja...
 
Nawet przy wlaczonej klimie?

jarq8 17-05-2018 15:38

Odp: Za WYSOKA temperatura? Dziwna sytuacja...
 
dokładnie, nawet przy włączonej klimie. Mało tego, wyłączyłem klimę i nawiew całkowicie, silnik w tym momencie miał 55 stopni a wiatrak sobie chodził cały czas


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.