Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 1 l oleju na 250 km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284627)

stolkowska 08-08-2018 09:47

1 l oleju na 250 km
 
Szanowni koledzy. Wybaczcie, że piszę w temacie, który pewnie był już wielokrotnie poruszany i pewnie już dawno omówiony ale tyle jest tu o tym napisane, że ja jako kobieta niekoniecznie umiem to poskładać aby się nie przejechać.

Mój ukochany i najpiękniejszy na świecie Mondeo 1.8 benzyna z 2004 roku bierze kosmiczne ilości oleju. Pojechałam nad morze z Poznania w zeszłym tygodniu - i na 600 km dolewałam 2 razy po dobrym litrze oleju po tym jak zaświeciła mi się kontrolka. Jak samochód stoi Jeżycach to na chodniku nie ma plam oleju. Rozmawiałam z kolegami i oni powiedzieli mi, że opcji jest dużo. Poczytałam trochę forum i widziałam, że przyczyną mogą być zapieczone pierścienie zgarniające.

Czy bylibyście tak mili i powiedzieli mi co to może być - znaczy czy te pierścienie zgarniające to powód najbardziej prawdopodobny i jeśli tak - to jakie koszty wymiany wchodzą w rachubę?

Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.
Monika

Mariusz 08-08-2018 10:10

Odp: 1 l oleju na 250 km
 
Cytat:

Napisał stolkowska (Post 3015680)
Monika

Zobacz ile jest tematów o braniu oleju. Poczytaj sobie.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Silniki Dziuratec to porażka.
Czeka Cię generalny remont silnika, a nie tylko pierścieni.

mawo 08-08-2018 10:18

Odp: 1 l oleju na 250 km
 
lepiej sprzedaj auto bo koszt nie maly

Kokosss12 08-08-2018 11:22

Odp: 1 l oleju na 250 km
 
Ostatnio przerabiałem temat w moim przypadku było to 2l/1000km. Jezeli chcesz miec to dobrze zrobione sprawa konczy sie na remoncie kapitalnym silnika (góra+dół) - koszt jest spory - w moim przypadku 3000 PLN

stolkowska 08-08-2018 14:41

Odp: 1 l oleju na 250 km
 
..... załamałam się....

A czy opcja z kupieniem silnika innego i włożeniem go - to rozwiązanie które można w ogóle rozpatrywać?

jendrekmak 08-08-2018 14:58

Odp: 1 l oleju na 250 km
 
Tak jeśli jest z pewnego źródła z małym przebiegiem bo inaczej to loteria. Koszt podobny do remontu bo i tak zawsze przy wymianie silnika robi się rozrząd, olej, etc.

Kokosss12 08-08-2018 15:03

Odp: 1 l oleju na 250 km
 
Powiem Ci tak, może zaoszczędzisz pare stówek bo do nowego silnika musisz dodać montaz/demontaz/plyny i wyjdzie niewiele więcej jak remont... a nikt ci nie da gwarancji ze za pare tysięcy kilometrów historia sie nie powtórzy i będziesz w punkcie wyjścia. Ja dużo nad tym myślałem postanowiłem oddac auto do mechaniak. Udało mi się znaleźć takiego, który się na tym zna i mieć gwarancje ze remont został wykonany poprawnie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.